مقالات بسته بندی

26 ایده بسته بندی سازگار با محیط زیست – بخش 1

26 ایده بسته بندی سازگار با محیط زیست – بخش 1

کاهش، استفاده مجدد، بازیافت: یک بازتعریفی از طراحی مدرن است. این به مانند یک تهدید سه گانه برای سبز شدن است و در ایده های بسته بندی دوستانه محیط زیست زیر لحاظ شده است. در ادامه مقاله 26 ایده بسته بندی سازگار با محیط زیست همراه ما باشید.

در سطح جهانی سالانه بیش از 2 میلیارد تن زباله ایجاد می کنیم. بیشتر این زباله ها مربوط به بسته بندی های یکبار مصرف است که پس از استفاده در نظر گرفته شده به محل دفن زباله ختم می شود. با این حال، با تغییر نگرش های جامعه در جهت کمک به محیط زیست، بسیاری از برندها در حال کشف نوآوری در راه حل های طراحی بسته بندی سازگار با محیط زیست هستند. بنابراین بیاموزید که محیط زیست چگونه یکبار منجر به طراحی بسته بندی بصورت سبز می شود.

بسته بندی سازگار با محیط زیست: دیدگاه مصرف کننده

بسته بندی های سازگار با محیط زیست نه تنها زباله هایی را که تولید می کنیم کاهش می دهند، بلکه باعث ایجاد آلودگی کمتری در هنگام تولید شده و سریعتر و طبیعی تر از مواد بسته بندی سنتی تجزیه می شوند. مصرف کنندگان تقاضای بالاتری را برای رفتارهای سازگار با محیط زیست از برندهای مورد علاقه خود ایجاد می کنند. در مطالعه 2020 توسط Trivium Packaging ، 74٪ از مصرف کنندگان گفتند که برای بسته بندی پایدار هزینه بیشتری پرداخت می کنند. به عنوان یک مزیت اضافی، با درج آگاهی از محیط زیست در پیام های تجاری برند خود، قلب مشتریان خود را به دست خواهید آورد.

با طراحی بسته بندی سازگار با محیط زیست چالش هایی وجود دارد. یک مسئله در مورد محصولاتی مانند پلاستیک های قابل تجزیه که به عنوان کود شناخته می شوند این است که آنها باید در یک تاسیسات صنعتی تجزیه که انبوه ازکمپوست ها در خانه تجزیه نمی شوند. برای بسیاری از افراد این مخازن قابل دسترسی نیستند، بنابراین مصرف کنندگان چاره ای ندارند که آنها را در سطل آشغال قرار دهند، جایی که این پلاستیک های زیست تخریب پذیر به محل دفن زباله می روند. برای پذیرفتن واقعی گزینه های سبزتر، به کل چرخه حیات محصولات خود فکر کنید.

شاید این مقاله را نیز بپسندید : 110 روند خیره کننده طراحی بسته بندی برای سال 2021

مراقب حرفهای زبانی باشید

با این حال، برخی از برندها عمداً انکار می کنند و از شستشوی سبز برای فروش برندهای خود استفاده می کنند. شستشوی سبز ،روش بازاریابی است که در آن محصولات و بسته بندی ها به نظر می رسد که سازگار با محیط زیست باشند، اما در عمل که چنین نیستند.

مراقب حرفهای زبانی باشید

برخی از اشکال شستشوی سبز شامل استفاده از تصاویر مربوط به طبیعت یا رنگ سبز در برندتجاری آنها است. در مواقعی دیگر، برندهای تجاری تأکید می کنند که چگونه محصولشان محیط زیست را ارتقا می دهد.

شرکت ها تشخیص می دهند که بسیاری از مخاطبان و مشتریان بالقوه در حال حاضر به دنبال کاهش رد پای کربن خود هستند. ساده ترین راه برای این کار، مصرف محصولاتی است که به عنوان دوستدار محیط زیست بسته بندی شده اند و یا خرید برندهایی با حمایت از محیط زیست.

بسیاری، این روندها را دنبال می کنند، از پیام های نامشخص تجاری اشان استفاده و در برخی موارد کاملاً دروغ می گویند. بدون شک این تاکتیک می تواند در کوتاه مدت کارساز باشد، اما در دوره برقراری ارتباط با شفافیت و پاسخگویی برند، مطمئناً منجر به ایجاد یک مشتری خاص نخواهد شد.

بسته بندی ایده های بسته بندی سازگار با محیط زیست

خوشبختانه طراحان، دانشمندان و محققان در حال توسعه روش های جدید بسته بندی هستند که حداکثر استفاده و ضایعات را به حداقل می رساند. این شامل استفاده از مواد و فرآیندهای پایدار است که حداقل آسیب احتمالی به محیط زیست را وارد می کند. ما لیستی از ایده های طراحی بسته بندی سازگار با محیط زیست را برای کمک به شما در محقق کردن افزایش طول عمر در محیط زیست و شروع کار در یک مسیر سبز جمع آوری کرده ایم.

ایده های Upcycling بصورت چند منظوره

یکی از ارزان ترین راه ها برای سازگارتر کردن محیط زیست با بسته بندی، یافتن کاربردهای بیشتر برای آن است. معمولاً بسته بندی عمر زیادی از هدف اصلی خود ندارد، اما لازم نیست در این موارد لحاظ شود.

آیا برای یک درس سرگرم کننده تاریخی آماده هستید؟

در دوران رکود بزرگ در ایالات متحده و کانادا، خانواده ها با کمبودهایی که داشتند کار می کردند، بنابراین مواد مورد استفاده در آرد و گونی های خوراکی تبدیل به پارچه ای مناسب برای لباس های جدید و سایر ملزومات شد. این لباسهای گونی آرد و خوراک بصورت ظاهری جدید داغ بنظر می رسیدند.

آیا برای یک درس سرگرم کننده تاریخی آماده هستید؟

شرکت ها به سرعت دست به دست شدند و الگوهای چاپ روی کیف های خود را آغاز و برای زیباترین طراحی رقابت کردند تا زنان کیف های خود را نسبت به سایر رقبا خریداری کنند. اگر شرکت شما ناگهان متوجه شود که مصرف کنندگان برای بسته بندی یا محصول شما کاربرد جدیدی پیدا کرده است، الگوبرداری و استفاده از آن ها می تواند برای شما مفید باشد.

آیا برای یک درس سرگرم کننده تاریخی آماده هستید؟

همانطور که این خانم خانه دار در سال 1948 اشاره کرد، استفاده مجدد از بسته بندی هوشمندانه است.

آیا برای یک درس سرگرم کننده تاریخی آماده هستید؟

آیا برای یک درس سرگرم کننده تاریخی آماده هستید؟

پس از خوردن تمام ژله ها، درب ظرف را دور ریخته و از شیشه آن برای یک لیوان نوشیدنی بهره ببرید.

در دهه 1950، برند محبوب ژله ای خانوار، Welch ، تصمیم گرفت که بسته بندی اشان را به طور کامل بازسازی کند. چاپ شخصیت های کارتونی بسیار محبوب بر روی طیف وسیعی از شیشه های ژله مورد توجه مخاطبان کودک خود قرار گرفت به طوری که آنها به یک پدیده فرهنگی تبدیل شدند.

بسیاری از خانواده ها قبلاً از شیشه های ژله به عنوان لیوان های نوشیدنی استفاده می کردند. با این حال، طراحی مجدد جذابیت شیشه ها را تغییر داد. آنها دیگرشامل فقط وسایل خانه نبودند. آنها وسایل جمع آوری شده ای را جمع می کردند که بچه ها از مراقبان خود می خواستند آنها را بخرند. با افزایش فروش، این استراتژی محبوبیت Welch را به همان اندازه که طول عمر هر شیشه را افزایش داد، ارتقا یافت در واقع خانواده من هنوز شیشه های تام و جری را در کمد دارند.

آیا برای یک درس سرگرم کننده تاریخی آماده هستید؟

این جعبه، از طریق Packhelp، که بنظر اسباب بازی مورد علاقه این دختر است بنگرید

برند لباس بچه ها Monday’s Child با طراحی جعبه بسته بندی زندگی دیگری به بسته بندی آنها بخشید تا بعد از برداشته شدن لباس، حجم خانه عروسکی آن دو برابر شد. خریدار نه تنها دو محصول به قیمت یک محصول را می گیرد، بلکه خوشبخت ترین فرزند را نیز به دست می آورد.

شاید این مقاله را نیز بپسندید : 7 مدل به روز طراحی بسته بندی در سال ۲۰۲۰

بسته بندی قابل برگشت

بسته بندی قابل برگشت راهی عالی برای اطمینان از اینکه بسته بندی هرگز به محل دفن زباله نمی رسد، است. در آنچه برای همیشه در این بسته بندی وجود دارد، شیر دوش شیر را صبح تحویل می داد و بطری های خالی را برای تمیز کردن و استفاده مجدد از آن می گرفت. بسیاری از شرکت های تولیدکننده محصولات و تولیدکننده محصولات لبنی، این روش را مانند Straus Family Creamery بازگردانده و پس از بازگرداندن کوزه، بازپرداختی را ارائه می دهند.

بسته بندی قابل برگشت

Straus از بطری های سنگین ساخته شده از 30٪ مواد بازیافتی، از طریق Straus Family Creamery از طریق Straus Family Creamery استفاده می کند.

بسته بندی قابل برگشت

Loop انواع زیادی از ظروف قابل استفاده مجدد را ارائه می دهد

طراحی بسته بندی مینیمالیستی

گرایش به سمت مینیمالیسم برای مدتی وجود داشته است. از آغاز دهه 1960، جنبش هنری در کنار یک تغییر کلی به سمت پایداری در سراسر صنایع گسترش یافته است. یک وجه از این امر در صنعت لوازم آرایشی معاصر ظاهر می شود زیرا مصرف کنندگان به دنبال کالاهایی با مواد طبیعی کمی و بسته بندی بدون پلاستیک می گردند.

طراحی بسته بندی مینیمالیستی

گلوریا نوتو، بنیانگذار برند لوازم آرایشی NOTO در لس آنجلس، می گوید که او کاملاً واضح دیده است که چگونه اکثر مواد آرایشی ازکوکتل های مواد شیمیایی، مواد پرکننده و آلاینده ها اشباح می شوند.در پاسخ، او محصولی را تولید کرد که دارای ترکیباتی بدون عارضه و در عین حال با عملکرد بالا بود که با عملکردهای پایدار زیست محیطی سازگارند.سپس مأموریت شفافیت و پایداری خود را با طراحی حداقل نام تجاری همراه با بسته بندی پایدار یک قدم جلوتر برد. تمام بسته بندی آنها قابل تجزیه زیست است، از پلاستیک های بازیافتی، شیشه یا فلزات ساخته شده، همگی ازمواد حمل و نقل کاغذی بازیافت شده و فوم سلول سبز ساخته می شوند.

طراحی بسته بندی مینیمالیستی

این طراحی بسته بندی سازگار با محیط زیستSHEYN نام دارد که از جذابیت بالای برخوردار است

برند جواهرات اتریشی SHEYN از بسته بندی های به یاد ماندنی با سبک محیطی مینیمالیستی و مینیمال استفاده می کند. جعبه پست کننده کرافت 90٪ ازکاغذ بازیافتی است و شامل یک طرح چاپ تک رنگ دقیق است که برای نشان دادن تصویری از آویز سفارشی آنها باز می شود.

همانطور که بنیانگذار SHEYN، نیکلاس گلد، در مورد الهام بخشی طراحی خودشان توضیح می دهد، ما می خواهیم روند طراحی دیجیتالی محصولات خود را نشان دهیم، جایی که هر قطعه به عنوان مجموعه ای از لبه های سه بعدی نشان داده می شود. ما این لبه ها را به یک الگوی 2 بعدی تبدیل کردیم و از آن برای طراحی جعبه استفاده کردیم. خود الگو بزرگنمایی و جمع می شود و خطوط انتزاعی را نشان می دهد.

با بسته بندی سازگار با محیط زیست، مینیمالیسم همچنین می تواند به حداقل استفاده از مواد، مانند حذف بسته بندی بادام زمینی یا بسته بندی های غیرضروری، صرفه جویی در هزینه و همچنین منجر به کاهش انتشار تولید و البته زباله ها باشد. توجه داشته باشید که بسته بندی همچنان باید از محصول شما محافظت کند.

شاید این مقاله را نیز بپسندید : ۲۰ نکته کاربردی برای طراحی بسته بندی محصولات

تک مواد

از آنجایی که محصولات به طور فزاینده ای پیچیده می شوند، ویژگی های بیشتری از بسته بندی مانند لمینیت ها، پوشش ها و برچسب ها، همه برای محافظت از محصول مورد نیازبه کار برده می شوند. به این ترتیب است که یک بسته بندی ساده می تواند معجونی از مواد مختلف باشد، اما متأسفانه بازیافت نمی تواند در تجزیه ی مواد مخلوط به موفقیتی برسد. بسته بندی تک ماده، بازیافت کل بسته را تضمین می کند.

تک مواد

بسته بندی مواد غذایی پایدار از طریق Unilever در فهرست بهترین روش ها قرار می گیرد.

Unilever یک ماده قابل بازیافت، پلی پروپیلن را در ترکیه برای پودر سوپ خشک Knorr تولید کرده است که در کارخانه بسته بندی بصورت انعطاف پذیردر کالنوبل تولید می شود. یکی از اصلی ترین مشکلات بسته بندی مواد غذایی، مطابقت با الزامات ایمنی مواد غذایی است، بنابراین یافتن یک راه حل بسته بندی مقرون به صرفه و پایدار چالش برانگیز است.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *