برند و برندینگ

اسرار برندینگ شخصی: 7 مرحله برای ساخت یک مارک شخصی برجسته

افراد از اهمیت برندینگ خوب در مورد تجارت شما اطلاع دارند – اما در مورد ساختن برندینگ شخصی که با شما به عنوان یک شخص مرتبط باشد چه می کنید؟ هرگز قدرت برندینگ شخصی را دست کم نگیرید – اگر به درستی انجام شود می تواند با ارزش ترین سرمایه شما باشد.

اما چگونه یک برند شخصی موفق ایجاد می کنید؟

این مقاله قرار است اسرار مارک تجاری شخصی را به شما نشان دهد و مراحلی را که باید طی کنید اگر می خواهید یک مارک شخصی برجسته برای خود ایجاد کنید ، راهنمایی می کند.

بیایید با تعریفی شروع کنیم که مارک شخصی در واقع به چه معناست:

مارک شخصی چیست؟

برندینگ شخصی همان چیزی است که درک یک فرد را در نظر عموم شکل می دهد. برندینگ شخصی در واقع ایجاد اعتبار شما ، ایجاد تصویری از خود برای دنیای خارج و بازاریابی خود به عنوان یک فرد است. اساساً ، مارک شخصی شما داستانی است که در هنگام حضور در اتاق درباره شما گفته می شود.

ممکن است کمی فکر کنید که خود را به عنوان یک برند در نظر بگیرید. اما حقیقت این است که همه از قبل مارک شخصی دارند. مردم درباره کار شما چه می گویند؟ از چه صفتهایی برای توصیف شما استفاده می کنند؟ آیا آنها مثبت هستند یا انتقادی؟

داستان شما نیز بصورت آنلاین بیان می شود. در فضای مجازی درباره شما چه گفته می شود؟ شما یک انتخاب دارید که برندینگ خود را به طور فعال مدیریت کنید یا آن را به فرصت بسپارید.

ساختن برندینگ شخصی به صورت عمدی به شما این امکان را می دهد تا داستان خود را همانطور که می خواهید برای شما تعریف شود ، خود را به عنوان یک متخصص و رهبر در زمینه خود تثبیت کنید و فقط با محصولات و خدمات خود با مشتریان و مشتریان خود ارتباط برقرار کنید.

شاید این مقاله را نیز بپسندید : راهنمای جامع برای برند سازی چای

نمونه های تجاری شخصی

برخی شخصیت ها در دنیای تجارت بزرگتر از زندگی هستند. آنها به هنر برند سازی شخصی تسلط دارند و دقیقاً می دانند چه کسانی هستند و چه چیزی آنها را منحصر به فرد می کند.

نمونه های تجاری شخصی

 یک مثال برجسته برای یک متخصص در مارک تجاری شخصی ، گری واینرچوک است که با موفقیت خود را به عنوان گری Vee ، تاجر سرسختی معرفی می کند که مانند آن حرف می زند و از تبلیغ خود و ابراز نظرات خود با صدای بلند و شفاف نمی ترسد.

مثال عالی دیگر مارک شخصی ماری فورلئو است که پیرامون شخصیت دمدمی مزاج و نگرش حمایتی و حمایتی وی ساخته شده است. مارک شخصی وی به زیبایی طراحی شده است ، احساسی اصیل دارد و همه چیز در مورد تشویق کارآفرینان زن است.

نمونه هایی از مارک های شخصی برجسته در همه جا وجود دارد – و نحوه انتخاب فرد برای شکل دادن به برند شخصی خود بستگی به این دارد که چه تصویری می خواهد ایجاد کند و چه چیزی می خواهد بدست آورد. به اپرا فکر کن ریچارد برانسون. بیانسه گوردون رامسی. مارک شخصی می تواند بسیار متنوع باشد.

برند تجاری شخصی

تقریباً به هر Youtuber ، وبلاگ نویس یا شخص تجاری موفق با طرفداران آنلاین نگاه کنید و خواهید دید که برندینگ شخصی آنها نقش عمده ای در موفقیت آنها دارد. این شخصیت آنهاست که آنها را قابل دسترسی ، قابل اعتماد و به یاد ماندنی می کند. مشاغل آنها به عنوان یک فرد پیرامون آنها بنا شده است ، که باعث می شود تجارت و شخص آنها به معنای واقعی کلمه جدا نشود. مارک شخصی بزرگترین سرمایه آنها است.

5 مرحله ساخت برند شخصی

بنابراین ، در واقع شما چگونه می توانید یک برند شخصی بسازید؟ در اینجا 5 مرحله وجود دارد که باید درباره آنها فکر کنید:

1- بدانید که چرا در حال ایجاد یک برندینگ شخصی هستید

خوب ، بنابراین واضح است که اگر می خواهید موفق باشید به مارک شخصی نیاز دارید. اما دقیقاً چگونه به شما کمک خواهد کرد؟ دلایل خاص شما برای ایجاد یک برند قدرتمند چیست؟ شفاف سازی درباره آنچه که می خواهید با برندینگ خود به دست آورید به شما کمک می کند تا مراحل رسیدن به آنجا را ترسیم کنید.

مارک شخصی برای فریلنسرها

مارک شخصی برای فریلنسرها

به عنوان یک فریلنسر که بر اساس یک پروژه به پروژه دیگر کار می کند ، مارک شخصی کاملاً حیاتی است. مارک شخصی شما به افزایش آگاهی از وجود شما کمک می کند و باعث ایجاد اعتبار و اعتماد می شود تا مشتریان بیشتری به دنبال خدمات شما باشند. در نهایت ، یک مارک شخصی قوی به این معنی است که مشتریان به جای اینکه مجبور شوید برای یافتن آنها شلوغ کنید ، به شما مراجعه خواهند کرد – در وقت و هزینه خود صرفه جویی می کنید.

مارک شخصی برای کارآفرینان و صاحبان مشاغل

به عنوان یک صاحب مشاغل ، باید از قبل برند تجاری خود را بسازید. استراتژی برندینگ شما شامل اهداف کلی شما و ارزشهای شما ، مزایایی است که برند شما برای آن متمایز است و تفاوت شما با رقابت شما و همچنین عناصر ملموسی مانند آرم و رنگها و تایپوگرافی موجود در تمام مواد شما است. اما در پشت مارک تجاری شما یک مارک شخصی نیز وجود دارد.

به ریچارد برانسون نگاه کنید. وی 11.3 میلیون پیرو در توییتر دارد – این را با حساب های توییتر وی درمورد خواص وی Virgin Atlantic (556K) ، Virgin Galactic (171K) و Virgin Media (225K) مقایسه کنید. همانطور که در پروفایل خود اعلام می کند ، او یک “ماجراجو ، خیرخواهانه و مشکل آزار دهنده است که معتقد به تبدیل ایده ها به واقعیت است.” برانسون از برند شخصی خود برای حمایت از مشاغل مختلف خود و جلب توجه مردم به خرید در شرکت هایش استفاده می کند.

مارک شخصی برای کارآفرینان و صاحبان مشاغل

مردم به طور طبیعی به افراد دیگر و داستان های آنها علاقه مند هستند. آنها می خواهند بدانند که چرا شما در وهله اول تجارت خود را راه اندازی کرده اید ، برای چه چیزی ایستاده اید و چه استعدادها و عجیب هایی را به میز می آورید. پرورش یک مارک شخصی قوی ، تجارت شما را انسانی می کند و به شما امکان می دهد روابط محکم تری ایجاد کنید که منجر به مواجهه گسترده تر می شود.

بعنوان یک کارآفرین ، احتمالاً بیش از یک تجارت در طول سالها شروع خواهید کرد. فعالیت تجاری فعلی شما ممکن است شکست بخورد (امیدوارم نه!) و شما ممکن است سهام خود را بفروشید و به سراغ پروژه بعدی خود بروید – اما برندینگ شخصی شما همچنان ادامه دارد.

2- کنترل P.I.E خود را در دست بگیرید

متأسفانه این روزها سخت کار کردن یا داشتن ایده های عالی کافی نیست. مهم نیست که چه کاری انجام می دهید یا هدف شما چیست ، راز این است که کنترل P.I.E خود را داشته باشید: عملکرد ، تصویر و نوردهی. هر سه قطعه P.I.E حرفه ای شما اگر می خواهید برند شخصی شما موفق شود باید به نفع خود کار کنید.

کنترل P.I.E خود را در دست بگیرید

عملکرد البته اساسی است. شما باید نتایج با کیفیتی در کار خود ارائه دهید. تصویر درباره آنچه دیگران درباره شما فکر می کنند – این برندینگ شخصی شما است! و قطعه آخر ، Exposure ، درمورد اطمینان از این است که مردم می دانند شما کی هستید و برای چه چیزی ایستادگی می کنید (من در زیر به شما نشان خواهم داد)

سعی کنید بفهمید که کجا می توانید پیشرفت کنید: آیا نتایج عالی ارائه می دهید ، اما تصویر شما عالی نیست؟ آیا تصویر شما خوب است ، اما فاقد نوردهی هستید؟ برای رسیدن به بهترین نتیجه باید به هر سه مورد توجه کنید.

3- داستان برند خود را پیدا کنید و چارچوب برند خود را ایجاد کنید

داستان برند خود را پیدا کنید

قبل از شروع به روایت داستان خود ، باید کار کنید که این داستان چگونه خواهد بود. می خواهید با چه چیزی شناخته شوید؟ چه چیزی باعث می شود در برابر رقابت خود برجسته شوید؟ مهم است که شما درک عمیقی از شخصیت برندینگ و هویت تجاری شخصی خود داشته باشید.

شاید این مقاله را نیز بپسندید : لوگوی جدید برند نیسان : نازک،سبک و انعطاف پذیر

یک چارچوب یا داستان تجاری شخصی ، از تعدادی عنصر اصلی تشکیل شده است:

هدف برند

هدف کلی شما ، “چرا” شما چیست؟ چرا صبح بیدار می شوی و سر کار می روی؟ چه چیزی است که در نهایت می خواهید به آن برسید؟ این می تواند موفقیت حرفه ای یا کمک یا حمایت از دیگران در مورد محصول یا خدمات شما باشد.

ارزشهای اصلی

امروزه ارزش های تجاری بیشتر و بیشتر مورد توجه قرار می گیرند و برندهای شخصی شما باید از این هم بیشتر باشند. می خواهید برای چه چیزی بایستید؟ در زندگی شخصی و شغلی خود بیش از همه برای چه چیزی ارزش قائل هستید؟ خلاقیت و نوآوری؟ صداقت و احترام؟ نظم و اطمینان؟ سعی کنید به پنج مقدار اصلی برسید.

مزایای مارک و دلایل باور کردن

یک برند باید در مورد مزایای عملکردی و احساسی که به مشتریان خود می رساند ، کاملاً واضح باشد. وقتی صحبت از برند شخصی شما می شود ، مهارت های سخت و نرم شما روی میز چیست؟ نقاط قوت بی نظیر شما چیست؟ مهارت های سخت از جمله موارد قابل اجرا مانند (در مورد من) نوشتن ، مربیگری و راهنمایی ، سخنرانی در جمع ، تسهیل کارگاه ، استراتژی کسب و کار ، برندینگ و بازاریابی است. مهارت های نرم ویژگی هایی مانند انگیزش از خود ، قدرت ، استقلال ، سریع فکر کردن و ذهنیت باز است.

در مرحله بعدی ، می خواهید شواهدی را که برای تأیید این ادعاها دارید در نظر بگیرید. چه جوایز و تقدیرهایی دارید؟ چه مدارکی یا گواهی مشتری؟ لیستی از کلیه مدارک ، جوایز ، گواهینامه ها ، گواهی نامه ها ، حضورهای برجسته رسانه ای و نمونه های اصلی کار خود تهیه کنید (به عنوان مثال یک کانال YouTube با بهترین مشاغل سخنرانی یا یک وبلاگ حرفه ای که نمونه های برجسته نوشتن شما را نشان می دهد).

عناصر تجاری مشهود

سرانجام ، یک مارک تجاری همیشه دارای عناصر ملموسی مانند برندینگ ، آرم ، رنگ و قلم است – طراحی برند شما. عناصر ملموس برند شخصی شما چیست؟

بصورت آنلاین ، این شامل رنگها و عناصر طراحی است که در وب سایت و شبکه های اجتماعی خود استفاده می کنید. بسیاری از فریلنسرهای آزاد که برندینگ خود را با برندینگ خود طراحی می کنند ، از لوگوی شخصی برای استفاده در کارتهای بازرگانی ، وب سایت خود و غیره استفاده می کنند. مارک تجاری آفلاین ، ظاهر فیزیکی شما از جمله آراستگی ، لباسهایی که می پوشید و نحوه صحبت شما را شامل می شود. به عنوان هر شخصیت شخصیتی به یاد ماندنی!

ایجاد چارچوب برند شخصی

ایجاد چارچوب برند شخصی

چارچوب مارک شخصی خود را ایجاد کنید (می توانید قالب من را دنبال کنید یا قالب خود را ایجاد کنید) ، آن را چاپ کرده و در جایی که می توانید ببینید بچسبانید. همانطور که با یک برندینگ تجاری کار می کنید ، اکنون می توانید از این چارچوب مارک شخصی برای هدایت همه کارهایی که انجام می دهید ، استفاده کنید و مارک شخصی آنلاین و آفلاین خود را با بهترین خود مطابقت دهید.

چه عاملی برند شخصی شما را متمایز می کند؟

اکنون داستان و چارچوب برند خود را در مقایسه با سایر افراد در زمینه انتخاب خود در نظر بگیرید. چه چیز خاصی در مورد شما وجود دارد؟ چرا کسی باید به جای رقبای شما کار با شما را انتخاب کند؟

شرکت ها اغلب این “USP” خود را ، نقطه فروش منحصر به فرد خود می نامند و از اهمیت ویژه ای در صنعت شلوغ برخوردار است. آیا شما در صنعت خود تنها فردی هستید که دارای شوخ طبعی هستید؟ آیا دیدگاه منحصر به فرد یا مهارت خاصی دارید که هیچ کس دیگری نتواند ارائه دهد؟ برندینگ شخصی شما باید به وضوح نشان دهد که چه چیزی شما را متفاوت می کند و USP خود را در جلو و مرکز قرار دهید.

4- برند شخصی خود را همانطور که امروز است ارزیابی کنید

اکنون که داستانی را که می خواهید بگویید ایجاد کردید ، بیایید نگاهی به داستانی که امروز در حال بیان است ، بیاندازیم.

گوگل چه می گوید؟

چطور می توانید اطلاعات بیشتری راجع به شخصی پیدا کنید؟ شما آنها را گوگل می کنید ، درست است؟ بسیار استاندارد است. در حقیقت ، 70٪ از کارفرمایان از Google برای بررسی شما استفاده می کنند در حالی که 70٪ به عنوان بخشی از روند استخدام ، نمایه های شبکه های اجتماعی شما را مرور می کنند.

این رسما بهانه ای برای خود گوگل است! چه چیزی پیش می آید؟ آیا این پروفایل شخصی فیس بوک یا صفحه LinkedIn شما است؟ روی برگه تصاویر Google کلیک کنید: کدام عکس ها را می بینید – آیا آنها عکسهایی هستند که می خواهید مخاطبین حرفه ای آنها را ببینند ؟! آیا شما اصلاً ظاهر می شوید یا نتایج جستجو تحت سلطه شخص دیگری با نام شما است؟

اگر تصویری که در Google ارائه می شود با تصویر حرفه ای که می خواهید طرح کنید فاصله زیادی دارد یا اگر اصلاً ظاهر نمی شوید ، کاری برای انجام دادن دارید!

گوگل چه می گوید؟

چه داستانی را در شبکه های اجتماعی تعریف می کنید؟

اکنون بیایید پروفایل های شبکه های اجتماعی خود را مرور کنیم و ببینیم در آنجا چه داستانی را تعریف می کنید.

فیس بوک اغلب بزرگترین مقصر است. نمایه شما ممکن است پر از شایعات درباره برخی بی عدالتی ها علیه تیم محلی شما یا عکس های مست با بچه ها در یک بار ورزشی باشد. شاید شما شکایت داشته باشید که مجبور هستید هر روز دوشنبه صبح با خماری عظیم به محل کار خود بروید یا فیلم های گربه زیادی ارسال می کنید. وقتی با دختران بیرون هستید ، در مورد آن سلفی های گروهی معاشقه چه می کنید؟ اکنون وقت آن است که با دیدن این تصاویر و به روزرسانی ها ، تصویری را که ممکن است در ذهن مشتریان ، شرکا ، سرمایه گذاران یا کارفرمایان احتمالی شکل بگیرد ، در نظر بگیریم.

تنظیم یک صفحه جداگانه برای شخصیت کسب و کار خود در نظر داشته باشید و نمایه موجود فیس بوک خود را با تنظیمات دقیق حریم خصوصی محدود کنید. به این ترتیب ، فقط نزدیک ترین دوستان و خانواده شما سلفی گرفتن و تجاوزهای شما را مشاهده خواهند کرد. (یا بهتر از این ، آنها را برای خود نگه دارید!)

بزرگ دیگر LinkedIn است. آیا نمایه شما به روز است؟ پیامی که در توصیه ها و به روزرسانی ها ارسال می شود چیست؟ چه نوع محتوایی را دوست دارید و درباره آن نظر می دهید؟ نمایه قدیمی و غیرفعال – یا فوق العاده منفی – تأثیر چندانی ایجاد نمی کند.

یک کارفرما یا مشتری احتمالی براساس آنچه در اینترنت پیدا می کنند ، در مورد شما چه نظری دارد؟ این ارزیابی را از تمام پروفایل های شبکه های اجتماعی خود تکرار کنید و هر تغییری را که می خواهید ایجاد کنید یادداشت کنید. اطلاعات بیشتر در مورد مارک تجاری در شبکه های اجتماعی را اینجا بخوانید.

چگونه با IRL روبرو می شوید؟

وقتی صحبت از حضور آفلاین شما می شود ، ارزیابی اینکه چه قصه ای می گویید کمی دشوارتر است.

سعی کنید از همکاران ، دوستان ، همکاران تجاری و مشتریان سابق خود بپرسید که اگر بخواهند شما را به کسی توصیه کنند چگونه شما را توصیف می کنند – ببینید آیا آنها نکات کلیدی را که می خواهید آنها را تحت فشار قرار دهید ذکر می کنند.

نکته مثبت: سعی نکنید کسی باشید که نیستید ، اکثر مردم حس ششم رفتار غیر اصیل را دارند. هنگامی که معتبر باشید و سعی نکنید نقشی را بازی کنید که فکر می کنید باید آن را بازی کنید ، مارک شخصی بهترین عملکرد را دارد.

همچنین نگاهی صادقانه به ظاهر فیزیکی خود نیز مفید است. آیا لباس و لوازم جانبی شما (این شامل هر گونه خال کوبی یا سوراخ کردن) برای مخاطبانی است که می خواهید جذب آنها شوید مناسب است؟ شاید فکر نکنید به نظر می رسد مهم است ، اما مردم هنوز هم در اولین لحظات ملاقات با شما قضاوت سریع می کنند. می خواهید غذای آماده آنها چگونه باشد؟

5- داستان برند خود را با جهان به اشتراک بگذارید

اکنون که می دانید نگاه شما به جهان امروز چیست ، می توانید داستان جدید خود را زنده کنید.

اما این فقط در مورد آنچه شما می گویید نیست ، بلکه نحوه گفتن آن است. اطمینان حاصل کنید که ظاهر و احساس جذابی را ایجاد کرده و از صدای سازگار برند در هر پلتفرمی که فعال هستید استفاده کنید. همراه با گفتار و کردار شما ، این همان چیزی است که شخصیت شما را منتقل می کند و تصویری کامل از آنچه شما هستید ایجاد می کند.

داستان برند خود را با جهان به اشتراک بگذارید

عشق ورزیدن به لینکدین را بیاموزید

شبکه های اجتماعی بسیار متنوعی وجود دارد ، اما برای دنیای حرفه ای LinkedIn سرزمین انتخاب شده است. در اینجا چند نکته سریع آورده شده است:

سرمایه گذاری در یک عکس حرفه ای

ارزش سرمایه گذاری در عکس های خوب را دارد – اگر نمی خواهید هیچ هزینه ای کنید حداقل از دوستی که دوربین مناسب دارد درخواست کنید. شما به نور خوب ، پس زمینه خنثی و لبخندی دلپذیر احتیاج دارید! لطفاً هیچ چهره اردک پرطرفدار یا عکس عروسی بد بریده ای ندارید.

و در حالی که ما در این کار هستیم: هر زمان که عکسی از خودتان بارگذاری می کنید ، مطمئن شوید که برای جستجو بهینه شده است (به عنوان مثال anna-lundberg.jpg).

عنوان خود را سفارشی کنید

بیا ، شما خیلی بیشتر از “فریلنسر” یا “جناح کناری” هستید! استفاده از گام آسانسور خود را در نظر بگیرید – یکی دارید ، درست است – یا حداقل نکات کلیدی آن برای گرفتن تمام کارهایی که می توانید انجام دهید.

و اگر کارمند هستید ، به عنوان شغلی خود متکی نباشید. در عوض ، از کلماتی استفاده کنید که مسئولیتهای اصلی شغل شما را نشان می دهد. اگر می خواهید شغلی راه اندازی کنید یا می خواهید مسیرهای شغلی را تغییر دهید ، می خواهید از زبانی استفاده کنید که به شما کمک کند روند حرکت به سمت آن مسیر جدید را روشن کنید.

خلاصه ای جذاب بنویسید

بخش خلاصه اولین چیزی است که مردم بعد از عنوان می بینند و برای ترکیب عناصر اصلی چارچوب برندینگ شخصی شما یک نقطه اصلی است. این فرصت شماست تا به خواننده اطلاع دهید که شما کی هستید و علاقه آنها را برانگیخته تا آنها در بقیه نمایه شما نفوذ کنند.

خلاصه باید به صورت اول شخص نوشته شود (“من با … کار می کنم”). به اینکه با چه کسی صحبت می کنید و پیام های اصلی خود فکر کنید. بزرگترین دستاوردهای خود را برجسته کنید و در صورت لزوم هرگونه شکاف یا انحرافی را که ممکن است در مسیر حرفه ای شما معنایی نداشته باشد ، توضیح دهید. سعی کنید مانند آدرس ایمیل خود یک فراخوان ارائه دهید تا بتوانید به راحتی با شما تماس گرفته شود.

درمورد تجربه کاری خود توضیح دهید

عناوین شغلی به تنهایی چیزهای زیادی را بیان نمی کنند ، بنابراین مطمئن باشید که از طریق هر یک از موقعیت ها یا پروژه هایی که در نمایه خود یادداشت می کنید ، به داستان خود ادامه دهید. مسئولیت ها و دستاوردهای اصلی را که از پیام اصلی شما پشتیبانی می کنند برجسته کنید (به یاد داشته باشید که قطعه “اعتبار” از چارچوب برندینگ شما در شماره 2 است).

از کارفرمایان گذشته توصیه دریافت کنید

توصیفات و بررسی ها برای ایجاد اعتبار و اعتماد عالی هستند. از پرسیدن صریح مردم خجالتی نباشید – حتی چند نمونه از مواردی را که دوست دارید آنها را ذکر کنید به آنها بدهید. مردم معمولاً چیزی نمی نویسند مگر اینکه شما س somethingال کنید.

مهارت های کلیدی خود را اضافه کنید

اطمینان حاصل کنید که مهمترین مهارتها و نقاط قوت شما در قسمت مهارتها گنجانده شده است. همچنین می توانید آنها را به هم بزنید تا سه مهارت مهم در بالا ظاهر شود.

شبکه های اجتماعی مورد نظر خود را انتخاب کنید

شما وقت کافی برای مدیریت فعال هر شبکه موجود را نخواهید داشت ، بنابراین با دقت انتخاب کنید. به این فکر کنید که چه کسی هستید ، در چه نوع تجارت یا صنعتی مشغول به کار هستید و مشتریان شما چه کسانی هستند.

توییتر

توییتر

از آن عکس حرفه ای که گرفته اید استفاده کنید و اطمینان حاصل کنید که بیوگرافی توییتر شما داستان شما را ثبت می کند (آن مثال عالی را از ریچارد برانسون به خاطر می آورید؟) و توییت های شما نیز سازگار است. هرچند کمی شخصیت اضافه کنید ، زیرا به اشتراک گذاری مقالات صنعت می تواند کمی خشک شود! برای اطمینان از اینکه اولین چیزی است که مردم هنگام نشستن روی پروفایل شما می بینند (به جای توییت تصادفی شما در مورد مرد داغی که امروز صبح در قطار دیدید) ، می توانید یک محتوا را به بالای پروفایل خود بچسبانید.

فیس بوک

فیس بوک

اگر دوست دارید زندگی خصوصی خود را خصوصی نگه دارید ، ایجاد یک صفحه فیس بوک خاص برای ارتباطات حرفه ای خود ایده خوبی است. می توانید یک صفحه “نویسنده” یا “چهره عمومی” را انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که بخش “درباره” شما کامل شده است ، شما به وب سایت خود پیوند داده اید و یک عکس نمایه و تصویر با کیفیت بالا دریافت کرده اید. شما می توانید (و باید!) اجازه دهید شخصیت شما از اینجا بدرخشد اما لحنی حرفه ای داشته باشید و صفحه ای بسازید که باعث افتخار مادربزرگ شما شود!

اینستاگرام

اینستاگرام

اگر فردی خلاق هستید ، یا علاقه زیادی به غذا ، زیبایی ، مد و … دارید ، یک پلت فرم بصری بیشتر مانند اینستاگرام می تواند راهی عالی برای ساختن برندینگ شخصی شما به روشی زیبا باشد. باز هم ، اطمینان حاصل کنید که bio شما اصل داستان شما را به تصویر می کشد و پین ها و پست های شما از آن داستان پشتیبانی می کنند.

یک وب سایت شخصی ایجاد کنید

اگر می خواهید در ایجاد برندینگ خود جدی باشید لازم است یک وب سایت ایجاد کنید. لازم نیست که فانتزی باشد – فقط باید جذاب و حرفه ای به نظر برسد و از بیوگرافی ، CV و اطلاعات تماس با پیوندهایی به نمایه های شبکه اجتماعی خود برخوردار باشید. اما شما می توانید با اطلاعات ، مطالب ، مقالات و خبرنامه اضافی آن را به سطح بعدی برسانید – محدودیتی برای کاری که می توانید انجام دهید وجود ندارد!

شما می توانید با استفاده از یک وب سایت ساز یک سایت اساسی راه اندازی کنید یا می توانید با طراحی وب سفارشی چیز پیچیده تری ایجاد کنید. مهم نیست که در کدام مسیر تصمیم می گیرید ، یک نام دامنه سفارشی (www.janesmith.com به جای www.janesmith.wordpress.com) دریافت کنید و کسی را بخواهید که تمام نسخه را برای شما تصحیح کند ، به خصوص اگر انگلیسی بومی نیستید بلندگو (که شامل همه سیستم عامل های آنلاین می شود!).

اوه ، و در حالی که ما در دامنه ها هستیم: لطفاً ، لطفاً از آدرس Hotmail برای مخاطبین حرفه ای استفاده نکنید. خجالت آوره. واقعاً Gmail استاندارد این روزها است بنابراین حداقل باید چیزی مانند janesmith@gmail.com دریافت کنید. حتی اگر بتوانید نام دامنه خود را ایمن کنید ، حتی بهتر است. hello@janesmith.com – در بعضی مواقع می توانید این مورد را به همراه وب سایت خود تهیه کنید.

و هنگامی که تمام این کارهای عالی را برای به روزرسانی پروفایل ها و سیستم عامل های خود انجام دادید ، می خواهید از پیشرفت آنها با شما اطمینان حاصل کنید. حتماً اکنون و سپس اعلام حضور کنید و پروفایل های خود را به روز نگه دارید.

شاید این مقاله را نیز بپسندید : طراحی تک رنگ – همراه با نکاتی از یک طراح متخصص

6- حضور آنلاین برندینگ شخصی خود را ایجاد کنید

شما تمام پروفایل های اجتماعی خود را مرتب کرده اید تا آنها به روز باشند و داستان مناسب را تعریف کنند. عالی! اما اگر حضور در آنجا آنلاین بسیار خوب است ، اگر در آنجا متوقف شوید ، هیچ کس نمی داند که شما وجود دارید. برای ایجاد ارتباطات واقعی باید به طور فعال با افراد واقعی درگیر شوید.

حضور آنلاین برندینگ شخصی

محتوای مرتبط ایجاد کنید

می توانید این فرآیند را با به اشتراک گذاری و اظهارنظر درباره محتوای دیگران که با ارزش ها و پیام های برندینگ شخصی شما سازگار است ، شروع کنید. یک طراح گرافیک خوب است که مقاله ای از LinkedIn را که قول 7 نکته قاتل برای طراحی آرم را می دهد ، دوست داشته باشد یا دیدگاه خود را به صفحه ای تحت عنوان مهارت های لازم برای هر طراح گرافیک اضافه کند – اما احتمالاً باید از درگیر شدن در موضوعات بحث برانگیز طولانی درباره سیاست ها از POTUS فعلی. (این مورد آخر برای همه ما است!)

هنگامی که با این نوع تعامل راحت شدید ، می توانید شروع به ایجاد و انتشار محتوای خود کنید. کاملاً به خود شما بستگی دارد که چه قالبی را انتخاب کنید. اگر نوشتن را دوست دارید ، افزودن وبلاگ به وب سایت شخصی خود می تواند ایده خوبی باشد ، یا می توانید مقالاتی را در Medium یا LinkedIn بنویسید. این همچنین به شما کمک می کند تا در رتبه بندی جستجو بالاتر ظاهر شوید. اگر کمی اهل گفتگو هستید ، چرا پادکست یا vlogging را امتحان نمی کنید؟

شاید شما ترجیح می دهید پشت دوربین مخفی شوید ، در این صورت به اشتراک گذاری عکس های زیبا در اینستاگرام بهترین مناسب برای شماست. شاید مجبور شوید از منطقه راحتی خود خارج شوید و مهارت جدیدی را بیاموزید ، اما با کمی تمرین مداوم از سرعت پیشرفت خود متعجب خواهید شد.

شبکه های قدیمی خوب را فراموش نکنید

در تمام این مراحل ، مطمئن باشید که با مخاطبین موجود در ارتباط هستید ، در کنفرانس ها و سایر رویدادها با غریبه ها صحبت می کنید و به دنبال فرصت هایی برای صحبت و اشتراک مطالب خود می گردید. بسیاری از افراد شبکه سازی را ناخوشایند می دانند اما در واقع فقط صحبت با مردم است – و شما قطعاً می توانید این کار را انجام دهید! به دنبال روش هایی باشید که بتوانید به آنها ارزش افزوده و به دیگران کمک کنید و متوجه خواهید شد که افراد نیز همین کار را برای شما انجام می دهند.

7- استراتژی مارک شخصی را دنبال کنید

سرانجام ، هر کدام از قالب ها و سیستم عامل هایی را که انتخاب می کنید ، هر محتوایی که ایجاد می کنید و در آن قرار می دهید ، حتماً این کار را با قصد انجام دهید. هر پست وبلاگی که می نویسید ، هر توییتی که می فرستید ، قطعه دیگری به معمای تجاری شخصی شما اضافه می کند. استراتژی برندینگ شخصی شما ، تصویر بزرگتر از برندی است که می خواهید بسازید.

داشتن یک استراتژی شما را در مسیر خود قرار داده و اطمینان حاصل می کند که در نهایت به جایی که می خواهید بروید خواهید رسید. این چشم انداز و نقشه راه شماست که همه کارهایی را که باید انجام دهید باید در آن قرار دهید.

اکنون وقت آن است که اقدامات لازم را انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که تصویری که مردم در نهایت با آن روبرو می شوند تصویری است که شما برای برندینگ شخصی خود می خواهید! نکات تجاری بیشتری می خواهید؟ در اینجا نحوه ایجاد یک هویت تجاری عالی برای تجارت خود آورده شده است.

https://99designs.com/blog/tips/personal-branding/

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *