برند و برندینگ, تبلیغات

راهنمای جامع برای برند سازی چای

راهنمای جامع برای برندسازی چای

چای با برند تجاری موثرو موفق چه کافئین دار باشد، چه گیاهی، چه دارای برگ گل و یا کیسه ای، دارای یک استراتژی خاص بر روی محصول شما است.شاید دلیل این امر این باشد که برند تجاری شما نشاندهنده ی هویت شرکت و محصول شماست.به این فکر کنید که شرکت های چای مورد علاقه شما چگونه برند خود را معرفی می کنند. یک برند خوب برای محصول چای مورد علاقه ی شما نحوه درک شما را شکل می دهد و باعث جذابیت آن برند برای خرید شما می شود. روش های زیادی برای برند سازی چای شرکت شما وجود دارد و بسته به اهداف شما اعم از بسته بندی های سنتی و جدید تقسیم می شوند.

برند چای خود را بسازید

نام تجاری موثر به معنای شناساندن کالای شما وایجاد یک پایگاه قدرتمند و همیشگی برای خریداران در سطح ملی و بین المللی است، چرا که مردم با هر سلیقه و فرهنگی در سراسر جهان چای می نوشند. انواع مختلف چای، به روش های مختلف برای انواع سلیقه ها به بازار عرضه می گردند.

شاید این مقاله را نیز بپسندید : 11 ایده منحصر به فرد برای برند تجاری در سال 2021 ارایه شده است

اگرچه دنیای چای گسترده است ، مارک شما اینگونه نیست. برای محدود کردن هر آنچه برای مارک گذاری موثر چای خود نیاز دارید ، سوالات زیر را از خود بپرسید:

برای ساختن برند مناسب برای خود باید بتوانید به این سوالات پاسخ دهید:

نوع چای

آیا برند شما فقط یک نوع خاصی از چای را ارائه می دهد یا محصولات متنوعی را دارد؟ برند تجاری برای شرکتی که دارای کیفیت عالی برای یک محصول خاص است بسیارمتفاوت ازبرند تجاری برای شرکتی است که طیف وسیعی از انواع چای ها را ارایه می دهد است، درست مانند به یاد داشته باشید که اگر انواع مختلفی از چای را مد نظر داشته باشید، تعیین چگونگی تمایز چشمی میان محصولات مختلف شما از اهمیت زیادی برخورداراست.

بسته بندی چای

در این نوع بسته بندی چای از عامل موثر تصویراستفاده شده است.

برند تجاری

استفاده از رنگ های جذاب متنوع، گزینه ی موثر بعدی در جذب مخاطبین برای برند تجاری شما محسوب می شود.

روش های جایگزین رنگی

اگر در انواع مختلف چای تخصص دارید ، به روش های جایگزین رنگی تکیه دهید.

ثابت نگه داشتن برند

یکی دیگر از راههای موثر، ثابت نگه داشتن برند با اعمال تغییرات درمابقی طرح هاست.

باید به این فکر کنید که چگونه می توانید نوع چای ارائه شده خود را به صورت بصری ارائه دهید. به عنوان مثال ، ممکن است بخواهید چای های خود را از طریق کد رنگی تنظیم کنید، به طورمثال یک بسته سبز برای چای سبز، یک بسته سفید برای چای سفید، ویا حتی یک بسته سیاه برای چای سیاه. حتی می توانید این کار را فراتر از قراردادن محصول خود درجعبه انجام دهید و آنها را به صورت کیسه های چای جداگانه دسته بندی کنید که این عمل می تواند رنگین کمان زیبایی را برای اولین باربه مشتری در هنگام باز کردن بسته بندی برندتان به آنها دهد.

روش دیگر، نشان دادن مواد تشکیل دهنده چای بر روی برچسب آن است.

ایجاد انگیزه در مخاطبین

نمایش مواد تشکیل دهنده چای شما واقعاً باعث ایجاد انگیزه در مخاطبین برای خرید از برند شما می شود.

گرم یا یخ زده؟ یا هر دو؟

در خانه ، زیر پتو که کتاب در دست دارد ، فر می شود؟ در حال فرار ، در حالی که در ترافیک نشسته اید از قمقمه جرعه جرعه جرعه می کشید؟ در یک چای فروشی زیبا با دوستان می خندید؟

ظاهر برند

اینکه مردم چرا، کی و چگونه در حال نوشیدن چای شما هستند، نقش مهمی در تعیین انتظارات آنها از برند شما دارند، از این رو ظاهر برند شما از اهمیت بالایی برخورداراست. بسته بندی وبرند تجاری چای شما نیاز به ایجاد احساسات، خلق و خوی و ولع مصرف مناسب برای برقراری ارتباط با مشتری ایده آل خود را دارد.

مردم از کجا می توانند چای را خریداری کنند؟

قسمت مهم دیگر برند شما محل خرید آن است.

علائم برن چای

اگربرند چای شما قراراست درچای فروشی به فروش برسد، هویت برند شما باید شامل لوگویی باشد که روی علائم و نمای بیرونی مغازه کار می کند.

فنجان غذای آماده مارک شده برای نوشیدن چای

فنجان غذای آماده مارک شده برای نوشیدن چای

به عنوان مثال، اگر نام تجاری شما بر اساس ارائه مجموعه ای متنوع در سطح بین المللی از چای باشد ممکن است بخواهید به برند تجاری خود مختصات جغرافیایی یا فرهنگی اضافه کنید. برای این عمل مناسب است ازمجموعه ای از پرچم ها که نشاندهنده ی همه کشورهایی که چای شما به آنجا فرستاده شده اند، استفاده کنید، و یا تصاویر حیوانات، گیاهان یا نشانه های مناطق چای خود. اگر برند چای را برای مناطقی مثل چین می زنید، به پانداها، گلهای نیلوفر آبی یا دیوار بزرگ چین فکر کنید.

نمادهای حیوانات مختلف

لازم نیست برقراری ارتباط با مناطق مختلف جهان خیلی صریح اتفاق بیفتد، شما می توانید این کار را با نمادهای حیوانات مختلف انجام دهید.

برند ماتچا

برند ماتچا از تصاویر ژاپنی دربرند تجاری خود استفاده کرده تا به مصرف کنندگان یادآوری کند که ماتچا چه ریشه ای دارد.

شاید این مقاله را نیز بپسندید : لوگوی جدید برند نیسان : نازک،سبک و انعطاف پذیر

افرادی که چای را می نوشند چه کسانی هستند؟

خریدار هدف کیست؟

بچه ها بزرگترین طرفداران چای

اگر بچه ها بزرگترین طرفداران چای شما هستند می توانید از این نوع برند سازی استفاده کنید.

طراحی برند

برندی را طراحی کنید که مخاطبان شما با آن ارتباط برقرار کنند، مانند این چای مخصوص که بر اساس نشانه های طالع بینی طراحی شده است.

مخاطبان خود را شناسایی کنید

آیا افرادی که چای شما را می نوشند افرادی هستند که مصارف روزانه دارند یا برای انها جنبه ی تفننی دارد؟ برای یک مناسبت خاص یا زمانی که هوای بیرون سرد است؟ آیا آنها جوان یا بالغ تر و سنتی ترند؟ همه ی اینها گزینه هایی هستند که باید به آنها فکر شود، درک و دانستن ترجیحات مشتریان، اطلاعات ارزشمندی را برای برند تجاری چای در اختیار شما قرار می دهد. تهیه یک نوشیدنی چای برای مدت طولانی برای مخاطبین چالش برانگیزتر از این است که شما بخواهید یک نوشیدنی جدید مثل آبمیوه را امتحان کنید زیرا طرفداران چای خیلی به روزتر هستند و اطلاعات کاملی از این بحث را دارند.

وفاداران را ترغیب کنید

موقعیت تجاری قوی و موثرباعث می شود که نوشیدنی های چای به دلیل نام تجاری نوشیدنی، چیز جدیدی را برای عرضه داشته باشند. اینجاست که شناخت دقیق اینکه چه چیزی مخاطب هدف شما را در این امرهدف قرار داده بسیار مهم است. اگرمخاطبین در انتخاب چای ماجراجو نیستند، سعی نکنید از طرح های تکراری دوباره استفاده کنید. اگر محصولات شما چیزی را که آنها می خواهند را به مخاطبین بدهد حتما آنها از شما خریداری خواهند کرد.

دستورالعمل ساختن طرح برند موفق برای چای خوشمزه

دستورالعمل ساختن طرح برند موفق برای چای خوشمزه

پس از تعیین اینکه چه کسی چای شما را می نوشد، چطورمی نوشد و کجا آن را خریداری می کند، می توانید از طریق طراحی دقیق برند چای خود به او نشان دهید که چای شما بهترین انتخاب است.هسته اصلی هر نوع طراحی تجاری را هویت بصری تشکیل می دهد، که این شامل یک پالت رنگی، یک لوگو، وفونت است که برای استفاده در هر مکانی (مانند وب سایت و بسته بندی چای) برای تصاویرشما ایجاد می کند.

برند شما

هرانتخاب طرحی که انجام می دهید گویای نکته ی جدیدی درباره ی برند شما است.

وقتی مردم به چای فکر می کنند، تصاویر موجود زیادی به ذهنشان خطور می کند. برای بسیاری، کلمه چای تصویری از مهمانی های خانوادگی که افراد لباس های پرزرق وبرق به تن دارند و یا خوردن ساندویچ های خوشمزه است را تداعی می کند.

برند چای

برند چای

برند چای

بعضی از افراد وقتی اسم چای را می شنوند این عکس به ذهنشان خطور می کند. به یاد داشته باشید که شخصیتی برای نام تجاری خود ایجاد کنید که مخاطبین احساس کنند با چای منحصر به فرد شما و جایگاهی که برای آنها ایجاد کرده اید، ارتباط برقرار می کنند.

همچنین، نام تجاری شما می تواند با تصاویر شناخته شده ای که به طور سنتی با چای ارتباط ندارند بازی کند.

به عنوان مثال به مارک تجاری تیوانا نگاهی بیندازید. تیوانا، که در سال 2012 توسط استارباکس خریداری شد، در اواخر دهه 1990 و 2000 به عنوان یک برند تجاری با ارائه چای های مجلل،  مخلوط چای و لوازم چای، موفقیت کسب کرد.

برند تیوانا

برند تیوانا از طریق یک شکل هندسی که به مانند یک انسان که یک فنجان چای به دست دارد وبصورت ضربدری نشسته است، احساس آرامش و سلامتی (دو ارزش که معمولاً به چای نسبت داده می شود) را برقرار می کنند. مرجان های آتشین، نشاط ناشی از مصرف چای را نشان می دهد و سادگی لوگو، طراوت زمینی را نشان می دهد. این برند می گوید که این محصول، فقط چای فرآوری شده و بسته بندی شده نیست و دارای خواص طبیعی نیز می باشد.

شاید این مقاله را نیز بپسندید : طراحی بسته بندی محصولات آرایشی، تجلی رویای برند تولید کننده آن، در نگاه مشتری است

مواردی که درترکیبات برندسازی خود باید به آنها توجه داشته باشید:

یک برند چای متناسب نیاز به موارد زیر نیاز دارد:

برند چای

برند تجاری

به محض داشتن هویت تجاری کامل برای برند خود، زمان آن فرا رسیده است که با محصول خود ارایه خدمت کنید. با توجه به شخصیت برند خود، شما می توانید با مخاطبین خود در هر رده ی سنی، سلیقه، فرهنگ و هدفی ارتباط برقرار کنید. ارتباط شما بعنوان تولیدکننده چای با برند خود چیزی فراتر از توسعه ی شبکه های توزیع وگرفتن سفارشات از مشتریان است. این ارتباط باید به نحوی باشد که خریداران احتمالی، چه آنهایی که به دنبال خرید عمده چای، چه برای خرید در فروشگاهها و یا مصرف روزانه هستند به سمت برند و محصولات شما اشتیاق پیدا کنند.

راه اندازی اجزای قابل اشتراک برند

راه اندازی اجزای قابل اشتراک برند شما مانند وب سایت و پروفایل های شبکه های اجتماعی، اولین قدم برای آگاهی  از برند شماست.برای برخی ازبرند ها، این به معنای نوشتن یک داستان جذاب تجاری است زیرا خریداران به تمامی نوشته ها توجه و می خوانند، چه بسا مشارکت خریداران از یک وبلاگ حاصل می شود که روش های جالب جوشاندن، نحوه ی سرو، اطلاعات بی نظیر چای و دستورالعمل های جدید دم کردن و سایر موارد را می توانند جستجو کنند.

شکل بسته بندی

شکل بسته بندی ها، عاملی است که چای شما را منحصر به فرد می کند.

برند تجاری بصری

برند تجاری بصری، اساسا روایتگریک داستان در تصاویرهستند.

بسته بندی چای شما باید دارای یک نقطه کانونی مهم باشد زیرا شما یک محصول ملموس را ارائه می دهید. اگر محصول شما چای تی بگ، کیسه ای، بطری یا چای کنسروی است، معرفی بیشتر نوشیدنی های محصولات برند شما در قفسه ی فروشگاهها اتفاق می افتد.

بسته بندی

بسته بندی مناسب باعث برجسته شدن محصول شما در قفسه می شود.

اگراستفاده شما از چای برای فروش در چای فروشی ها است، معرفی شما ممکن است در تابلوی مغازه یا در شبکه های اجتماعی اتفاق بیفتد. برای جلب خریداران احتمالی به سمت محصولتان، باید ازلوگو های چشم نواز که دارای بسته بندی عالی و طراحی داخلی منحصربه فردی هستند، استفاده کنید.

نام برند

نام برند خود را به طور مداوم در منوی کافه ی خود تکرار کنید.

پس از تعیین اینکه چه افرادی چای شما را می نوشند، درچه زمانی، چرا و چگونه، هم اینک نوبت آن است که نحوه سرو چای خود را به روشی که مورد علاقه آنها باشد تعیین کنید. این به معنای انجام برخی تحقیقات دربازاراست. شما ممکن است ازنظرسنجی آنلاین، گروه های متمرکز، استفاده کنید. نتایج حاصل از این تحقیقات بسیار جالب هستند.برخی از تحقیقات بازاری بسیار سودمند اند زیرا می توانید به کاررقبای خود نگاهی بیندازید و مشخص کنید که چگونه می توانید بازار بهتری برای نوشیدنی خود رقم بزنید.

برندسازی تجاری

و هنگامی که همه چیز را در مورد چگونگی چای خود برای خریداران بدانید، می توانید به سمت برندسازی تجاری موثرخود بروید.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *