مقالات بسته بندی

26 ایده بسته بندی سازگار با محیط زیست – بخش 2

26 ایده بسته بندی سازگار با محیط زیست – بخش 2

در سطح جهانی سالانه بیش از 2 میلیارد تن زباله ایجاد می کنیم. بیشتر این زباله ها مربوط به بسته بندی های یکبار مصرف است که پس از استفاده در نظر گرفته شده به محل دفن زباله ختم می شود. با این حال، با تغییر نگرش های جامعه در جهت کمک به محیط زیست، بسیاری از برندها در حال کشف نوآوری در راه حل های طراحی بسته بندی سازگار با محیط زیست هستند. بنابراین بیاموزید که محیط زیست چگونه یکبار منجر به طراحی بسته بندی بصورت سبز می شود.

راه حل های بسته بندی زیست تخریب پذیر و قابل کمپوست

راه حلهای زیست تخریب پذیر و قابل کمپوست برای بسته بندی هدف نهایی است. پیشرفتهای مداوم در فن آوری و تحقیقات به معنای نزدیک شدن تیر دروازه است. برای مصرف کننده ای که با اقدامات خود دوستدار محیط زیست یا پایداری را در اولویت قرار می دهد، این نوع بسته بندی تفاوت در تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری در نام تجاری شما را ایجاد می کند. در اینجا برخی از برندهای تولید کننده مادر با طبیعت و بسته بندی آنها وجود دارد:

راه حل های بسته بندی زیست تخریب پذیر و قابل کمپوست

برای بسته بندی پایدار از طریق فوربس با برگ موز در موردش فکر کنید

شاید این مطلب را نیز بپسندید : طراحی بسته بندی در ارزیابی منتقدانه !

یک سوپرمارکت در تایلند از برگ موز به جای بسته بندی پلاستیکی برای محصولات خود استفاده می کند. برگ های موز پس از استفاده می توانند به طور طبیعی تجزیه شوند، که بسیار مقرون به صرفه است زیرا در مناطق گرمسیری مانند تایلند برگ موز به راحتی در دسترس است و می توان آن را به صورت رایگان تهیه کرد.

Kaffeform یکی دیگر از شرکتها است که در این زمینه با استفاده از مواد مخلوط قهوه استفاده شده به عنوان فنجان های قهوه که برای دم نوش آماده می شوند، استفاده کرده است. وب سایت آنها درمرحله اول روند سازگاری با محیط زیست را نشان می دهد که یک گروه پیک دوچرخه، قهوه های استفاده شده را از کافه ها و قنادی های انتخاب شده در برلین جمع می کند و سپس آنها را به یک کارگاه اجتماعی می آورد. در آنجا روی زمین خشک شده و حفظ می شوند. سپس در گیاهان کوچک در آلمان، مواد مخلوط شده و به شکل فنجان های قهوه در می آیند.

راه حل های بسته بندی زیست تخریب پذیر و قابل کمپوست

این فنجان های قابل استفاده مجدد، بادوام، سبک و دارای رایحه قهوه ملایمی هستند که برای دوستدار کافه بسیار مناسب هستند.

راه حل های بسته بندی زیست تخریب پذیر و قابل کمپوست

الیاف مصنوعی که بسیاری از کمد لباس های ما را تشکیل می دهند، هنگام چرخش در ماشین لباسشویی، پلاستیک های ریزی آزاد می کنند، که مستقیماً به اقیانوس های ما منتقل می شود. سپس شما کوزه های پلاستیکی چسبنده عظیمی از مواد شوینده دارید که به نظر می رسد مانند هیچ کس از آن استفاده نخواهید کرد.

خوشبختانه، برخی از برندها در تلاشند تا موارد را بهبود بخشند و گزینه سازگار با محیط زیست برای مواد شوینده لباس را فراهم آورند. آنها نه تنها کوزه های پلاستیکی یکبار مصرف را با تولید غلاف های کوچک قابل حل مواد شوینده وتمیزکننده از بین برده اند، بلکه از بسته بندی کاملاً قابل ترکیبی آن نیز استفاده می کنند.

محموله محصول تمیزکننده شما در یک جعبه مقوایی راه راه با منبع پایدار، با نوار کاغذی کرافت مهر و موم شده و با یک برچسب حمل و نقل قابل بازیافت و قابل جمع شدن، به آستان شما می رسد.

علاوه بر این، تمام محموله ها 100٪ خنثی از کربن هستند. کاملاً طبیعی است که محصولی با ارزش پایدار باید چنین بسته بندی پایداری داشته باشد.

راه حل های بسته بندی زیست تخریب پذیر و قابل کمپوست

از آستین های قهوه تا جعبه های جواهرات، روش های زیادی برای دوختن دانه ها برای آینده ای سبز وجود دارد. از طریق فلیکس پاتینگر

یک مثال عالی دیگر برای بسته بندی های زیست تخریب پذیر، این سبدها مستقیماً از خط ساحلی مدیترانه است. به عنوان بخشی از مدرک کارشناسی ارشد Design Products ، Felix P Designttinger تلاش کرد تا دوام غذا را افزایش دهد، ضایعات غذا را کاهش و ضایعات بسته بندی راپایین بیاورد. برای این کار، او الیاف خشک گیاهان دریایی را در ماده ای مبتنی بر سلولز، استخراج شده از همان گیاه را به هم پیوند داد. این فرآیند منجر به این مفهوم بسته بندی مواد غذایی قابل تجزیه شدنی شد، که می تواند به راحتی در روش های سنتی صنعتی ادغام شود. در مجموع، این طراحی یک شاهکار کاملاً باورنکردنی بود.

شاید این مطلب را نیز بپسندید :  طراحی بسته بندی به نرمی رویا!

بسته بندی قابل کاشت

این ایده مورد علاقه من برای طراحی بسته بندی سازگار با محیط زیست است، من همه طرفدار این ایده هستم که بتوانم بسته بندی آب نبات خود را در خاک بچسبانم و گلها از آن بیرون بیایند. اما ایجاد یک بسته بندی قابل کاشت کاری بس دشوار است.

Botanical Paperworks یک شرکت کانادایی است که محصولات متنوع کاغذ دانه ای قابل کاشت را ارائه می دهد، از جمله بسیاری از گزینه های بسته بندی سازگار با محیط زیست، که می تواند به انواع گلهای وحشی، گیاهان و سبزیجات تبدیل شود. از آنجا که وب سایت آنها به خود می بالند و معتقدند که این بسته بندی قابل کاشت با زباله صفر با مواد پس از مصرف داخلی که با بذر جاسازی شده پر می شود که قطعاً تعهد زیست محیطی شما را نشان می دهد و باعث پایداری شرکت می شود. اکنون این برند تجاری سازگار با محیط زیست در تمامی دنیا انتخاب شده است.

بسته بندی قابل کاشت

از لیوان های قهوه تا جعبه های جواهرات، روش های زیادی برای دوختن دانه ها برای آینده ای سبزاز طریق کارخانجات گیاهی وجود دارد.

بسته بندی قابل کاشت

شکلات بلوم توسط کانر دیوی از طریق Behance به عنوان یک هدیه جاودانه اهدا می شود
در اینجا یک مفهوم خوشمزه وجود دارد: Bloom Everlasting Chocolate ، هدیه ای خوشمزه که همچنان به شما هدیه داده می شود. طراح انگلستان، کانر دیوی، یک طرح سازگار با محیط زیست و زیست تخریب پذیر را برای یک شکلات با بسته بندی دم کرده دانه تهیه کرد. طیف وسیعی از شکلاتهای با طعم مختلف دارای انواع دانه ها می باشد:همگی قابلیت رشد دارند، بسته بندی شکلات نعناع، شکلات نارنجی گیاه پرتقال، شکلات تزریق شده گل رز گل رز و شکلات چیلی گیاه چیلی رشد می کند.

بسته بندی خوراکی

برخی ممکن است این را بهترین شکل بازیافت بدانند، زیرا چرخه با شما شروع می شود و پایان می یابد.

فناوری مبتنی بر جلبک دریایی در حال افزایش است و بسیاری از برندها مانند شرکت اجتماعی Evoware اقدام به تولید محصولات مبتکرانه می کنند و بخشی از شرکت Evo & Co مستقر در اندونزی، آنها گروهی از برندهایی هستند که طیف وسیعی از گزینه های پایدار را برای موارد پلاستیکی یکبار مصرف مانند لفاف های ساندویچ از جلبک های دریایی خوراکی ارائه می دهند. علاوه بر رسالت خود در زمینه نوآوری بیشتر در محصولات زیست تخریب پذیر، Evoware قصد دارد معیشت کشاورزان جلبک دریایی در اندونزی را افزایش دهد.

بسته بندی خوراکی

برای خوردن آب گوارا آماده شوید، Notpla تیمی از طراحان، شیمی دانان، مهندسان و کارآفرینان مستقر در خارج از لندن هستند که مأموریت دارند زباله های جهانی را از طریق بسته بندی های نوآوران ، قابل تجزیه زیست و با استفاده از جلبک دریایی قهوه ای و گیاهان دیگر کاهش دهند. آخرین نمایشگر آنها Ooho است، غشای خوراکی و شفاف حاوی مایع شکل. این بدان معناست که دفعه دیگر که به یک نوشیدنی تازه در یک ماراتن احتیاج داشتید، یا هنگامی که برای بیرون آوردن سس مورد علاقه خود به یک کیسه غذای آماده می رسید، می توانید آن را ببینید.

بسته بندی خوراکی بسته بندی خوراکی

بسته بندی خوراکی

طراحی برای آینده سازگار با محیط زیست

به اشتراک گذاری پیام محصول پایدار شما با طرحی شروع می شود که داستان درستی را بیان می کند. نگاهی به آنچه طراحان 99 طراحی ما از نظر طراحی های سازگار با محیط زیست انجام می دهند، بیاندازید.

طراحی برای آینده سازگار با محیط زیست

این برچسب ها برای یک خط مراقبت از پوست طبیعی، جلوه ای گرم و پایدار از Jelena M را می دهند.

طراحی برای آینده سازگار با محیط زیست

بسته بندی نی های بامبو توسط Stan Brand Design

طراحی برای آینده سازگار با محیط زیست

طراحی مینیمالیستی برای یک برند مراقبت از پوست سازگار با محیط زیست توسط c h a n c e

طراحی برای آینده سازگار با محیط زیست

بسته بندی بطری شیر شیشه ای با طراحی مینیمالیستی متشکل از جوهر سفید چاپ شده روی مقوا خام توسط Design x Courtney

طراحی برای آینده سازگار با محیط زیست

بسته بندی خلاقانه سازگار با محیط زیست توسط Stan Brand Design

طراحی برای آینده سازگار با محیط زیست

بسته بندی بار شامپو که توسط Tanya Tamech رنگارنگ و سرگرم کننده طراحی شده است

طراحی برای آینده سازگار با محیط زیست

ظرافت سازگار با محیط زیست با این طراحی بسته بندی ماسک خواب ابریشمی توسط Advant7 درخشیده است

طراحی برای آینده سازگار با محیط زیست

طراحی تیوب برای یک برند آرایشی پایدار توسط Tanya Tamech

شاید این مطلب را نیز بپسندید : طراحی بسته بندی ، معرف درک طراح از محصول و مشتری است

پیچیدن

مهم نیست که چطوربسته بندی آن را باز می کنید، بسته بندی پایدار یک راه حل برنده است. اول از همه، بسته بندی های سازگار با محیط زیست با کاهش هزینه های مواد و جلب پاسخ مثبت جامعه به عنوان یک شرکت با توجه به محیط زیست، به سود تجارت شما می آیند. ثانیا، مصرف کننده با درک اینکه رد پای کربن خود را به حداقل می رساند، احساس رضایت می کند. اما برنده واقعی اینجا، همانطور که همه ما می دانیم ، عزیزترین مادر ما، یعنی سرزمین ماست.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *