مقالات بسته بندی

طراحی بسته بندی به روش گزیده گویی…!

طراحی بسته بندی به روش گزیده گویی ...!

طراحی بسته بندی به روش گزیده گویی…!

طراحی بسته بندی برای برندهای موفق در سال های گذشته را می توان مورد بررسی قرار داد و با شناخت عناصر اصلی و وجوه کانونی در آن ها، ویژگی موثر پنهان در طرح و ناصر بصری و شکل بسته بندی را شناخت و از آن و یا تلفیق آن ها، در طراحی بسته بندی به شیوه متفاوت برای تبلیغات سایر محصولات بهره گرفت. در ادامه مقاله طراحی بسته بندی به روش گزیده گویی…! با ما همراه باشید.

مشخصه های موثر در طراحی بسته بندی

شاخصه های اصلی و مشخصه های موثر در طراحی بسته بندی که توانسته اند به گونه ای صمیمی و موفقیت آمیز در نظر مشتریان مطلوب واقع شوند را می توان با مطالعه بسته بندی های تمجید شده در سال های گذشته، و مقایسه آن ها در کنار یکدیگر، پیدا کرد و از این جانمایه برای خلق ایده های تازه استفاده نمود.

بررسی طراحی بسته بندی که در سال 2018 از نظر مشتریان و نیز صاحب نظران، کارآمد و جذاب و حرفه ای تعیین شده اند، نکات جالب توجهی را برای طراحان و شرکت های تبلیغاتی، و نیز تولید کنندگان و صاحبین برندهای مختلف، هویدا می سازد.

شاید این مطلب را نیز بپسندید : طراحی بسته بندی محصولات آرایشی، تجلی رویای برند تولید کننده آن، در نگاه مشتری است

طراحی بسته بندی در سال 2018

با بررسی و مقایسه بسته بندی محصولات مختلف که از جنبه طراحی بسته بندی، مورد تایید و توجه واقع شده اند، به چند اصل کلی دست می یابیم که تحت عناوین ذیل خلاصه می شوند:

• سادگی در طراحی و عناصر بصری

• طرح های عامیانه و ابتدایی مانند نقاشی های ساده با خطوط همچون نقاشی کودکانه

• طرح های نقاشی گونه با مداد رنگی

• استفاده از پوسترهای فیلم های محبوب و معروف در طراحی بسته بندی

• استفاده از کلمات و حروف بزرگ و برجسته

• اشکال و طرح های برجسته و سه بعدی

• استفاده از طرح های سنتی و یا نمادهای نوستالژیک

• طرح های هولوگرافیک و شب نما

• استفاده از خطوط پر تحرک و طرح های پر جنب و جوش

با آگاهی از این ویژگی ها، طراح می تواند ایده خود را متناسب با نوع محصول و ویژگی های برند تولید کننده، با سبکی متناسب و موثر، خلاقانه به نمایش بگذارد.

طراحی بسته بندی به روش گزیده گویی ...!

فنون موثر در طراحی بسته بندی

وفقیت در تاثیر گذاری طراحی

استفاده از هریک از این موارد مذکور و یا تلفیق تعدادی از آن ها با یکدیگر، برای موفقیت در تاثیر گذاری طراحی موثر است هرچند که باید دقت شود، به صورت افراطی و شلخته و بی هدف، از این موارد استفاده نگردد زیرا عدم تناسب و تشخیص مورد مناسب، موجب ایجاد طرحی آشفته و نامربوط می شود که اثرات منفی در نظر مشتریان می گذارد.

سادگی در طراحی بسته بندی

سادگی در طراحی بسته بندی، به طرح های خلوت و خلاصه شده ای اشاره دارد که بار معنایی داشته و معمولا از یک یا دو رنگ، که بیشتر شامل رنگ های سیاه و سفید است، با خطوط ساده و کم زاویه، تشکیل شده است. بنابراین می توان گفت که سادگی در طراحی بسته بندی به نوعی از سبک مینیمالیستی بهره می برد.

مینیمالیست در طراحی و سایر جنبه های ادبی و هنری، به خصوص به لحاظ سبک زندگی مدرن، روز به روز بیشتر محبوب می شود. طرح های خلوت و ساده، درخشش خاصی دارند و در میان ازدحام بازار، چشم مشتریان را به سمت خود می کشانند. هنر مینیمالیستی، معمولا همراه با نمایی فلسفی و رسمی است که لهجه ای لوکس و موقر به بیان می بخشد.

سادگی در طراحی بسته بندی

سادگی و خلوتی در طراحی بسته بندی

سادگی و خلوتی در طراحی بسته بندی مانند تمام هنرهایی که از سبک خلاصه گرایی و حداقلی در بیان استفاده می کنند، تکیه بر جنبه های شهودی و فرا بصری داشته و در واقع بیشتر از نگاه چشم، نگاه ذهن را به خود جلب می کند.

شاید این مطلب را نیز بپسندید : طراحی بسته بندی برای محصولاتی که برای زیبایی استفاده می شود

جنبه ی سخت در طراحی بسته بند

یکی از جنبه های سخت در طراحی بسته بندی به شیوه ساده و مینیمالیستی، یافتم نمادها و عناصری است که تمام مخاطبین بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند و در معرفی محصول، بیانی واضح و عمومی داشته باشد.

به هر حال قفسه های فروشگاه، در معرض دید تمام اقشار مردم با دیدگاه ها و علائق و زاویه دید متفاوت قرار دارد که برای رفع نیاز خود به بهترین شکل، دنبال محصول مناسب می گردند و با راهروها و سالن های یک مرکز فرهنگی و یا نمایشگاه آثار ادبی و هنری، فرق دارد.

قرار نیست در فروشگاه به مباحثه فلسفی پرداخت بلکه قرار است زیرکانه با ذهن مخاطب، از هر طیف نظری و فکری، ارتباط برقرار کرد و در یک نیم نگاه، نمای موثری از محصول را بر او عریان ساخت.

طراحی بسته بندی به روش گزیده گویی ...!

کم گوی و گزیده گوی…

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *