مقالات گرافیک

آموزش طراحی UX / UI – معرفی بهترین سایت های آموزشی

آموزش طراحی UX / UI

هنر بدون مخاطب چگونه می تواند باشد؟ برای طراحان و مدیران مشاغل عملی، ایجاد یک وب سایت یا برنامه کاملاً کاربردی با آخرین اطلاعات کافی نیست. هدف واقعی شما ایجاد چیزی است که کاربران از آن لذت ببرند و به آن پاسخ دهند. شما باید از جایی شروع کنید، خواه وارد کار جدیدی در طراحی UX / UI شوید یا اینکه بخواهید سایت یا برنامه خود را بدون پیش زمینه طراحی ایجاد کنید. برای کمک به شما در ورود به دنیای طراحی UX و UI، ما لیستی از 10 نوع بهترین از آموزش طراحی UX / UI و دوره های آنلاین را گردآوری کرده ایم تا همه آنچه را باید بدانید به شما آموزش دهیم و حتی در برخی موارد گواهینامه دریافت کنید.

کلاس ها و آموزش های زیر از کانال های یوتیوب گرفته تا کتابخانه های وبلاگ و دوره های آنلاین معتبر، که بعضی از آن ها رایگان و بعضی دیگر شما باید وجه پرداخت کنید را برای سبک یادگیری خود برگزینید.

بهترین آموزش های طراحی UX و UI را از کجا بیابید:

  • گروه NN
  • Udemy
  • LearnUX
  • Envato Tuts +
  • Laith Wallace
  • Skillshare
  • Caler Edwards
  • Interaction Design Foundation
  • The Futur
  • Coursera

UX در مقابل رابط کاربری: چه تفاوت هایی دارد؟

قبل از شروع، بیایید کمی در مورد UX و UI صحبت کنیم. اگر در این زمینه تازه کار هستید، همه این کلمات اختصاری را به خاطر بسپارید و از آنان استفاده کنید.

UX مخفف تجربه کاربراست، که به رفتار کاربر یا سفراو با استفاده از یک وب سایت، برنامه، بازی و غیره اشاره دارد. به طور خاص، طراحی UX با مناطقی مانند آنچه کاربر ابتدا می بیند، طرح بندی درصفحه که اقدامات خاصی را ایجاد می کند و نحوه کار بصورت بصری را کنترل می کند.

UI مخفف رابط کاربری است، که به نحوه تعامل کاربران با طراحی کنترل ها، دکمه ها، حرکات، ورودی گفتار اشاره دارد. طراحی UI روی مناطقی مانند نحوه مشاهده دکمه ها، پنهان کردن کنترل برای صرفه جویی در فضای صفحه یا ترجمه کنترل های اشاره از دستگاه های تلفن همراه به نسخه های دسک تاپ متمرکز است. همچنین بسیاری از عناصر طراحی در تکمیل عملکرد دخیل هستند. به عنوان مثال، استفاده از تایپوگرافی که کاملاً خوانا باشد یا انتخاب رنگ هایی که با هم تداخل ندارند.

از آنجا که تجربه کاربر به شدت به رابط کاربری و بالعکس متکی است، این دو قسمت اغلب با هم جمع می شوند. برای اطمینان آنها رشته های مختلفی وجود دارد، اما همانطور که خواهید دید همپوشانی زیادی در آن دیده می شود.

شاید این مطلب را بپسندید :  طراحی گرافیک چیست؟

1. گروه NN

گروه NN

بیایید با NNgroup ، کانال یوتیوب گروه Nielsen Norman شروع کنیم. از همان ابتدا طراحی UX برای پوشش گسترده طراحی و UI را برای تعریف و پیشرفت تعبیه شده است و در نتیجه تیم آنها یکی از منابع معتبر در مورد همه موارد مربوط به تجربه کاربر است.

کانال یوتیوب آنها منبع مناسبی برای آموزش طراحی UX / UI است. چند کلیپ فقط چند دقیقه طول می کشد و به موضوعات جداگانه مانند قانون Fittیا نقشه های همدلی می پردازد، اما این کانال با صدها فیلم همه موارد لازم برای دانستن را به صورت رایگان پوشش می دهد. از لیست های پخش مفید آنها برای پیدا کردن موضوعات خاص مورد نظر خود استفاده کنید.

قیمت گذاری:

رایگان

نکات برجسته:

اصول طراحی انسان محور (از شخص بنیانگذار خود دون نورمن)

101 سفر مشتری

چه موقع از کدام روش تحقیق UX استفاده کنید

2. Udemy

Udemy

Udemy در دوره های آنلاین نام بزرگی است و دوره های طراحی رابط و تجربه کاربری آنها معمولاً مورد استقبال قرار می گیرد. آنها بیش از 300 دوره را فقط در گروه طراحی UX ارائه می دهند، با چند دوره به صورت رایگان. طول دوره متفاوت است و می تواند ترکیبی از فیلم و مقاله باشد.

انتخاب دوره Udemy بسیار عالی است، با طیف وسیعی از آموزشهای طراحی UX / UI روی تکنیک ها، همچنین نحوه استفاده از ابزارهای طراحی مانند Adobe XD ، یافتن شغل به عنوان یک متخصص UX و نظریه استدلال UX و UI را تجربه کنید. می توان گفت که شاید نقطه ضعف این برنامه روی قیمت هر دوره باشد که متغیر است مثلا حدود 100 دلار، اما گاهی اوقات می توانید آنها را با قیمت زیر 20 دلارهم پیدا کنید.

قیمت گذاری:

بسته به دوره آموزشی حداکثر تا 200 دلار حداکثر

نکات برجسته:

تجربه کاربر (UX): راهنمای نهایی قابلیت استفاده و UX

طراحی تفکر در 3 مرحله

دوره کارشناسی ارشد UX و طراحی وب: استراتژی، طراحی، توسعه

3. LearnUX

LearnUX

LearnUX فقط بر روی آموزشها و دوره های طراحی UX / UI متمرکز است، بنابراین انتخاب های شما را کمی ساده می کند. یکی از تخصص های آنها نحوه استفاده از ابزارهای طراحی است: آنها دوره های جداگانه ای را برای Sketch ، Adobe XD ، Figma ، InVision Studio و سایر موارد، از جمله کارگاه HTML و CSS ارائه می دهند.

LearnUX با سیستم اشتراک اجرا می شود، جایی که اعضا به همه فیلم ها دسترسی پیدا می کنند. با در نظر گرفتن انبوه آموزش های دستگاه، شما باید تصمیم بگیرید از کدام ابزار استفاده کنید و می خواهید هرکدام را در چه عملیاتی مشاهده کنید، یک منبع عالی برای شما محسوب می شود.

قیمت گذاری:

15 دلار در ماه یا 144 دلار در سال

نکات برجسته:

شغل در دوره UX

دوره برنامه Sketch

ملزومات صفحه برای طراحان UI

4. Envato Tuts +

Envato Tuts +

Envato Tuts + که به دلیل آموزشهای فنی خود مشهور است، مجموعه ای شگفت انگیز از آموزشهای UX و آموزشهای UI را در کلمات نوشتاری، کتابهای الکترونیکی و مقالات به سبک وبلاگ و همچنین دوره های ویدیویی ارائه می دهد.

یکی از مزایای جالب Envato Tuts + این است که آنها انتخاب بسیار خوبی از آموزشهای رایگان طراحی UX / UI ، به ویژه راهنماهای وبلاگ و نحوه دسترسی به آن را دارند. این یک روش ایده آل برای شروع تحصیلات خود با بودجه یا تکمیل دوره های دیگران است. اگر می خواهید درمان کامل تری داشته باشید، اشتراک ها به شما می توانند بصورت دوره های پرداخت شده و کتاب های الکترونیکی ارایه شوند، به علاوه که دانشجویان 30٪ تخفیف دارند.

قیمت گذاری:

از 16.50 دلار در ماه

آموزش رایگان در دسترس است

نکات برجسته:

قابلیت دسترسی دیجیتال در چندرسانه ای چیست

معماری اطلاعات روزمره (کتاب الکترونیکی)

طراحی UI: یک راهنمای عملی برای برگه ها (دوره)

5. Laith Wallace

Laith Wallace

کانال یوتیوب از Laith Wallace در هنگام ارائه مشاوره شغلی، سایر آموزش های طراحی UX / UI استفاده می کند. اگرچه او تکنیک ها و تئوری های طراحی را لمس می کند، والاس در هنگام افشای دانش داخلی در مورد مشاغل UX / UI ، به حفظ شغل آزاد و نحوه رفتار خود در مصاحبه ها در بهترین حالت را برای کاربران خود به چالش می کشد.

این کانال می تواند مکمل سایر دوره های طراحی شما باشد، بخصوص که رایگان است. بسیاری از آموزشهای دیگر در این لیست می توانند نظریه و کاربرد UX را پوشش دهند، اما همه آنها عمیقاً به جنبه های شغلی و حرفه ای زندگی به عنوان یک طراح مستقل نگاه نمی کنند.

قیمت گذاری:

رایگان

نکات برجسته:

شروع کار در طراحی UX

نمونه کارها طراحی نهایی UX و UI که شما را استخدام می کند و مشتریان شما را جذب می کند

نکات مصاحبه طراحی UX برای موفقیت

شاید این مطلب را بپسندید : 11 روند الهام بخش طراحی گرافیک برای سال 2021

6. Skillshare

Skillshare

Skillshare تنظیماتی مشابه Udemy دارد و حتی این دوره دارای مربی است. با این حال، Skillshare کمی ارزان تراز سایر برنامه ها است، آنها اشتراک هایی با دسترسی نامحدود به جای هزینه دوره در هر دوره از Udemy ، بعلاوه برخی کلاسهای رایگان برای غیر مشترکان خود راارائه می دهند و کلاسهای طراحی UI / UX آنها در برخی از موضوعاتی که Udemy آنها را پوشش نمی دهد را شامل می شود.

طول دوره های Skillshare متفاوت است، بعضی از آنها کمتر از یک ساعت و بعضی دیگر بیش از 10 ساعت طول می کشد. معمولاً درسها به صورت کلیپ های قابل هضم 5 یا 10 دقیقه ای تجزیه می شوند، متوقف کردن و شروع مجدد آن را با سرعت خود منطبق کنید.

قیمت گذاری:

8 دلار در ماه (اگر سالانه صورتحساب شود 2.49 دلار در ماه)

دوره های رایگان در دسترس است

نکات برجسته:

Intro to UXطراحی با رویکرد کاربر محور

دوره کاربری طراحی تجربه کاربر

7. Caler Edwards

Caler Edwards

کالر ادواردز یک طراح محبوب است که در کانال یوتیوب خود بینش تجاری را به اشتراک می گذارد. فیلم های وی موضوعات مختلفی را شامل می شود، از هنر سریع که روند طراحی او را در بازه زمانی نشان می دهد، تا اخبار درباره محصولات را شامل می شود. اما اگر بصورت خاص به دنبال آموزشهای UX / UI هستید، این برنامه را به شما پیشنهاد می کنیم. لیست پخش به طور خودکار مانند یک دوره که بیش از دو ساعت در 8 فیلم پخش شده اند، در اختیار کاربران قرار می گیرند.

ادواردز تمرکز خود را بر روی آنچه در صفحه خود است حفظ می کند که این کمک بزرگی برای طراحان جدید است که هنوز درحال ویرایشگری طراحی خود هستند، اما او به طور انحصاری از Adobe XD استفاده می کند.

اگر چیزی بیشتر از طراحی UX می خواهید، او یک سری UI روزانه را انجام می دهد که در آن هر روز به مدت 60 روز یک عنصر UI جدید را ارائه می داد.

قیمت گذاری:

رایگان

نکات برجسته:

طراحی وب سایت در Adobe XD که شامل طراحی. ساختن. راه اندازی

طراحی برنامه Adobe XD Auto Animate

نحوه ایجاد شناور دکمه ای در 2 دقیقه

8. Interaction Design Foundation

Interaction Design Foundation

طراحی تعاملی، زمینه ای است که بسیار نزدیک به UX است و اغلب به جای هم استفاده می شود. بنابراین می توانید بنیاد طراحی تعامل را چیزی شبیه به یک تجربه کاربری در نظر بگیرید. همه کلاسهای آنها حول UX می چرخد و چیزی برای سطوح مبتدی، متوسط و پیشرفته ارائه می دهد. علاوه بر این، آنها وبینارهای دوره ای با موضوعات UX ارائه می دهند و به طور منظم وبلاگ و کتاب الکترونیکی را ارسال می کنند.

با وجود عنوان، دوره های آنها طیف گسترده ای از آموزشهای طراحی وب را شامل می شود، از جمله تبدیل شدن به یک طراح UI عالی با 10 دوره در 4 قسمت. این برای مبتدیانی که می خواهند همه چیز را یک باره یاد بگیرند بسیار مناسب است. با عضویت پولی می توانید به همه کلاس ها دسترسی پیدا کنید، اما ثبت نام دانشجویان در آن با کمی محدودیت اعمال می شود، بنابراین سعی کنید زودتر اقدام به رزرو کنید.

قیمت گذاری:

از 10 دلار در ماه (صورتحساب سالانه)

نکات برجسته:

از Scratch به یک طراح UX تبدیل شوید

راهنمای عملی قابلیت استفاده

الگوهای طراحی UI برای نرم افزار موفق

9. The Futur

The Futur

Futur یک کانال یوتیوب است که به طور خاص مشاغل طراحی را به افراد آموزش می دهد، چگونه از طریق آنچه دوست دارند زندگی خود را تأمین کنند. آنها طیف گسترده ای از موضوعات مرتبط با طراحی را شامل می شوند، از جمله انتخاب گسترده ای از آموزش های طراحی UX و UI.
این کانال به دلیل طیف گسترده ای از موضوعات و شخصیت بسیار عالی است.

قیمت گذاری:

رایگان

نکات برجسته:

وقتی مشتری می گوید قیمت شما خیلی زیاد است ونحوه پاسخگویی به بازی نقش

آموزش تایپوگرافی و10 قانون برای کمک به شما در تنظیم نوع

طراحی UX چیست؟ تعریف طراحی تجربه کاربر و توضیح روند

شاید این مقاله را نیز بپسندید : سبک طراحی ممفیس: نگاهی تعیین کننده دردهه 1980

10. Coursera

Coursera

Coursera که یک رهبر صنعت در یادگیری آنلاین است، با بیش از 200 دانشگاه برای ارائه کلاسهای سطح دانشگاه به عموم مردم شریک است، گاهی اوقات پس از اتمام دوره های شما می توانید گواهینامه یا درجه معتبری از آن ها دریافت کنید. اگرچه آنها تقریباً در هر رشته ای فعالیت می کنند، اما بیش از چند دوره برای طراحی UX و UI وجود دارد.

کاربران می توانند برای هر دوره هزینه پرداخت کنند یا با هزینه ماهیانه مشترک شوند، یا اینکه برای دسترسی نامحدود به Coursera Plus بپیوندند. فراگیران می توانند براساس علاقمندی های خود کلاسهای فردی را بگذرانند یا تخصصی را انتخاب کنند که شامل یک سری کلاسهای مرتبط باشد.

قیمت گذاری:

در هر دوره: معمولاً 29 تا 100 دلار

اشتراک: 39 دلار – 89 دلار در ماه

Coursera Plus: 399 دلار در سال

دوره های رایگان در دسترس است

نکات برجسته:

مقدمه ای بر طراحی تجربه کاربری (فناوری جورجیا)

تخصص طراحی رابط کاربری (دانشگاه مینه سوتا)

تجربه کاربری و تخصص طراحی (دانشگاه میشیگان)

خواه به دنبال یک موضوع خاص باشید یا به طور کامل دروس مربوط به همه موارد مربوط به UX / UI را فرا بگیرید، آموزش های بالا باید موارد مورد نیاز شما را پوشش دهد. ما گزینه های متنوعی را برای متناسب با زبان آموزان در سطوح مختلف، بودجه و سبک آموزش ترجیحی برای شروع کار در نظر گرفتیم. و اگر شما به یک طراح حرفه ای UX / UI احتیاج دارید، ما طراحان مستقل زیادی داریم که در این زمینه متخصص هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *