طراحی ست اداری چیست؟

ست ادارای شامل مجموعه ای از وسایل اداری می باشد که دارای یک تم طراحی مشخص هستند که به منظور انجام امور اداری ، تجاری، مکاتبات به کار برده می شود، تهیه و طراحی ست اداری برای شرکتتان قطعا کاری است که شما فراموش کرده اید چرا که امروزه این نکات در بالا بردن شأن یک شرکت بسیار قابل اهمیت است.

طراحی ست اداری شامل چه مواردی می شود؟

 • فولدر (پوشه)
 • لیبل های سی دی/دی وی دی و جلد آن ها
 • لیوان
 • خودکار
 • تقویم
 • غیره
 • کارت ویزیت
 • سربرگ در ابعاد A4-A5
 • پاکت در ابعاد A4-A5
 • پاکت اداری یا پاکت ملخی
 • برگه های مخصوص یادداشت
 • فلش مموری

اهمیت استفاده از ست اداری

شما می توانید همانند بسیاری از شرکت ها از اوراق های خام استفاده کنید، اما مهم ترین و با اهمیت ترین نکته در استفاده از ست های اداری از جمله سر برگ ها این است که امکان کپی برداری از اسناد و اوراق مهم شرکت، از بین می رود. در درجه دوم طراحی ست اداری اعتبار و کلاس شرکت را در چشم مشتریان شما بالا می برد، همچنین لوگو و هویت شرکت شما را به یاد ماندنی تر می کند. ست اداری می تواند در برند سازی شرکت شما بسیار مهم و قابل اهمیت باشد.

تاثیر طراحی ست اداری در مخاطب شما

سربرگ در واقع یک اوراق اصلی در طراحی ست اداری است. از دیدگاه یک تجارت، سربرگ معمولاً شامل لوگوی شرکت و نام شرکت است. همچنین ممکن است شامل آدرس پستی و کد پستی یا ایمیل و شماره تلفن نیز باشد. این اطلاعات در بالا و قسمت پایین برگه چاپ می شود.همان طور که می دانید هر نوع ارتباط کتبی با کسب و کار به صورت نامه به دست می آید.بنابراین اکنون می دانید سربرگ چیست ، بیایید بررسی کنیم که چرا اینقدر برای تجارت شما ضروری است و چه چیزی باعث طراحی خوب می شود.

ضرورت طراحی ست اداری در تجارت شما

ابتدا کمی نقش لوگو را بررسی می کنیم. شرکت شما قاعدتا یک لوگو خواهد داشت. لوگو علاوه بر ایجاد هویت برای شرکت شما، خدمتی را که ارائه می دهید تعریف می کند. بنابراین با قرار دادن لوگوی شرکت خود در لوازم التحریر کسب و کار خود، نام تجاری خود و آنچه را که می خواهید در معرض نمایش می گذارید به طور کلی سر برگ از هویت نام تجاری شما پشتیبانی می کند. سر برگ اقتدار و قانونی بودن را نشان می دهد، اوراق شرکت شما نه تنها نشان می دهد که شما چه کسی هستید بلکه به شناسایی برند شما کمک می کند. همچنین در کلیه اسناد رسمی استفاده می شود. شما به عنوان یک کارآفرین و یا صاحب یک تجارت، احتمالاً زمان زیادی را صرف فکر کردن در مورد چگونگی محتویات مکاتبات خود در سود و زیانتان می کنید تا فرم این مکاتبات، شاید اصلا به طراحی ست اداری و دیزاین این مکاتبات فکر هم نکرده باشید، با این حال مطالعات اخیر نشان می دهد ممکن است زمان تغییراتی در این دیدگاه باشد، در صورتی که سر برگ ست شده نداشته باشید در واقع یک فرصت بازاریابی ستاره ای را از دست داده اید.

چه چیزی باعث ایجاد یک طرح خوب در سر برگ می شود؟

رنگ در ست اداری

از آنجایی که ست اداری شما نمایانگر اخلاق تجاری و اخلاق شرکت شما است، باید مطمئن شوید که این رنگ شامل رنگ اصلی شرکت شما است. شرکتی که به عنوان مثال کالاهای مخصوص کریسمس را می فروشد ، احتمالاً قرمز و سبز را به جای رنگ زرد انتخاب می کند ، زیرا این رنگ ها مترادف با تعطیلات هستند.

کمتر از دو فونت

 در طراحی نامه خود نباید از بیش از دو فونت استفاده کنید. ممکن است تصمیم بگیرید از یک فونت خاص استفاده کنید، در این صورت، این مورد را در متن اصلی نیز درج کنید. انتخاب کردن یک فونت رسمی برای کلیه کار های شرکت تفکر هوشمندانه ای است، به مرور زمان پیشرفت کاری شما این فونت را منحصر به فرد خواهد کرد.

جزئیات تماس

شما باید اطمینان حاصل کنید که افراد می توانند با شما تماس بگیرند ، فقط با نگاه کردن به نامه شما، شما را خواهند یافت. این بدان معناست که شما باید اطمینان حاصل کنید که هرگونه اطلاعات تماس، مرتبط و به روز است.

سادگی

خواندن نامه شما باید آسان باشد ، بنابراین انتخاب یک طراحی نسبتاً ساده برای سربرگ بسیار مهم است. سربرگ شما باید از نام و نشان شرکت شما و همچنین هر گونه اطلاعات تماس تشکیل شود.

نرم افزار های طراحی ست اداری

ست اداری جزء آن دسته اقلام تبلیغاتی است که قرار است وارد مرحله چاپ شود، نرم افزار های مورد استفاده برای طراحی ست های اداری فتوشاپ، ایلستریتور و ایندیزاین است. این نرم افزار ها در حال حاضر قوی ترین و به روز ترین نرم افزار در رابطه با طراحی ست اداری است. نکاتی که در این قسمت باید رعایت شود این است که توجه داشته بشید رزولوشن کارتان حتما روی 300dpi باشد، نکته دوم این است که مدل رنگی را حتما روی CMYK تنظیم کنید، زیرا طرح های شما قرار است تحت دستگاه های چاپ افست یا چهار رنگ قرار بگیرد.

پاکت و نامه در ست اداری

در واقع از پاکت نامه به عنوان یک ابزار تبلیغاتی استفاده می شود که شامل: اطلاعات مربوط به تماس و آدرس، لوگو و همچنین شعار تبلیغاتی می باشد. نکات قابل توجه در این زمینه: طراحی علمی و تخصصی بر اساس خط قالب و خط های برش و خط تا، طراحی ساده و شیک، رنگ بندی های تفکیکی و اصولی، می باشد.داشتن پاکتی که با رنگ سازمانی و لوگو هم خوانی داشته باشد نشان از اعتبار و هویت شرکت شما دارد.

نامه، ملخی، اداری، پاکت A5، پاکت A4،پاکت کرافت، کاغذی، فانتزی

ابعاد و سایز: ملخی 11 × 22 ، 23 × 31 ، 16.8 × 22

کاغذ مصرفی: 80 ، 100 ، 120 ، 160 ، 230 تحریر و مقوایی کارتی

کارت ویزیت در ست اداری

کارت ویزیت یکی از ساده ترین راه هایی است که مشتری شما می تواند با استفاده از آن تصوری به یاد ماندنی را در ذهن خود ایجاد کند. کارت ویزیت در واقع یکی از اصلی ترین رکن های یک ست اداری است، اینکه شما دارای یک ست اداری باشید و در این ست، کارت ویزیتتان با تم کاریتان یکسان نباشد خیلی غیر حرفه ای به نظر می رسد، پس در هنگام سفارش یک ست اداری حتما کارت ویزیت جدیدی سفارش دهید. کارت ویزیت ها در انواع مختلف یک رو، دو رو، ساده، لمینت، لمینت مات، لمینت براق، لمینت برجسته، طلا کوب و …. قابل سفارش و چاپ هستند. فراموش نشود: هر شغلی جنس و طراحی خود را می طلبد، شما می توانید در این زمینه با آژانس تبلیغاتی مورد نظرتان مشورت کنید.

لوازم التحریر در ست اداری

چگونه لوازم التحریر در ست اداری می تواند بر تجارت شما تأثیر بگذارد؟ اگر مشاغل شما در حال حاضر از لوازم التحریر در ست اداری استفاده نمی کند، حتما آن را در لیست کار هایتان قرار دهید، تنها یک ورق کاغذ می تواند در تلاش های تجاری شما تغییرات زیادی ایجاد کند. استفاده از هویت نام تجاری در طراحی لوازم تحریر اداری شرکت نه تنها چهره شرکت را مطرح می کند بلکه از هویت برند نیز پشتیبانی می کند. نحوه نوشتن نام شما، هدر و پاورقی، حتی انتخاب نوع و رنگ ، بیشتر از آنچه که فکر کنید مهم و قابل توجه است، پس حتما این موضوع را جدی بگیرید. لوازم التحریر ست شده نه تنها باعث می شود همه چیزهایی که می نویسید “رسمی تر” به نظر برسند، بلکه باعث احترام در بین همکاران و مصرف کنندگان خواهد شد.

فولدر یا پوشه در ست اداری

برای نظم بخشیدن به برگه ها و اوراق های تجاریتان حتما به فولدر و یا پوشه نیاز پیدا خواهید کرد، چه بهتر که این فولدر با تم کاریتان ست باشد، این قسمت از ست اداری یک نوع فضای منظم در شرکت ایجاد می کند که ار هر بابتی بسیار مهم است. می توان گفت این گزینه نسبت به باقی اقلام اهمیت کم تری دارد، اما وجود آن قطعا بی تاثیر نخواهد بود، می توانید با پرداخت مبلغی کم، این قلم را در ست اداریتان داشته باشید.

برگه یادداشت در ست اداری

قطعا هنگام مراجعه ی مشتریان به شرکت شما برای یاد داشت اطلاعات جزئی از شما تقاضای برگه کاغذی خواهند داشت، می توانید در ست اداری مورد نظرتان با هزینه بسیار کمی، سفارش مقداری برگه برای یاد داشت بدهید تا در این مواقع از کاغذی استفاده کنید که دارای هویت شرکت می باشد، این نکات ریز همان هایی هستند که شما را در چشم مشتری اعتیار می بخشند، نکاتی که شاید هیچکس به آن ها توجه نمی کند..

لیوان در ست اداری

لیوانی که برای کارمندان و یا برای پذیرایی مشتریان استفاده می شود، اگر دارای رنگ سازمانی و یا لوگوی شرکت باشد، می تواند جالب و تحسین بر انگیز باشد، اگر می‌خواهید در ست اداری لیوان داشته باشید که دارای رنگ سازمانی شرکت باشد و یا لوگو یا شعاری روی آن چاپ کنید؛ راه حل آن استفاده از چاپ سابلیمیشن است. خبر خوب این است که با توجه به هزینه لازم نیست حتما تیراژ بالایی را انتخاب کنید.

تقویم در ست اداری

پیشنهاد من به شما این است که برای تقویم های رومیزی شرکت و یا آن دسته تقویم هایی که در ابتدای سال هدیه می دهید از تم کاری که در ست اداریتان استفاده کردید بهره ببرید، این گونه می توان گف شرکتتان دارای یک ست اداری کامل و منظم است، و در تمام روز های سال، رو به روی دید مشتریانتان هستید، یعنی همان هدفی که به دنبال آن هستید.

خودکار در ست اداری

یکی دیگر از موارد در ست اداری خودکار و لوازم تحریر است، این اقلام نیز مانند لیوان طی فرایند چاپی سابلیمیشن قرار می گیرد، در این مورد بهتر است تعداد بالا سفارش دهید و به هر یک از مشتریان که خواستند یک عدد هدیه دهید، این گونه مشتریان شما خودکاری به همراه دارند که هر بار آن را ببینند به یاد شما می افتند.

لیبل های CD/DVD در ست اداری

این قسمت به اندازه قسمت های دیگر در ست اداری خیلی مهم نیست اما اگر این جزء را لحاظ کنید قطعا مفید خواهد بود، هنگام تحویل سی دی/دی وی دی به مشتری اگر روی کار لیبل شرکت خورده باشد خیلی جذابتر است، به طور کلی هر حرکتی که باعث شود شما در دید مشتری بیشتر قرار بگیرید، قطعا مفید است.

هزینه های چاپ ست اداری

هزینه ای که برای طراحی ست اداری نیاز است بسیار گوناگون است، به این معنی که به عوامل متفاوتی بستگی دارد، برای مثال یکی از عواملی که نقش اساسی در این تفاوت دارد، تیراژ است، هرچه تیراژ شما بالا تر باشد هزینه بالا تر می رود، البته شما می توانید فقط آن دسته هایی را که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد در تیراژ بالا سفارش دهد، برای مقال سربرگ و کارت ویزیتتان را در تیراژ بالا قرار داده و سایر اقلام را در تیراژ پایین، یکی دیگر از عوامل موثر در واقع کیفین و گرماژ کاغذ است، کاغذ های مورد استفاده در ست اداری هر چه دارای گرم بالا تری باشند در نتیجه با کیفیت تر و پر هزینه تر هستند. برای پایین آوردن هزینه سعی کنید با شرکت های تبلیغاتی زیادی مشورت کنید، گاهی بعضی از آژانس های تبلیغاتی قیمت های نجومی و غیر قابل باوری را به مشتری ارائه می دهند.

چرا آتنا؟

به طور کلی شما باید برای ست اداری تان به آژانس های تبلیغاتی مراجعه کنید، زیرا این گونه فعالیت ها معمولا در آژانس های تبلیغاتی بزرگ صورت می گیرد، همچینین نیازمند داشتن اطلاعات کافی و همچنین تجربه کافی است. یکی از تخصصی ترین فعالیت های آتنا طراحی و دیزاین ست های اداری است، در واقع سایت های تبلیغاتی زیادی وجود دارند که می توانند ایده های تکراری و کپی را به شما بدهند، اما آتنا همان جایی است که هر قسمت از این ست را با حوصله و خلاقیت جزء به جزء طراحی می کند و برای تمامی سبک هایش یک دلیل کاملا منطقی و درست را به شما می دهد، در این صورت شما می توانید با خیال راحت و آسوده این پروژه ی خود را به آژانس تبلیغاتی اتنا بسپارید و به موقع آن را تحویل بگیرید.