گرافیک, مقالات گرافیک

11 روند الهام بخش طراحی گرافیک برای سال 1 202

11 روند طراحی گرافیک

نکته قابل توجه در مورد روند طراحی گرافیک این است که هر سال با فرصت و ایده های جدیدی در خدمت شما مخاطبین عزیز می توانیم باشیم. و با توجه به شکل چالش برانگیز سال 2020، روند طراحی سال 2021 ممکن است بیشترین تنفس هوای تازه را برای ما فراهم کند.

در حالی که روندهای گذشته با وعده یک دهه جدید، وام گرفتن از فناوری علمی-تخیلی و فناوری آینده همراه بود، روند طراحی گرافیک 2021 مردم را در اولویت قرار می دهد. ما از نظرات جامعه جهانی طراحان گرافیک و پیش بینی های آنها اعم از نمادگرایی کلاسیک گرفته تا عناصر طبیعت ونقاشی آنالوگ نمونه برداری کردیم، و هم اینک سیگنال روندهایی که در اینجا پایه ریزی شده است را تقدیم شما همراهان همیشگی خود می کنیم.

طراحی گرافیک در واقع تبدیل یک دشت هموار بی آب و علف به چیزی خاص و هوشمندانه و بکر است. بنابراین بیایید نگاهی به چگونگی تأثیر طراحان 2021 بر خط سیر این دهه بیندازیم.

شاید این مطلب را بپسندید :  طراحی گرافیک چیست؟

11 روند طراحی گرافیک که در سال 2021

11 روند طراحی گرافیک که در سال 2021 بسیار عظیم خواهد بود:

 • روانگردان های انتزاعی
 • احیای نمادها
 • آینده نگری از طریق یکپارچه سازی با سیستم عامل
 • سورئالیسم یکپارچه
 • نمایندگی معتبر
 • شخصیت های بدون احترام
 • طنز و هنرپاپ
 • تزریق هنرهای زیبا
 • عناصر طبیعت
 • منعکس شدن روی یک تکه یا متنی خاص با رنگهای ویژه
 • طراحیهای آگاهانه واجتماعی

1.روانگردان های انتزاعی

ریشه روان پریش در موسیقی و صحنه، هنر دهه 60 است. این با توهم زاها و آزمایش های خلاقانه در پس زمینه های آشفتگی اجتماعی همراه است: به طور خلاصه، این گزینه برای باز شدن ذهن فرد از روش های موثر محسوب می شود.. در مقابل، از آن زمان تاکنون، به نظر می رسد که این هنرمتناسب با زمانه تغییر کرده باشد. تصویر آشفته روان پریشی که آزادی را تقویت می کند، این مفهوم را که طراحان دیگر محدودیت های سنتی ندارند را به مخاطبین القا می کند.

روانگردان های انتزاعی روانگردان های انتزاعی

در سال 2021، طراحان گرافیک روان گردانی را از طریق استفاده ازرنگهای بیش از حد و انتزاعات به شدت پیچیده که باعث ایجاد M.C می شود احیا می کنند. اینها طراحی هایی هستند که زندگی خودشان را می گیرند، در چیدمان های انفجاری و هم در پیچیدگی هایشان تا حدی دو دیدگاه کاملاً یکسان را بصورت متفاوتی ظاهر می سازند.

روانگردان های انتزاعی روانگردان های انتزاعی

خالق این طرح معتقد است: من واقعاً هیجان زده شدم وقتی یک مشتری مستقر در برلین از من خواست یک نقاشی دیواری عظیم به روش روان گردان بسازم. کاملاً احساس می کردم الیزا در سرزمین عجایب درشب ها در خیابان ها سرگردان است و زیر چراغ های نئون هنرآفرینی می کند.

روانگردان های انتزاعی روانگردان های انتزاعی

در حالی که اشکال مخدوش و تصاویر گیج کننده می تواند نکته مهمی باشد، اما تقارن می تواند پیچیده ترین ترکیبات این روش را به پایداری محض برساند. به نظر می رسد که این روانگردان جدید نشان می دهد که حتی در بی معنی ترین شرایط نیز راه هایی برای درزمین ماندن و امیدواری وجود دارد.

2. احیای نمادها

در طراحی، چیزهای کوچک اهمیت دارند. میله های رنگی روی یک بنر تکان دهنده می تواند یک ملت را متحد کند، و شکلی به سادگی یک هشت ضلعی قرمز می تواند جان افراد را در یک تقاطع شلوغ نجات دهد.

از نظر تاریخی، نمادهایی از این قبیل درباره جهانی بودن صحبت می کنند. خواه این امر به صورت انتقال هشدارها یا شناسایی علتی در شمایل نگاری مشترک باشد، یا قدرت نمادهای کلاسیک در توانایی آنها برای فراتر رفتن از زبان آدمیزاد. طراحان از این قدرت در سال 2021 استفاده می کنند تا نمادهای خیالبافانه ای از انعطاف پذیری، رشد و توانمند سازی ایجاد کنند.

احیای نمادها احیای نمادها

آنها این کار را با ترکیب خلاقانه نمادهای قابل تشخیص قدرت مانند الهه ها، ستاره ها و شیرها انجام می دهند. همچنین شاهد هستیم که طراحان نقوش بصری کلاسیک را مدرن می کنند، مانند تاج قرون وسطایی الیزا اوسمو یا قاب شیشه های رنگی جوهراسوارت. از طریق نمادهای کلاسیک، طراحان در حال شکل دادن به طلسم هایی هستند که در سال آینده از بین می روند.

احیای نمادها

خالق این اثرها معتقد است که من دوست دارم خودم را از طریق نمادها بیان کنم. این ایده برای تبلیغ صابون مثل انعکاس وجود مواد طبیعی از طریق نمادها بود، گویی که مصرف کننده وجود یک جرم آسمانی را در صابون مصرفی خود احساس می کند.

احیای نمادها احیای نمادها

3. آینده نگری از طریق یکپارچه سازی با سیستم عامل

آینده گرایی با یکپارچه سازی با سیستم عامل، رویاهای علمی-تخیلی یک دوره گذشته را برای مشتریان امروزی جذاب می کند. پیش از این انتظار می رفت که ماشین های پرنده، تفنگ های اشعه ای و خدمتکارهای ربات جای این اثرهای هنری را بگیرند، اما امروزه چیزی خلاف این واقعه را می بینیم.

اما با گذشت زمان، آینده گرایی یکپارچه سازی به عنوان یک سبک بصری به دلیل تخیل جسورانه آن با یک چشم انداز شگفت آور خوش بینانه غالب شده است، می توان گفت حداقل بیشتر از تصورات فعلی ما. آینده گرایان از طریق یکپارچه سازی با سیستم عامل به پیشرفت بشری اعتقاد داشتند، تا حدی که حتی مریخ که در ابتدا برای بشر ترسناک بود و از بشقاب پرنده استفاده می کرد برای این سبک بسیار عادی جلوه می نمود.

آینده نگری از طریق یکپارچه سازی با سیستم عامل آینده نگری از طریق یکپارچه سازی با سیستم عامل

خالق این اثر معتقد است که برای این کار هنری مجبور شدم به یک زن خونسرد و قدرتمند فکر کنم که عینک آفتابی با بازتابی از یک شهر آینده نگر داشته باشم. بعد یاد تام کروز افتادم چرا؟ به دلیل عینک آفتابی اش در فیلم “Top Gun”. وقتی خانم نقش اصلی وی کلی مک گلیس را با ظاهر یکپارچه، ژاکت و موهای فرفری اش دیدم، از او در طراحی کارهای هنری ام الهام گرفتم.

آینده نگری از طریق یکپارچه سازی با سیستم عامل آینده نگری از طریق یکپارچه سازی با سیستم عامل

از نظر سبک شناسی، این خوش بینی دراین سبک، خود را از طریق تأکید بر رنگهای روشن، تایپوگرافی الهام گرفته شده از رایانه واشکال منحنی، طاقی شکل و گنبدی بیان می کند. آینده گرایی یکپارچه سازی با سیستم عامل 2021 به جای اینکه ما را به گذشته آرمانی برگرداند، ما را به روزهای خوب درروزهای آینده منتقل می کند.

آینده نگری از طریق یکپارچه سازی با سیستم عامل آینده نگری از طریق یکپارچه سازی با سیستم عامل

4. سورئالیسم یکپارچه

“سورئالیسم” یکی از اصطلاحات هنری است که مردم تمایل دارند آن را بصورت نامحسوس احساس کنند، تصویری که از نظر طراحی بی معنی است. اما چیزی که مردم اغلب فراموش می کنند این است که این واژه حاوی واژه “رئالیسم” است. واقعیت با سورئال عجین شده است و در هیچ سال عمیق تر از سال 2020 احساس نمی شد، که همه گیری یک ویروس به داستان های بد زندگی ما تبدیل شد.

سورئالیسم یکپارچه سورئالیسم یکپارچه

خالق این نوع سبک معتقد است که من دوست دارم شخصیت ها یا اشیا را از متن خارج کنم تا ویژگی های جدیدی به آنها بدهم که به انتقال آنچه مشتری می خواهد کمک کند.

طراحان گرافیک این اضطراب را از طریق کالج های سورئالیستی بیان می کنند، جایی که تصاویر به طور جداگانه طبیعی هستند، و به هنگام ترکیب شدن شگفت انگیزمی شوند.

سورئالیسم یکپارچه سورئالیسم یکپارچه سورئالیسم یکپارچه

توهم، جدا کردن یک تصویر از تصویر دیگر را دشوار می کند. تأثیر استقبال از چیزهای عجیب و غریب، پذیرفتن ترکیبات غیرممکن به عنوان یک ترکیب از گزینه های این سبک هنری است. به عنوان یک رویکرد مفهومی در تصویر بالا، ما انتظار داریم که این روند را بیشتر در رسانه های متمرکزتصویری مانند پوستر، آلبوم و جلد کتاب مشاهده کنیم.

سورئالیسم یکپارچه سورئالیسم یکپارچه

5. نمایندگی معتبر

جنبش زندگی سیاه و سفید بعنوان ویژگی مهم یک لحظه اعتراض جهانی را در سطح بی سابقه را به اثبات رسانیده است. ما امیدواریم که این تنها آغاز بررسی مجدد تعصب سیستمی باشد و تأثیر آن همچنان در سال 2021 در همه صنایع موج می زند، از جمله طراحی گرافیک.

به عنوان یک طراح که تنوع را به تصویر می کشد راهی است که می توانیم سهم خود را برای آینده ای بهتر و فراگیر انجام دهیم. ما با به تصویر کشیدن تنوع، از همه سوابق سفرهایشان الهام می گیریم وآنها را تشویق می کنیم و این یک تغییر مثبت و مورد نیاز است.

نمایندگی معتبر

ما قبلاً دیده ایم كه طراحان تلاش می كنند مدلها را به نفع افراد معتبر و متنوع در تصویرگری و عكاسی ترکیب كنند. ما تصور می کنیم که این حتی در سال 2021 فراتر از صرفاً جشن گرفتن ساده عمل نماید. همچنین که ما شاهد آن بودیم که طراحان رنگ در اعتراضات BLM طراحی های خود را برافراشته کردند و نتیجه آن به تصویر کشیدن زنان و مردان سیاه پوست در محیط ها و ژست های قدرتمند و الهام بخش بود.

نمایندگی معتبر نمایندگی معتبر

سال 2021 سالی خواهد بود که نشان می دهد افراد مختلف متفاوت اند و سیاره ما دقیقاً به همین دلیل چقدرمی تواند غنی باشد. روند این است که از تصاویر افراد واقعی با ویژگی ها، نقص و ویژگی های منحصر به فردشان استفاده کنید.
تنها چیزی که باید از طراحی آن اجتناب کنید، یکسان بودن است. برجسته سازی فرهنگ های مختلف، رنگ پوست، سن و هویت، فرصتی مهیج برای ساخت طرح هایی است که مانند افراد معتبر، واقعاً یکی از این نوع هستند.

شاید این مطلب را بپسندید :  حرفه ای بودن در گرافیک

6. شخصیت های بدون احترامی

طراحی خوب می تواند داستانی را روایت کند. طراحی عالی آن داستان را فراموش نشدنی می کند. برای سال 2021، بسیاری از طراحان گرافیک به دنبال کمرنگ کردن تصاویر انتزاعی به نفع شخصیت های دمدمی مزاج هستند. و هرچه شخصیت این کاراکترها بیشتر تجسم یابد، به یاد ماندنی تر می شوند.

شخصیت های بدون احترامی

تصویرسازی مفهومی در قلب این روند نهفته است که شخصیت ها را در قالب یک رویکرد دستی ارائه می دهد. به همین دلیل است که این سبک ها می توانند از تفکیک متقابل دقیق تا اشکال ساده، خطوط و رنگ کارتون های مدرن استفاده کنند. خود این مفاهیم مانند لباس حیوانات و اشکالی مانند سوشی، نشان دهنده بازگشت طنز و عجیب و غریب مورد انتظار در ماه های آینده است.

شخصیت های بدون احترامی

الهام بخش این طرح، فرهنگ دوچرخه سواری قدیمی مدرسه از دهه 70 بود. چیزی که من بیشتر در مورد آن دوست دارم این است که نگاه کلی از دوچرخه سواری را ارایه میدهد.

شخصیت های بدون احترامی شخصیت های بدون احترامی شخصیت های بدون احترامی

7. طنز و هنر پاپ

سبک های طراحی گذشته هرگز از بین نمی روند. و امسال، طراحان گرافیک در حال احیای رنگهای دانه ای، مرکب سنگین و خطوط اکشن طنزی هستند.

طنز و هنر پاپ طنز و هنر پاپ

طنزها که از دورانی از فن آوری چاپ ابتدایی متولد شده اند، برای نشان دادن رنگ، اغلب از اشکال نیمه یا سایه زدن نقاط ساده استفاده می کردند. امروزه، این روش می تواند روح تازه ای به روندهای مینیمالیستی مدرن مانند طراحی مسطح از طریق بافت دانه ای و عمق ببخشد. به همین ترتیب، طراحان وب می توانند با ایجاد صفحات مایل و اشکال کج، شبکه را تحت تاثیر خود قرار دهند تا حس درام و حرکت را ایجاد کنند.

طنز و هنر پاپ طنز و هنر پاپ

در همه گیر جهانی، متخصصان پزشکی ما ابر قهرمانان مدرن ما محسوب می شوند. من یک سبک طنز را انتخاب کردم زیرا وقتی کودک بودم کتابهای طنز مانند سوپرمن و مارول را خیلی دوست داشتم. سبک هنری کتاب های خنده دار و طنز واقعاً مرا در طول مراحل طراحی راهنمایی کرد.

گرچه ابرقهرمانان پوشیده از اسپندکس برای این روند ضروری نیستند، طراحان 2021 برای نجات طراحی مدرن به بافت و تکنیک های گویا دررمان های گرافیکی خود روی آورده اند. به جز طنزهای خنده دارهیچ چیز آن را نجات نخواهد داد.

8. تزریق هنرهای زیبا

همیشه بین هنرهای زیبا و طراحی جدایی وجود داشته است، اما سال 2021 کمتر به مرزهای سنتی توجه شده است. در نتیجه، ما پیش بینی می کنیم تکنیک های نقاشی مانند ضربه های اکریلیک و اکسپرسیونیسم انتزاعی به قفسه ها و صفحه نمایش در سراسر جهان بازشود.

تزریق هنرهای زیبا تزریق هنرهای زیبا

انتزاع یکی از راهنمایی ها و تکنیک های مورد علاقه من برای نقاشی است که به ما امکان آزادی کامل بیان را می دهد. انتزاع توسط قانون محدود نمی شود مانند رنگ ها، بافت ها، اشکال و فضاها.

تزریق هنرهای زیبا

نقاشی باعث تزریق طرح ها با تغییر سطح و عمق می شود، به طوری که برای لمس، واقعی به نظر می رسد به همین دلیل، این روند به خوبی با محصولات فیزیکی جفت می شوند. به طور خاص، از آنجا که هنرهای زیبا با فرهنگ و کلاس در ارتباط هستند، برای کالاهایی که می خواهند انتقال دهنده ی ظرافت دنیای قدیم باشند، مانند برچسب های شراب و بسته بندی مواد آرایشی می توانند مفید واقع شوند.

تزریق هنرهای زیبا تزریق هنرهای زیبا

همچنین رنگ آمیزی تون های تیره تری نسبت به موارد ایجاد شده در رایانه باعث می شود که به طراحی ها حال وهوای با شکوهی داده شود. اگرچه به نظر جالب نمی رسد، اما طرح هایی از این دست بیننده را به لحظه ای فکردعوت می کنند.

9. عناصر طبیعت

بسیاری از افراد در سال جاری را در داخل همکاری کردند. این برای طراحانی که ممکن است سبک زندگی آزاد خود را از خانه تجربه کرده باشند، دو برابر خواهد شد و این شباهت بی درنگی به قرار داشتن درسلول انفرادی است. شاید تعجبی نداشته باشد که دنیای خارج در طراحی های گرافیکی سال 2021 راه خود را باز کرده اند.

عناصر طبیعت عناصر طبیعت عناصر طبیعت عناصر طبیعت

بنابراین بسیاری از ما احساس کرده ایم که در سال 2020 با کروناهمکاری کرده ایم و تمایل زیادی به گذراندن وقت در فضای سبز داریم. اگر در آپارتمان گیر کرده اید حتی دیدن عکس های این مکان ها نیز می تواند احساس آرامشی را در شما ایجاد کند. فکر می کنم شاهد قدردانی بیشتری از این نوع تصاویر در سال 2021 خواهیم بود.

عناصر طبیعت عناصر طبیعت

این که این روند به شکل الگوهای برگی، طرح های رنگی رنگی خنثی یا تصاویر منظره های نفس گیر ظاهرمی شود، طراحی گرافیک سبزنام گرفته است. بهترین بخش در مورد این روند این است که ما شاهد فراتر رفتن از محصولات با تم محیط زیست هستیم تأثیر تصاویر طبیعت انتقال آرامش، تجدید رشد است.

عناصر طبیعت عناصر طبیعت عناصر طبیعت

10.منعکس شدن روی یک تکه یا متنی خاص با رنگهای ویژه

در سال 2021، بسیاری از طراحان به دنبال انحراف در یک مماس جدید هستند حتی در زمینه های تار و مخلوط. یک فیلتر ویژه اضافه کنید تا این طرح ها بتوانند مرز بین احساس گذرا بودن و لمس واقعی را طی کنند.

منعکس شدن روی یک تکه یا متنی خاص با رنگهای ویژه

ترکیب رنگ های غیرمعمول با تاری شدید و بافت های دانه دار حال و هوایی دیگر دارد.

مزیت این روند این است که به عناصر پیش زمینه مانند تایپوگرافی پررنگ یا تصاویر محرک اجازه می دهد تا در پس زمینه ای تقریباً غیر قابل تشخیص ظاهر شوند. این همچنین در زمینه های تاریک تر و فرازونشیب های شاد سال های گذشته رشد می کند. یک گرایش ذاتی در بافت های دانه ای وجود دارد و یک تصویر تار می تواند سایه ها و ابهامات را برانگیزد. ما در این روند انتظار داریم که بیشتر و بیشتر آن را به عنوان ابزار انتخابی برای طراحی های دارای یک سمت تاریک و مبهم ببینیم.

منعکس شدن روی یک تکه یا متنی خاص با رنگهای ویژه منعکس شدن روی یک تکه یا متنی خاص با رنگهای ویژه

شاید این مقاله را نیز بپسندید : برنامه های طراحی گرافیک

11. طراحی آگاهانه اجتماعی

همانطور که طلوع دهه جدیدی به نظر می رسد، مناسب بودن سال 2020 بود که جهان درک کرد که چه مقدار برای تغییر نیازگنجایش دارد. از مراقبت های بهداشتی گرفته تا محیط زیست و وجود ماده سیاه درزندگی، سال 2020 چالش های بسیاری را پیش رو قرار داد. خبر خوب این است که این درگیری ممکن است فقط یک نقطه عطف باشد، مشروط بر اینکه همه به سهم خود عمل کنند.

طراحی آگاهانه اجتماعی طراحی آگاهانه اجتماعی

با در نظر داشتن این موضوع، طراحان از سراسر جهان قدم به قدم پیش می روند تا استعدادهای خود را برای پیشرفت جامعه خود انجام دهند. ما این موضوع را در افزایش نامه نگاری های خلاقانه دیده ایم که پیام هایی از وحدت، مسئولیت و مشاوره ارائه می دهد. این سبک به شکل هنر اعتراضی است. دراین تصاویر استفاده از ماسک را شخصی می کند. چه از طریق کارهای خیریه و چه از طریق پروژه های طراحی شخصی، سال 2021 به عنوان یک سال محوری درگیر طراحی می شود.

در سال 2021 شاهد طرح ها و تصاویر بیشتری خواهیم بود که با حرکتی، یا مسائل اجتماعی و زیست محیطی طنین انداز می شوند. من بیشتر و بیشتر دیده ام که برندها درمورد موضوعات جمع می شوند و با کاربرانشان در سطح عمیق تری ارتباط برقرار می کنند.

طراحی آگاهانه اجتماعی طراحی آگاهانه اجتماعی

برای بزرگترین روند طراحی گرافیک 2021 آماده هستید؟

به عنوان آغاز یک دهه، ممکن است سال گذشته ناامید کننده بوده باشد. اما طراحان گرافیک سال 2021 مصمم هستند که روند طراحی گرافیک را به روش خود تغییر دهند. آنها از فاجعه شخصیت های بدون احترام به ما آمورش نوگرایی می دهند. آنها به دلیل منزوی شدن از خود، به ما طبیعت و زندگی می بخشند. و از سردرگمی، نمادهای گفتاری را به ما می آموزند. هر سال درروند طراحی گرافیک تغییراتی بوحود آمده است و این طراحان هستند که تشخیص می دهند که این امر به را به سوی بهتر یا بدتربودن هدایت کنند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *