برند و برندینگ, تبلیغات

آگاهی از برند ها را چگونه ایجاد کنیم؟

آگاهی از برند ها را چگونه ایجاد کنیم؟

آگاهی از برند می تواند مفهومی انتزاعی داشته باشد. چگونه مردم را از نام تجاری خود آگاه می کنید؟ چه عاملی باعث می شود یک برند در ذهن مردم برجسته شود؟ آیا محصول می تواند درمورد خودش حرفی بزند؟ و به معرفی خود بپردازد؟ چگونه یک برند تجاری می تواند مشتریان را متقاعد کند که محصولشان بهترین گزینه است؟

حقیقت امراین است که، مردم فقط مصرف کننده نیستند. آنها خواهان ارتباط و روابط هستند و این به برندهایی که برای خرید انتخاب می کنند نیزسرایت پیدا می کند. 65٪ از مشاغل موجود در شرکت به وجود مشتریان خود برمی گردد. اما برای برقراری ارتباط با مشتریان وفاداری که مرتباً برمی گردند، ابتدا باید آنها را از وجود نام تجاری خود آگاه کنید. چطور؟ با یک برند به یاد ماندنی که مردم دفعه بعدی، وقتی کیف پول خود را بیرون می آورند به یاد برند شما بیفتند.

ایجاد آگاهی از نام تجاری با 3 داستان جذاب

نوشتن یک داستان جذاب تجاری به مانند پختن کیک است. حتی اگر برخی از مواد خود را تغییر دهید تا طعم های مختلف کیک را امتحان کنید، سایرمواد اصلی مانند تخم مرغ، روغن نباتی، آرد و حرارت از مولفه های اساسی اند.

ایجاد آگاهی از نام تجاری با داستان جذاب

هر داستان جذاب، فارغ از اینکه در مورد چه چیزی باشد، دارای مواد تشکیل دهنده ثابتی است. اینها شامل اطلاعاتی است که خواننده برای بدست آوردن زمینه ی داستانی شما به آن نیاز دارد. ایجاد آگاهی از نام تجاری با یک داستان جذاب، به معنای نوشتن یک رمان بصورت کامل نیست، برای مثال در طرح Virtuoso برای Beers with Bears از یک تصویر گویا برای معرفی اش استفاده کرده اند. در این برند تجاری که مخصوص آبجو است، یک احساس بکرو قدیمی احساس می شود که توسط لوگو نشان داده می شود. دروافع ما می خواهیم بدانیم که آبجو و خرس ها چگونه به هم می پیوندند وارتباط می گیرند.

شاید این مقاله را نیز بپسندید : 11 ایده منحصر به فرد برای برند تجاری در سال 2021 ارایه شده است

بیایید نگاهی دقیق به نحوه عملکرد عناصر مختلف داستان در بازاریابی از برندها بیندازیم:

وضعیت قبلی چگونه بود؟

قبل از ایجاد راه حلی که به نفع خریدار باشد، به طور کامل توضیح دهید که این سناریو چگونه و از کجا آمده است وبه مشتری بشناسانید و شناخته شوید.
به عنوان مثال، قبل از اینکه برند تجاری شما از کوکی های شکلاتی تراشیده شده توسط قهوه استفاده کند، محصولات قبلی خود را به دقت به مخاطبان خود بشناسانید و به افرادی که به شما نیاز دارند، نشان دهید چیزهایی که آنها در شرایط فعلی خود احساس می کردند چیزی متفاوت از محصولات جدید شماست. مثلا وقتی مشتریان کمبود چیپس شکلاتی دارند به یاد برند شما بیفتند و یک حالت نوستالژیک پیدا کنند.

تضاد چیست؟

توضیح دهید که وضعیت موجود در این شرایط چیست. چه چیزی مانع از قرار گرفتن شما دراوضاعی است که باید در آن قرار داشته باشد؟

رزولوشن چیست؟

این گزینه راه حلهایی که مصرف کننده به آن نیاز دارد را فراهم و آنرا از دیدگاه برندهای رقیب بررسی می کند.این لحظه ی انتخاب برند به عنوان شوالیه ای در زره درخشان در داستان می ماند.در مورد راه حل های روشن و مختصربرند تجاری خود صحبت کنید و نشان دهید که چگونه آنها درد خریداران را تسکین می دهد.

محصولات فقط چنبه ی تبلیغات ندارند، مردم می خواهند بدانند که در سطح اساسی چیزهایی راکه احساس می کنند معتبر، رایج و قابل حل هستند. ایجاد آگاهی از برند با نشان دادن اینکه مردم راه حلی برای مبارزات با آنها دارند، شروع می شود و وفاداری به آن زمانی که خود تجربه کنند که برند شما به طور منحصر به فرد برای ارائه آن، به راه حل مجهز است.

ایجاد آگاهی از برند در فضاهای شلوغ

طبق گزارش فوربس، یک آمریکایی متوسط روزانه 4000 تا 10000 تبلیغ را مشاهده می کند. با توجه به تبلیغات روزانه جلب توجه خلاقانه فاکتور بسیار مهمی محسوب می شود.

مردم فکر و ایده هایی را که دربرندها وجود دارند را جستجو می کنند. نکته ی کلیدی منحصر به فرد داستان شما چیست؟ آیا این یک وعده 100٪ است؟ آیا توسط یک فرد کم تجربه یا حرفه ای با چشم انداز تاسیس شده است؟ داستان شما لازم نیست حماسی و خارق العاده باشد، فقط باید در مورد اجزا آن فکرشود، کلید موفقیت این است که به این فکر کنید که مردم پس از خواندن داستان جذاب شما به دانستن در مورد شما و محصولاتتان ترغیب شوند و آن را بخاطر بسپارند.

چندین شرکت موفق، کمپین های آگاهی از نام تجاری مداوم و به یاد ماندنی را ایجاد کرده اند. به محض اینکه نام تجاری تاسیس شود، به این معنی نیست که تلاش برای آگاهی از برند شما متوقف شده است، در حقیقت این امر بالعکس است و مخاطبین و دنیا از آن برند انتظاراتی دارند و برای اینکه برند با اهمیت و در بورس باقی بماند، آنها باید این انتظارات را برآورده کنند.

ایجاد آگاهی از برند در فضاهای شلوغ

آگاهی از برند فقط آگاهی از نحوه ی فروش در فروشگاه نیست، بلکه یک فرایند دائماً در حال تکامل است تا به افراد جدید دسترسی پیدا کنید ، داستان برند خود را بگویید و یک رابطه پایدار ایجاد کنید. به عنوان مثال، کوکاکولا، یکی از شناخته شده ترین مارک های جهان، سالانه به طور متوسط حدود 4 میلیارد دلار برای تبلیغات بین سال های 2015 و 2020 هزینه کرده است. درست مانند کوکاکولا، شما می توانید با ایجاد داستان و ساخت کمپین های آگاهی از برند خود به تبلیغات وسیع بپردازید.

شاید این مقاله را نیز بپسندید : طراحی بسته بندی محصولات آرایشی، تجلی رویای برند تولید کننده آن، در نگاه مشتری است

پنج روش برای ایجاد آگاهی از برند

یک داستان جذاب رسالت و ارزشهای برند شما را بیان می کند. در سال 2020، بیش از 89٪ از خریداران اظهار داشتند که به برند هایی که ارزش آنها را به اشتراک می گذارند وفادار می مانند. ایجاد آگاهی از برند به معنای نشان دادن به مردم است که نام تجاری شما ارزشهای خود را دارد. این کار را شما می توانید از طریق بازاریابی برند نیز انجام دهید.

بازاریابی برند تجاری، بعنوان استراتژی کلی تبلیغ محصولات یا خدمات شما تلقی می شوند و کمپین های آگاهی از برند، استراتژی هایی مانند پست های رسانه های اجتماعی، پادکست ها و وبلاگ هایی دارد که بدون فروش آشکار، خریدار روی محصولات خاص یک برند اعمال می کند. هنگامی که کار تبلیغات موفق می شود، آنها فقط با مخاطب هدف ارتباط برقرار نمی کنند، بلکه تعامل ارگانیکی ایجاد می کنند که به دنبال کنندگان این احساس را می دهد که با یک دوست تعامل دارند.

تبلیغات بومی

درهنگام مرور در اینستاگرام یا فیس بوک، وقتی یک پست جالب مشاهده می کنید. برای اینکه متوجه شوید، این برای یکی از دوستان شما است و یا متعلق به یک برند تجاری است و در واقع شما درگیرتبلیغات بومی هستید.تبلیغات بومی تبلیغاتی است که شبیه محتوای ایجاد شده توسط کاربر است. شما آنها را در پینترست، اینستگرام و یا در فیس بوک خواهید دید، چه درجستجوهای شخصی خود وچه هنگام جستجوبا برچسب های خاص. گفتنی است بیش از 70 درصد افراد می خواهند محصولات را از طریق محتوا و نه از طریق تبلیغات سنتی بیاموزند. این بدان معناست که تبلیغات بومی از بین نمی روند.

فیلم هایی که داستانی را روایت می کنند

فیلم هایی که داستانی را روایت می کنند

یک مثال عالی از یک داستان تجاری، کمپانی Nike’s Equality Campaign است. آنها فروشنده ی کفش هستند اما قضیه خیلی فراتر از این حرفها است. آنها به ارائه فرصت، برابری و حمایت از حاشیه نشینان می پردازند. عبارت آنها در انتهای این ویدیو این است: برابری هیچ محدودیتی ندارد. فیلم ها ابزاری قدرتمند برای انتقال احساسات و انسان سازی یک برند تلقی می شوند.

و یا نایک پیام واضحی برای ارسال با همین مضمون را داشت. تعامل با ویدیوها، نظرات، بازتوییت ها، پست ها و غیره راههایی هستند که می توانند روایتگر قدرت شما در فروش چندین محصول با یکدیگر باشند.

وبلاگ نویسی

در هنگام ایجاد آگاهی از برند، وبلاگ نویسی می تواند یک تغییر دهنده ی کامل باشد.

مردم به اینترنت مراجعه می کنند تا ببینند کارشناسان در مورد موضوعات مختلف چه می گویند. وبلاگ نویسی چه در وب سایت شخصی شما باشد و چه به عنوان یک وبلاگ نویس، شما را قادر می سازد تا آن متخصصی باشید که افراد بدنبال آن هستند.در پست های وبلاگ، می توانید افکار، ایده ها و زمینه ها را به اشتراک بگذارید تا نه تنها زمینه ای ایجاد شود، بلکه هنگام پاسخ دادن به سوالات خواننده، فکر و توجه دقیقی از خود نشان دهد.

تثبیت جایگاهتان به عنوان یک متخصص در صنعت می تواند به ایجاد اعتماد کمک کند، همچنین به مردم می آموزد که اقتدار و ارزش گذاری خاصی را با نام تجاری شما مرتبط کنند. وبلاگ نویسی نه تنها کاربران وب گردی کنجکاو را به خود جلب می کند، بلکه باعث بهینه سازی موتور جستجوی وب شما می شود، به این معنی که وب سایت شما در گوگل و سایر موتورهای جستجو رتبه بالاتری خواهد داشت که این درآگاهی دهنده برند شما نقش بسیار مهمی را بازی می کند.

شراکت

جفت شدن با شرکت های دیگر می تواند یک استراتژی بازاریابی مفید باشد. دسترسی به افراد بیشتر را آسان می کند و در صورت بازاریابی صحیح، می تواند مردم را در اطراف خود شگفت زده کند. یک مثال عالی از یک همکاری استراتژیک به عنوان یک کمپین بازاریابی آگاهی از برند، زمانی است که Dunkin Donuts و Waze در سال 2019 مشارکتی هماهنگ را ایجاد کردند.

شراکت

همکاری آنها تا سقف 100000 دلار در ماه سپتامبر برای شادی کودکان تأسیس شد، بنیاد دانکین متعهد شد به کودکان گرسنه یا مبتلا به بیماری های خاص وعده های غذایی و شادیهای ساده کودکی را ارائه دهد. هر مکان ازدانکین با یک سنجاق طلایی از برنامه ویزمشخص شده است. همچنین یک گزینه ی پخش صدا در برنامه ویزبا صدای کودکان مبتلا به سرطان وجود داشت. با هر بارگیری بسته، دانکین به این بنیاد در جهت هدف جمع آوری کمک مالی کمک می کند.

برای دانکین و ویز، این مشارکت موثرواقع شد، زیرا مردم در اتومبیل خود از برنامه ویزاستفاده می کنند و در دانکین متوقف می شوند تا یک قهوه و دونات را برای دفتر بگیرند. اگر مشارکت را به عنوان ابزاری برای افزایش آگاهی از برند در نظر بگیرید، خوب فکر کنید که با چه برندهایی می توانید کار کنید. به عنوان مثال، اگر یک خرده فروش لباس ورزشی هستید، مشارکت با یک سالن ورزشی یا یک سازمان ورزشی جوانان منطقی خواهد بود، در حالی که همکاری با یک رستوران فست فود احتمالاً مسخره بنظر می رسد.

هشتگ ها و تعاملات با مخاطبین

این یک تکنیک عالی فهرست نویسی است که در صورت انجام صحیح کار می توانند منجر به نرخ تعامل بالا شوند.

هشتگ ها و تعاملات با مخاطبین

در اینجا مثال اخیر یک برند تجاری معروف است که از هشتگ برای جلب مشارکت کاربر جدید استفاده می کند: چیپس سیب زمینی لیزکمپینDoUsAFlavour را ایجاد کرد، که مردم را به رای دادن در مورد سه طعم جدیدی که در سال 2017 به بازار آمد دعوت کرد. که طعم معروف تردتاکو از نظر کاربران در اینترنت برنده جایزه شد. پس از اتمام این رقابت، یک مطالعه موردی گزارش داد که لیز3.8 میلیون مورد ارسالی داشته است، که فروششان 12 درصد افزایش یافته است، پایگاه فن آوری فیس بوک سه برابر شد و آنها حدود 955 میلیون داستان در فیسبوک داشته اند.

هشتگ ها قدرتمند و مسری هستند

رازهای یک منبع تبلیغاتی انبوه و هشتگ عالی

• تعامل با پیروان

• ارسال مداوم

• یک برچسب جذاب آگاهی

دلیل کارکرد این استراتژی های بازاریابی این است که آنها فقط از مخاطب خرید کردن را نمی خواهند، بلکه از مخاطبان می خواهند به برندهای تبلیغاتی محصولات اعتماد و سرمایه گذاری کنند. در اینجا هدف فقط سرمایه گذاری به معنای پولی نیست، منظور ما توجه به برندها و آشنایی با آنها است. ایجاد این آشنایی وظیفه ی اصلی بیشتر کانالهای فروش است.

کمپین های موفقیت آمیز آگاهی از برند، با مشاهده لحظاتی ایجاد می شود که افراد در روز با این برند درگیر می شوند.

شاید این مقاله را نیز بپسندید : لوگوی جدید برند نیسان : نازک،سبک و انعطاف پذیر

چگونه می توانید تشخیص دهید که تلاش شما موثراست؟

با استفاده از ابزارهای گوش دادن اجتماعی مانند HubSpot و Hootsuite ، محتوای خود را در رسانه های اجتماعی پیگیری کنید، نظرسنجی ها را به لیست ایمیل خود و با استفاده ازگوگل ارسال کنید. با استفاده از داده هایی که از این طریق جمع آوری می کنید، می توان به راحتی فهمید که کدام کمپین ها به هدف خود رسیده اند و ازچه ارزشهایی برای سرمایه گذاری خود بهره داشته یا نداشته اند.به یاد داشته باشید، وقتی نوبت به آگاهی از برند می رسد، مهمترین میزان بازگشت سرمایه این است که برند چقدر پس از پایان تبلیغات در ذهن افراد باقی می ماند.

نام تجاری خود را فراموش نشدنی کنید

ایجاد آگاهی از برند با ایجاد آرم ، درک ارزشهای اصلی برند و توسعه مأموریتی متناسب با این ارزشها آغاز می شود. پس از داشتن این موارد ، گام بعدی یافتن یک داستان خوب و دستیابی به مخاطب هدف خود با آن داستان است. مردم نمی خواهند احساس کنند که در حال خرید چیزی عادی از ماشین فروش هستند. آنها می خواهند بدانند که پولشان به آنها کیفیت ، قوام و محصولات معناداری می دهد که باعث تغییر در زندگی آنها می شود.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *