برند و برندینگ

اصول برندسازی قهوه: چگونه می توان یک برند برای دم کرده خود ایجاد کرد

اصول برندسازی تجاری قهوه: چگونه می توان یک برند برای دم کرده خود ایجاد کرد

برندسازی قهوه اهمیت بالایی دارد، چرا که اگر از هر بزرگسالی که شاغل است و یا به هر نحوی با ارباب رجوع سرکار دارد، بپرسید که صبح خود را چگونه شروع می کند، به احتمال زیاد آنها خوردن قهوه را با رفتن به گوشه ای از بهشت توصیف و برابر خواهند دانست.

از لته گرفته تا قهوه تلخ کلمبیایی، هیچ محصولی وجود ندارد که مردم به آن علاقمند نباشند.

جای تعجب نیست که با بیش از 173 میلیون کیسه قهوه در سراسر جهان، آن هم هر ساله مردم نسبت به این مساله تعصب نداشته باشند. با توجه به اینکه 75 درصد آمریکایی ها تمام کافئین خود را به شکل قهوه مصرف می کنند و بیشتر بزرگسالان سالانه فقط 2000 دلار فقط برای صرف قهوه هزینه می کنند، مشخص است که صنعت قهوه یک بازار کاملاً اشباع شده است. به همین دلیل است که مهمتر از هر زمان دیگری باید از جمعیت کافئین دارمتمایز شوید و برند قهوه خود را مشخص کنید.

استفاده از اصول برندسازی قهوه به شما کمک می کند تا داستان برند قهوه خود را هدفمند و با جهت گیری بیان کنید، یک ارتباط عاطفی ایجاد و اعتماد به نفس را در مصرف کنندگان آینده قهوه خود ایجاد کنید.

شاید این مقاله را نیز بپسندید : راهنمای جامع برای برندسازی چای

اصول برندسازی قهوه

قبل از اینکه به برندسازی قهوه شما بپردازیم، درک اصول برند تجاری مهم است. چرا باید این کار را انجام داد، چگونه وبا چه تمرکزی آن را کامل کنیم. ما به شما پیشنهاد می کنیم قبل از شروع این مقاله را بررسی کنید:

آیا ارزشهای قهوه ی شما اخلاقی و سازگار با محیط زیست است؟ یا برای توده ی مردم آشغال قهوه درست می کنید؟ ارزش های خود را قبل از شروع یک برند تجاری موفق درک کنید.

آیا می دانید مشتریان شما چه کسانی هستند؟ چه نوع قهوه ای می نوشند؟ آیا قهوه شما گران، ارزان یا مشابه محصولات رقیبتان است؟ آیا در همه جا قابل دسترسی است یا فقط می توانید آن را بصورت آنلاین یا درکافی شاپ های لوکس و لذیذ پیدا کنید؟ بازار هدف قهوه شما کیست؟

چگونه قهوه شما جدا از رقبای کافئین دار خود است؟ آیا شرکت قهوه ساز شما دارای مزایای ویژه اس است؟ آیا می توانید هرصبح بدون خارج شدن از خانه قهوه خود راتهیه کنید؟ چه ویژگی قهوه شما را از بقیه جدا می کند؟

3 مرحله برای رنگ آمیزی برند و هویت منحصر به فرد قهوه

رنگ آمیزی برند و هویت منحصر به فرد قهوه

1. یک استراتژی تازه برای برند قهوه خود ایجاد کنید (برندسازی قهوه)

قبل از اینکه این سوال بزرگ را بپرسید: بفکر اینکه چگونه شرکت قهوه خود را استارت بزنید باشید. یک پرسش خاص تر مطرح کنید: قهوه شما به عنوان یک برند چه هویتی دارد و می خواهید چه کسی باشید؟ اگرقهوه شما به روشی سازگار با محیط زیست تهیه می شوند، آیا می خواهید به عنوان “هیپی” یا “خاکی” طبقه بندی شوید؟در غیر این صورت، چه مواردی را می توانید در استراتژی برند خود قرار دهید؟ برخی از سوالات می توانند به شما کمک کنند: هدف تجاری شما فراتر از سود یا محصول است؟ چه تفاوتی وجود شما را به عنوان یک برند قهوه نسبت به دیگران ایجاد می کند؟

استراتژی نام تجاری شما باید شامل اهداف دقیق باشد از جمله:

شما به عنوان یک شرکت قهوه چه کسی هستید؟

شما در تلاش برای دستیابی به کدام بازار هدف هستید؟

چه نوع قهوه ای را ارائه می دهید؟

چه جایگاهی در میان رقبای قهوه خود دارید؟

استراتژی برند قهوه شما به اطلاع رسانی شما از استراتژی کسب و کاریتان کمک می کند. این بدان معنی است که هدف و ارزش های شما مستقیماً فرهنگ شرکت و نام تجاری شما را تقویت می کند.

برند تجاری زنبونی را درنظربگیرید. سایت این شرکت به طور واضح رسالت و مجموعه ارزشهای برند آنها را مشخص می کند. قهوه آنها مطابق با مشخصات دقیق با هماهنگی و به طور انحصاری با کشاورزان قهوه ارگانیک و تجارت منصفانه کار می کند، برشته می شود. آنها معتقدند: ما با هدف حفظ فراوانی آنتی اکسیدان هایی که اغلب در دستگاههای سنتی کاهش می یابند، تفت می دهیم. این مواد مغذی حفظ شده درقهوه شما را در برابر آسیب سلول ها و التهاب،که اغلب ریشه بسیاری ازبیماریهای مزمن است محافظت می کند.

برند تجاری زنبونی

شاید این مقاله را نیز بپسندید : چگونه یک شخصیت برند قوی ایجاد کنیم ؟

2. رقبای کافئین دار خود را بررسی کنید

برای جایگاه بهتر برند قهوه خود در بازارهای کافئین دار قهوه و بسیار اشباع شده، شخصیت های خریداران را بشناسید و رقابت خود را شناسایی کنید. شخصیت خریداران یک شخصیت ساختگی است که از آمار و اعتقادات مربوط به مشتریان هدف شما تشکیل شده است. به عنوان مثال، آنها چه نوع قهوه ای می نوشند؟ چه وقت آن را می نوشند؟ آنها قهوه خود را از کجا خریداری می کنند؟ چند سال دارند و از چه کانال های رسانه های اجتماعی استفاده می کنند؟ درک این موارد به شما کمک می کند تا گزینه های تجاری خود را ارتقا دهید.چگونه می توانید در این بازار اغماگریک مکان مناسب ایجاد کنید؟ تحقیقات رقبا برای طراحی برند شما بسیار مهم است

به عنوان مثال، ممکن است متوجه شوید که بسیاری از برند های قهوه از رنگ قهوه ای در برند تجاری خود استفاده می کنند. دلیل این امر آنست که رنگ قهوه ای نشانه امنیت، ساختار، پشتیبانی وگرما است. اگر از رنگ روشن در برند تجاری قهوه خود استفاده کنید، ممکن است از رقبا جدا باشید، اما ممکن است برند شما را دربازار هدف بصورت بیگانه معرفی کند.

برند های قهوه

3. هویت برند خود را بسازید

هویت نام تجاری شما، برند قهوه شما را زنده می کند. برخی از ویژگی های هویت نام تجاری عبارتند از:

نام تجاری قهوه شما چیست؟ یک مثال عالی از نام تجاری جاوا که برای هویت برند بسیار مناسب است، Koffee Kult است. این برند بسیارقابل تشخیص و باعث می شود احساس کنید عضوی از یک باشگاه هستید.

اگر برند قهوه شما شخصی باشد چگونه با مخاطبان خودصحبت خواهد کرد. صدای شما از طریق تمام ارتباطاتتان، از خدمات مشتری تا رسانه های اجتماعی گرفته وتوضیحات محصول شما، منعکس خواهد شد. استارباکس نمونه خوبی از تن صدای منحصر به فرد و قابل شناسایی است. آنها همیشه به صورت غیررسمی و دوستانه صحبت می کنند و به دلیل منحصر به فرد بودن وبرچسب زدن به نوشیدنی هایشان و تشویق مردم به سفارش دادن، معروف شده اند. این صدای متمایز به فرهنگ قهوه استارباکس افزوده است.

لوگو

یکی از جالبترین قسمتهای فرآیند برند قهوه، طراحی لوگو شماست! این چیزی است که مشتریان شما باید فوراً آن را تشخیص دهند و بقیه برندهای تجاری شما را هدایت کنند. برند تجاری و لوگوی قهوه Golden Lemur ، بلافاصله انرژی انسان را برمی انگیزد، همان کاری که باخوردن قهوه انجام می دهیم.

طراحی لوگو

3 نوع مارک قهوه

1. نام تجاری قهوه نوستالژیک

عشق به قهوه به اندازه زمان، قدیمی است و یک راه عالی برای نشان دادن این موضوع از طریق برند تجاری به مانند حس نوستالژیک است. سعی کنید در اطلاعات محصول خود با درمورد خاستگاه قهوه صحبت و حتما از تصاویر کلاسیک مانند اجاق ها، آسیاب قهوه به سبک قدیمی و نقاشی های برجسته با تصاویر دانه های قهوه در طرح ها و لوگوهای خود استفاده کنید.

نام تجاری قهوه نوستالژیک

2. برند قهوه Peppy

هر کس که قهوه صبحانه خود را نوشیده باشد، ازهمه شادتراست. این شعار را با لحنی صمیمی و هیجانی به مشتریان خود یادآوری کرده و از چهره افراد در طراحی و لوگوخود استفاده می کنند. یک طلسم خندان به برند قهوه شما احساسی نشاط آور و نزدیک می بخشد.

برند قهوه Peppy

3. برند جهانی قهوه

گیاهان قهوه در همه جای دنیا به ویژه آمریکای جنوبی، اقیانوس آرام جنوبی و آفریقا رشد می کنند. از برند قهوه خود استفاده کنید تا منبع دانه های خود را از طریق تایپوگرافی و تصاویری که به شما یادآوری می شوند که کدام کشور این محصول را بوجود آورده، با مردم صحبت کنید.

شاید این مقاله را نیز بپسندید : لوگوی جدید برند نیسان : نازک،سبک و انعطاف پذیر

موفقیت برندینگ قهوه خود را ایجاد کنید

این که آیا به فکر راه اندازی یک برند قهوه از نمونه های بالا هستید، یا اینکه می خواهید در برند موجود خود تجدید نظر کنید، این نکات مطمئناً به شما در این راه کمک خواهند کرد.

اگر می خواهید برند قهوه خود را راه اندازی کنید (برندسازی قهوه) ، به یاد داشته باشید که با ایجاد یک استراتژی نام تجاری جدید، بررسی رقبای کافئین دار و تولید هویت برندتجاری خود، می توانید موفق عمل کنید، به علاوه، اگر به دنبال لوگوهای خاص قهوه و ایده های برندتجاری هستید، چرا از برندهای نوستالژیک، فلفلی و تند یا جهانی قهوه را استفاده نمی کنید تا خلاقیتان را به رخ جهانیان بکشید.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *