برند و برندینگ, تبلیغات

بازاریابی برند – بخش 1

بازاریابی برند – بخش 1

بازاریابی برند چیست؟

بازاریابی برند چیست؟ بازاریابی برند تجاری روشی است برای ارتقا محصولات یا خدمات کلی شما با تبلیغ برند شما. اساساً، داستان خدمات یا محصول شما را با تأکید برکل برند شما روایت می کند.

در این مقاله، ما به برخی از بهترین نمونه های بازاریابی برند از برندهای برتر جهانی نگاهی می اندازیم و بحث می کنیم که چگونه استراتژی های بازاریابی برند تجاری خود را توسعه ، ومی توانید از آنها استفاده کنید. ما همچنین برای اطمینان از موفقیت استراتژی شما، در مورد بازاریابی با نام تجاری راهکارهای ارزنده ای را پیشنهاد داده ایم.

شاید این مقاله را نیز بپسندید : آگاهی از برند ها را چگونه ایجاد کنیم؟

هر آنچه در مورد بازاریابی برند باید بدانید:

چه تفاوتی بین برند و بازاریابی وجود دارد و کدام یک از آنها مهم است؟

چه زمانی بازاریابی برند موفق ترین است؟

سه مورد از بهترین استراتژی های بازاریابی برند در تجارت

چگونه می توان در پنج مرحله ساده یک استراتژی بازاریابی تجاری برای تجارت خود ایجاد کرد؟

مواردی که هنگام ایجاد استراتژی بازاریابی برند تجاری باید از آنها اجتناب کنید؟

چه تفاوتی بین برند و بازاریابی وجود دارد و کدام یک از آنها مهم است؟

خیلی مهم است که شما تفاوت بین برند و بازاریابی را درک کنید، بنابراین می توانید به طور موثر از آنها در کنار هم استفاده کنید. در اصل، بازاریابی نحوه آگاهی شما از نام تجاری و محصولات آن و تولید فروش است و برند تجاری نحوه بیان کار شما برای کارشماست.

بازاریابی را بعنوان مجموعه ابزارهای ایجاد کننده مشاغل و برند تجاری را رویکرد کلی خود برای رسیدن به مخاطبان مورد نظر خود بدانید. نام تجاری یکی از عناصر اصلی سازنده استراتژی بازاریابی شما است، بنابراین همیشه در اولویت قرار خواهد گرفت. اگر نام تجاری شما KFC بود، برند تجاری شما “گیاهان و ادویه جات ” خواهد بود و بازاریابی شما هر کاری است که می کنید تا مشتری های خود را برای آزمایش مرغ هیجان زده کنید، مانند تبلیغات تلویزیونی و رادیویی، بیلبوردها و تبلیغات رسانه های اجتماعی. مهم نیست که در کدام صنعت فعالیت می کنید یا چقدر قصد رشد دارید، مهم این است که قبل از ایجاد یک برنامه بازاریابی، کسب و کار خود را به عنوان یک برند مشخص کنید.

بازاریابی برند

این بدان معنی است که شخصیت شرکت را به وضوح مشخص کنید. به عبارت دیگر، تعریفی از برند خود داشته باشید. این به این معنی است که تصاویر، لوگو، تایپوگرافی و رنگ های تجاری خود را با دقت انتخاب کنید تا ارزش های برند شما را در خود جای دهد. به عنوان مثال، اگر شما یک برند جسور هستید، به احتمال زیاد یک پالت رنگی روشن انتخاب کنید. اگر یک برند سنتی و همیشگی هستید، احتمالاً با رنگهای بی صدا و قلم پیچیده ای برای وب سایت و الگوی ایمیل خود همراه خواهید بود. این گزینه های طراحی پایه و اساس استراتژی بازاریابی شما هستند.

چه زمانی بازاریابی برند موفق ترین است؟

چه زمانی بازاریابی برند موفق ترین است؟

وقتی هدف شما ایجاد خریدارهای مکرر است (به عنوان مثال در مورد محصولات روزمره) یا ارتباط با خریدارانی که خریدهای طولانی و گران قیمت مانند وسایل نقلیه را انجام می دهند، بهترین عملکرد را خواهد داشت. دلیل این امر این است که یک برند تجاری مشخص باعث ایجاد شناخت می شود و احساس متمایزی از آن را ایجاد می کند که برای همیشه در ذهن مخاطب شما خواهد ماند.

موفق ترین بازاریابی برند

به عنوان مثال، یک جهانگرد خارجی می داند که می تواند به خمیر دندان کلگیت اعتماد کند تا دندان های خود را در هر کجای دنیا که باشد تمیز نگه دارد. کلگیت در طی سالهای گذشته رویکردی منحصر به فرد در زمینه بازاریابی برند تجاری خود اتخاذ کرده است و تصمیم گرفته است به مخاطبان خود آموزش دهد، نه اینکه محصولات را فقط به سمت آنها عرضه کند.

آنها یک مرکز مراقبت از دهان و دندان راه اندازی کرده اند، که مجموعه ای از فیلم ها را در مورد بهداشت دهان و دندان در اختیار شما قرار می دهد، و همچنین حقایق مهم در مورد نحوه مراقبت از دندان های خود را در تمام تبلیغات خود، به ویژه سیستم عامل های رسانه های اجتماعی خود به اشتراک می گذارند. این استراتژی بازاریابی برند به کلگیت کمک کرده است تا علاوه بر فروش خمیر دندان، به یکی از معتبرترین برندهای مراقبت از دهان و دندان در سراسر جهان تبدیل شود.

هرچه در استراتژی بازاریابی برند خود دقیق تر باشید، احتمال پیشرفت در هنگام اجرای این استراتژی ها بیشتر است. اکنون سرمایه گذاری در یک استراتژی بازاریابی با نام تجاری جامع، فعالیت های آینده بازاریابی شما را آسان تر خواهد کرد، زیرا برای پیروی از این دستورالعمل ها و موفقیت های قبلی نیز راه را برای رسیدن به موفقیت هموارتر می سازد.

شاید این مقاله را نیز بپسندید : اسرار برندینگ شخصی: 7 مرحله برای ساخت یک مارک شخصی برجسته

در اینجا سه سوال جود دارد که در هر مشاغلی، در هنگام تنظیم استراتژی بازاریابی نام تجاری خود باید به آنها پاسخ دهید:

  • مخاطبان شما چه کسانی هستند؟
  • هدف اصلی برند شما چیست؟
  • برند شما موفقیت را چگونه تعریف می کند؟

درک پاسخ این سوالات ساده به شما کمک می کند تااهداف خود را تعیین کنید، با مخاطبان خود صحبت و موفقیت خود را ارزیابی کنید.

استراتژی بازاریابی نام تجاری

سه مورد از بهترین استراتژی های بازاریابی‌برند در تجارت

اپل، مک دونالد و نایک سه برند تجاری هستند که تقریباً هر کس در جهان آنها را می شناسد. و اینکه آنها چگونه به این مرحله رسیده اند؟

استراتژی بازاریابی برند Apple

استراتژی بازاریابی برند اپل ساده است. شما فقط نباید یک برند ایجاد کنید، بلکه در ایجاد یک جنبش تلاش کنید. در تمام تلاش های بازاریابی اپل، آنها فقط جدیدترین تلفن یا رایانه خود را نمی فروشند، بلکه یک سبک زندگی را نیز می فروشند. بازاریابی با نام تجاری اپل از بسته بندی سفید ترد و برچسب های تحریک کننده آنها گرفته تا راه اندازی محصولات مشابه اشان، باعث می شود مردم احساس کنند برای بهبود زندگی خود به محصولات اپل احتیاج دارند.

استراتژی بازاریابی برند Apple

این استراتژی بازاریابی برند تجاری یک ویژگی منحصر به فردی برای آنهاایجاد کرده است. اپل قدرت بالفعل ماندن آنها را به رسمیت می شناسد و با توجه به آن، هرگز از نام تجاری جامع خود دور نمی شود. حتی وقتی اعدام های بازاریابی آنها تغییر می کند، استراتژی بازاریابی تجاری روشنشان، مدرن، ابتکاری و دست نخورده باقی می ماند.

استراتژی بازاریابی برند Apple

استراتژی بازاریابی‌برند نایک

استراتژی بازاریابی برند نایک فقط شامل فروش یک محصول نیست، بلکه روایتگرفروش یک داستان است. نایک از وب سایت خود گرفته تا توصیفات محصولاتشان و رسانه های اجتماعی خود، از هر فرصتی استفاده می کند و داستانی درباره محصولات، ابتدا یا در انتهای ایده هایشان تعریف می کند.

استراتژی بازاریابی برند نایک

افزودن عنصر قصه گویی به برند شما یا زمینه دادن به داستان کسب و کار به مشتریان، عنصری انسانی به تجارت شما اضافه می کند و ممکن است یک استراتژی عالی بازاریابی برای شما باشد. به یاد داشته باشید، داستان شما لازم نیست پیشگام باشد. صرف توضیح اینکه از کجا آمده اید و به مشتریان خود چه چیزی را ارایه می دهید بسیار تأثیرگذارتر از فروش محصولات است.

استراتژی بازاریابی برند نایک

شاید این مقاله را نیز بپسندید : 11 ایده منحصر به فرد برای برند تجاری در سال 2021 ارایه شده است

استراتژی بازاریابی‌برند مک دونالد

طبق مطالعات متعدد، مک دونالد یکی از شناخته شده ترین برندها در سراسر جهان است. بنابراین جای تعجب نیست که استراتژی بازاریابی برند تجاری آنها تا حد زیادی به ثبات برندشان متکی باشد. قوس های طلایی آنها بلافاصله در همه جا از آمریکا تا هند گرفته وتا استرالیا، شناخته می شود و مردم برند آنها را با احساس خوشبختی مرتبط می کنند.

استراتژی بازاریابی برند مک دونالد

چگونه مک دونالد چنین برند متمایزی را ایجاد کرده است؟ خوب، آنها بیش از 60 سال هویت نام تجاری و محصولات خود را ثابت نگه داشته اند، در حالی که دارای پیشرفت های چشمگیری بوده اند . لوگوی آنها تقریباً یکسان باقی مانده و برچسب های بازاریابی آنها بی پروا، پیام یکسانی را انتقال می دهد: ما شما را خوشحال می کنیم. در اینجا چند روش وجود دارد که آنها طی سالهای گذشته از آن بهره برده اند:

  • شما امروز (1971-1975) مستحق استراحت هستید
  • این مک دونالد من است (1981)
  • امروز استراحت کرده ای؟ (1995-1997)
  • لبخند (2001-2003)
  • من در این جهان زندگی می کنم

هنگامی که در حال ایجاد یک استراتژی بازاریابی برای نام تجاری خود هستید، روی چیزی سرمایه گذاری کنید که طول عمر بالایی داشته باشد. هر بار که یک کمپین بازاریابی یا لوگوجدید ایجاد می کنید، نیازی به اختراع مجدد یک ایده جدید ندارید. در واقع، انجام این کار می تواند بیش از سودش مفید باشد زیرا ناسازگاری و تغییرات شدید، مخاطب شما را گیج و حتی بیگانه می کند.

استراتژی بازاریابی برای نام تجاری

استراتژی بازاریابی برای نام تجاری

در مقاله بعدی، به تکمیل این مباحث خواهیم پرداخت. لطفا با ما همراه باشید

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *