طراحی و چاپ بسته بندی, گرافیک

110 روند خیره کننده طراحی بسته بندی برای سال 2021

110 روند خیره کننده طراحی بسته بندی برای سال 2021

با نزدیک شدن به پایان سال، ما منتظر روند جدید طراحی بسته بندی هستیم که 2021 برای ما در نظر گرفته است. در نگاه اول، بسته بندی این دوسال کاملاً متفاوت از یکدیگر به نظر می رسند و شما شاهد نقاشی های بسیار دقیق جوهری و کاراکترهای کاملاً هندسی، هندسه ساده ای را دیدید. اما در اینجا یک موضوع منسجم وجود دارد، و این یک محور دور از طراحی بسته بندی است که بلافاصله به عنوان تجاری خوانده می شود و به سمت بسته بندی می رود که شما احساس هن و هنرمندانه بودن در آن را می کنید.

در این سال، ما دیدیم که تجارت الکترونیکی چقدر برای زندگی روزمره ما حیاتی است وبه این زودی ها تغییر نمی کند. با تجارت الکترونیکی، شما تجربه گشت و گذار در فروشگاه و تجربه یک فضای تجاری و سرو کله زدن با نام تجاری را از دست می دهید، چیزی که حتی جذاب ترین وب سایت نمی تواند آن را جبران کند. بنابراین طراحان بسته بندی و صاحبان مشاغل در حال افزایش قیمت هستند تا یک قطعه برند تجاری را درب منزل شما تحویل دهند.

هدف جایگزینی تجربه فروشگاهی نیست، بلکه ملاقات با مصرف کنندگان در جایی است که اکنون و در آینده قرار دارند. همه چیز در این مقاله درمورد ایجاد یک تجربه جدید و جذاب تجاری با روند بسته بندی منحصر به فرد 2021 است.

شاید این مقاله را نیز بپسندید : ۲۰ نکته کاربردی برای طراحی بسته بندی محصولات

بزرگترین روند طراحی بسته بندی برای سال 2021

در اینجا درباره ی بزرگترین روند طراحی بسته بندی برای سال 2021 آمده است:

  • الگوهای کوچک و مصور
  • تجربه جعبه گشایی معتبر
  • هندسه فوق ساده
  • بسته بندی با لباس زیبا
  • نقشه های فنی و تشریحی
  • مسدود کردن رنگ به صورت ارگانیک
  • نام محصولات درجلو و مرکز آن
  • تقارن کامل تصویر
  • بسته بندی داستان محور با شخصیت های دمدمی مزاج
  • رنگ تماما جامد

1. الگوهای کوچک و مصور در طراحی بسته بندی

الگوها و تصاویر می توانند چیزهای فراتر از تزئین باشند. آنها می توانند نشان دهند که یک محصول چیست. در سال 2021 ، انتظار داشته باشید که بسیاری از الگوهای پیچیده و تصاویر کوچک را روی بسته بندی مشاهده کنید، همچنین که این یک کار تخصصی را برای شما انجام می دهد.

الگوهای کوچک و مصور

این تصاویر غالباً ساده یا انتزاعی هستند و به شما ارائه هنری بیشتر از آنچه در داخل بسته است را به جای یک نگاه واقعی به خود محصول می دهد. به عنوان مثال، به جای عکس از چیپس های تورتیلا واقعی، یک برند تراشه ممکن است کیف های خود را با یک الگوی مثلثی شکل تزئین کند که یادآور چیپس های تورتیلا باشد.

در سال 2021، انتظار می رود که طراحی بسته بندی هایی را مشاهده کنید که از تصاویر و الگوهای کوچک به طرز غریبی استفاده کنند. الگوهای پیچیده ای مانند طرح Gstar برای Nourish یا الگوی ذرت بو داده و کم مزه توسط Cime همه چیزهایی را که به دست می آورید به شما نشان می دهد بدون اینکه شما را با تصویری پیچیده و طاقت فرسا تحت فشار قرار دهد.

الگوهای کوچک و مصور الگوهای کوچک و مصور الگوهای کوچک و مصور الگوهای کوچک و مصور الگوهای کوچک و مصور

2. تجربه جعبه گشایی معتبر

مدتی است که بسته بندی های الهام گرفته از یک روند رایج است، بنابراین طراحی ها درامسال چه تفاوتی با سالهای گذشته دارد؟ این واقعیت وجود دارد که کل تجربه جعبه گشایی از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است.

در سال 2021 ، شما نمی خواهید یک بسته بسته بندی کاملاً الهام گرفته از محصول را ببینید. شما قصد دارید بسته بندی هایی را ببینید که دارای ظاهری کاملاً قدیمی و نوستالژیک هستند و با ایجاد یک تجربه همه جانبه کامل، امور را بیشتر پیش می برد. با طرح هایی از بسته بندی روبرو خواهید شد که تقریباً غیر قابل تشخیص از چیزی است که برای مثال مادربزرگ شما از آن استفاده کرده است و شما را به لحظه ای دیگر از زمان منتقل می کند.

این بدان معنی است که این گزینه فراتر از لوگوها و برچسب ها و کل تجارب تجاری، از بافت های الهام گرفته از اشکال بطری، مواد، بسته بندی بیرونی و انتخاب تصاویر به روز استفاده می کند. امروزه دیگر کافی نیست که به یک بسته چند جزئیات جالب یکپارچه بدهید، بلکه اکنون شما باید یک حس زنده به بسته خود بدهید که از قفسه های فروشگاهها و دید مخاطبین مجزا باشد.

تجربه جعبه گشایی معتبر تجربه جعبه گشایی معتبر تجربه جعبه گشایی معتبر تجربه جعبه گشایی معتبر تجربه جعبه گشایی معتبر تجربه جعبه گشایی معتبر

3. هندسه فوق ساده

یکی دیگر از روند بسته بندی هایی که در سال 2021 شاهد آن خواهیم بود، طرح هایی است که از مفاهیم هندسی بسیار ساده و در عین حال جسورانه استفاده می کند.

هندسه فوق ساده هندسه فوق ساده

هندسه جسورانه ای را با خطوط زیبا، زاویه های تیز و رنگ های رسا مشاهده خواهیم کرد که به طرح های بسته بندی برتری می بخشد. دقیقاً مانند روند الگویی، این روند به مصرف کنندگان نگاهی پنهانی از آنچه که محصول دارد، می دهد. اما برخلاف الگوها و تصاویر، آنچه درون جعبه را نشان می دهد، بیشترشان دارای طرحهای انتزاعی هستند. در ابتدا ممکن است ساده به نظر برسد، اما این یک روش فوق العاده تأثیرگذار برای برندهایی است که می توانند اظهارات خود را بیان و یک اثر ماندگار بر جای بگذارند.

هندسه فوق ساده هندسه فوق ساده هندسه فوق ساده هندسه فوق ساده

4. بسته بندی که در هنرهای زیبا لباس پوشیده است

انتظار می رود در سال 2021 بسیاری از طرح های بسته بندی را مشاهده کنید که بسته بندی آنها خود یک قطعه هنری هستند. این روند بیشتر با محصولات پیشرفته در حال شتاب گرفتن است، اما شما می توانید آن را در محصولات میان رده نیز مشاهده کنید. طراحان از نقاشی ها و بافت های رنگی الهام می گیرند، یا آنها را به طرز جذابی در طرح های خود ادغام می کنند و یا آنها را به نقطه کانونی تبدیل می کنند. هدف در اینجا ایجاد مرز بین طراحی بسته بندی و هنرهای زیبا است، که نشان می دهد هر چیزی، حتی یک بطری شراب که در نهایت به بازیافت منجر میشود، زیبا و منحصر به فرد است.

بسته بندی که در هنرهای زیبا لباس پوشیده است بسته بندی که در هنرهای زیبا لباس پوشیده است بسته بندی که در هنرهای زیبا لباس پوشیده است بسته بندی که در هنرهای زیبا لباس پوشیده است بسته بندی که در هنرهای زیبا لباس پوشیده است

در حالی که برخی از طراحان دوست دارند از استادان قدیمی الهام بگیرند (مانند بسته بندی پنیر در شکل بالا)، این روند عمدتا از نقاشی های انتزاعی و تکنیک های نقاشی سیال ناشی می شود. بافت در اینجا کلیدی است و طراحان بسته بندی از انواع بافت ها و جلوه هایی که می توانید روی یک نقاشی رنگ روغن خشک شده یا نقاشی رزینی تازه ریخته شده مشاهده کنید، الگوبرداری می کنند.

بسته بندی که در هنرهای زیبا لباس پوشیده است بسته بندی که در هنرهای زیبا لباس پوشیده است بسته بندی که در هنرهای زیبا لباس پوشیده است

شاید این مقاله را نیز بپسندید : طراحی بسته بندی به روش گزیده گویی…!

5. نقشه های فنی و تشریحی

به طور کلی، روند بسته بندی در سال 2021 بیش از طراحی گرافیک تجاری احساس گالری هنری ایفا می کند. در کنار هندسه جسورانه و بافت های لمسی، در کناربسیاری از محصولات مورد علاقه خود قرار خواهید گرفت که در طرح هایی بسته بندی شده اند که احساس می کنید از یک طرح تشریحی یا طرح مهندسی بیرون کشیده شده اند.

نقشه های فنی و تشریحی نقشه های فنی و تشریحی نقشه های فنی و تشریحی

شاید به این دلیل که سال 2020 ما را مجبور به کاهش سرعت و ارزیابی مجدد آنچه واقعاً ارزش انجام دادن را دارد، یا شاید این پاسخی به سال ها باشد که مینیمالیسم در طراحی بسته بندی برتری داشت. در هر صورت، آماده شوید تا طرح های بیشتری با جزئیات باورنکردنی را ببینید که به نظر می رسد برای طراحی یک نشریه علمی باستانی (و گاه سورئال) با دست طراحی و مرکب شده اند.

نقشه های فنی و تشریحی نقشه های فنی و تشریحی نقشه های فنی و تشریحی نقشه های فنی و تشریحی

6. مسدود کردن رنگ به صورت ارگانیک

مسدود کردن رنگ به صورت ارگانیک

آنچه که انسداد رنگ ارگانیک 2021 را از روند مسدود کردن رنگ قبلی جدا می کند، بافت ها، ترکیبات رنگی منحصر به فرد و میزان متفاوت بودن شکل و وزن بلوک ها است. این جعبه های رنگی واضح و لبه دار بنظر نمی رسند اما می توانند شبکه های عالی و خطوط تمیزی را ایجاد کنند. آنها کالج های ناهموار، نامتعادل، کک و مک دار هستند که در نگاه اول آنها احساس واقعی را به شما القا می کنند، واحساس ارگانیک بودن را تجربه.

مسدود کردن رنگ به صورت ارگانیک مسدود کردن رنگ به صورت ارگانیک مسدود کردن رنگ به صورت ارگانیک

الگوها در بالای رنگ ها مسدود شده اند، طراحان با پالت های رنگی غیرمنتظره بازی می کنند و اشکالی مانند مارپیچ و قلاب به این طرح های بسته بندی راه می یابد.

مسدود کردن رنگ به صورت ارگانیک مسدود کردن رنگ به صورت ارگانیک

7. نام محصولات درجلو و مرکز آن

برخی از طراحان به جای ساختن تصویر یا لوگودر کانون بسته بندی، انتخاب نام محصول را به عنوان ستاره طراحی خود انتخاب می کنند. اینها طرح هایی هستند که با حروف بسیار خلاقانه ایجاد می شوند تا نام محصول در مرکز آن قرار بگیرد. هر نامی در این طرح های بسته بندی به خودی خود مانند یک اثر هنری احساس می شود و به کل طراحی شخصیتی متمایز می بخشد.

نام محصولات درجلو و مرکز آن نام محصولات درجلو و مرکز آن نام محصولات درجلو و مرکز آن

با استفاده از این نوع بسته بندی، تردیدی وجود ندارد که این محصول چه کالایی نامیده می شود یا چه نوع کالایی است، و این امر را به یک بسته بندی مناسب برای مشاغل متمرکز بر محصول تبدیل می کند که هدف آنها افزایش آگاهی از برند است. این طراحی ها متکی به تایپوگرافی قوی است که می تواند کل زیبایی شناسی برند را به همراه داشته باشد. هر عنصر طراحی اضافی فقط برای درخشش نام وجود دارد.

نام محصولات درجلو و مرکز آن نام محصولات درجلو و مرکز آن نام محصولات درجلو و مرکز آن

8. تقارن کامل تصویر

غیر معمول نیست که روندهای برتر یک سال با یکدیگر تناقض دارند. در واقع، این تقریباً هر سال اتفاق می افتد و روند بسته بندی سال 2021 تفاوتی ندارد. در حالی که برخی از طراحان بسته بندی با اشکال ارگانیک ناقص در طراحی های خود بازی می کنند، برخی دیگر در جهت مخالف چرخیده و قطعه هایی با تقارن کامل ایجاد می کنند. این طراحی ها حس نظم ما را به خود جلب و به ما احساس زمینی در میان هرج و مرج می دهد.

تقارن کامل تصویر تقارن کامل تصویر تقارن کامل تصویر تقارن کامل تصویر

همه طرح هایی که در این روند قرار می گیرند، طرح های پیچیده ای نیستند. برخی از آنها، مانند طراحی Raluca De برای Yerba Mate اصل ، دارای الگوهای شل و گسسته تری هستند که فضای منفی را برای احساس کمتردر بسته در بر می گیرند. هرچند که آنها کاملاً متقارن بنظر می رسند و دارای طرح های پیچیده تراند، و این باعث ایجاد حس کمال بصری بر مشتریان می شود که مشخصه این روند است.

تقارن کامل تصویر

9. بسته بندی داستان محور با شخصیت های دمدمی مزاج

داستان سرایی، بخشی اساسی در برند تجاری موثر است و در سال 2021، برندهای زیادی را مشاهده خواهید کرد که داستان خود را با بسته بندی خود گسترش می دهند.

2021 شخصیت هایی را برای ما به ارمغان می آورد که فراتر از طلسم بودن به زندگی، ظاهراً به داستانهای پرآوازه خود می پردازند. و به جای اینکه فقط یک طلسم ثابت باشید، این شخصیت ها را در صحنه ها مشاهده خواهید کرد، مانند اینکه به صفحه جداگانه ای از یک رمان گرافیکی نگاه می کنید. بنابراین به جای اینکه بخواهید به وب سایت برند بروید تا داستان آنها را بخوانید یا از طریق تبلیغاتی که انجام می دهید، جویای داستان برند آنها شوید، شخصیت اصلی را مستقیم به درب منزل تحویل خواهید داد و یک داستان را از بسته خرید خود برای شما تعریف می کنید.

بسته بندی داستان محور با شخصیت های دمدمی مزاج بسته بندی داستان محور با شخصیت های دمدمی مزاج

این شخصیت، داستان های برندهای خود را زنده می کنند، که اغلب به شکل کارتونی و سرگرم کننده اند که باعث می شود وقتی چشم شما به طراحی بسته بندی می خورد، احساس می کنید یک کتاب طنز می خوانید. یک نمونه، طراحی خیره کننده Peachocalypse St. Pelmeni است که صحنه کاملی از حمله هلو غول پیکر به یک شهر را به ما ارائه می دهد.

بسته بندی داستان محور با شخصیت های دمدمی مزاج بسته بندی داستان محور با شخصیت های دمدمی مزاج بسته بندی داستان محور با شخصیت های دمدمی مزاج بسته بندی داستان محور با شخصیت های دمدمی مزاج

10. رنگ جامد همه جانبه در در طراحی بسته بندی

درست در کنار بسته بندی پررنگ که مانند یک کتاب مصور خوانده می شود، محصولات بسته بندی شده در یک رنگ را مشاهده خواهید کرد. اگرچه با پالت بسیار محدودتری کار می کند، اما این روند بسته بندی شخصیت کمتری نسبت به سایر موارد موجود در این لیست ندارد. در سال 2021، انتظار می رود طرح های بسته بندی را مشاهده کنید که به کپی و انتخاب رنگ (اغلب غیرمتعارف) اجازه قد علم کردن و صحبت را می دهد.

رنگ جامد همه جانبه رنگ جامد همه جانبه رنگ جامد همه جانبه

نکته ای که در مورد این طرح های بسته بندی مشاهده خواهید کرد این است که در بیشتر موارد، آنها از رنگ های روشن و پررنگ استفاده می کنند. این چیزی است که باعث می شود این روند بسیار تازه بنظر بیاید.این بسته بندی کاملاًبه رنگ سفید استریل نیست که مک بوک شما وارد آن شده است. این طرح ها بلند، در چهره شما هستند و لحنی کاملاً جسورانه دارند. و در مواردی که این کار را نمی کنند، مانند طراحی Eva Hilla برای Babo، سایه ای غیرمعمول را انتخاب می کنند که خلق و خوی جدیدی را ایجاد و چشم خریدار را مستقیماً به کپی هدایت می کند. آنها با این کار به جای نمایش فوری محصول، با گفتن کالا به خریدارخودشان را به رخ می کشند تا آئها راخریداری کنند.

رنگ جامد همه جانبه رنگ جامد همه جانبه

رنگ جامد همه جانبه

شاید این مقاله را نیز بپسندید : ۱۹ ایده ی طراحی خلاقانه بسته بندی محصولات برای کسب و کار شما.

برای بزرگترین روند طراحی بسته بندی 2021 آماده هستید؟

اگر قصد دارید محصول جدیدی را در سال 2021 به بازار عرضه کنید یا طراحی جدیدی از محصولات خود را دوباره طراحی کنید آن را در یکی از داغترین روندهای امروز بسته بندی کنید. طراحی عالی بسته بندی باعث می شود خریداران قبل از اینکه محصول شما را باز کنند، در مورد محصول شما فکر کنند، از این رو فرصتی را برای تماشای آنها از لحظه ای که می بینند از دست ندهید.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *