برند و برندینگ

چگونه یک شخصیت برند قوی ایجاد کنیم ؟

نحوه درک افراد از شخصیت برند شما ذهنی است و اما این نکته بسیار مهم می باشد. برای مثال ملکه لبنیات بودن در بازاربسیار خوب به نظر می رسد. وشاید ما بتوانیم آنها را در انتهای میز با سایر برندهای محبوب Dove Soap و Cheerios بنشانیم. آنها مانند برند اوبر عجیب و غریب نیستندولی بطور کلی ما نمی خواهیم با شخصیت ها ونام تجاری نامرغوبی ارتباط برقرار کنیم.

ما به عنوان مصرف کننده، معمولاً واکنش های بسیار شدید و کاملاً شخصی نسبت به برندها داریم درست مثل روشی که به افراد خاص نشان می دهیم. ما درتبلیغات، پست های رسانه های اجتماعی و مقالات خبری واکنش های متفاوتی داریم، مثلا من احساس خوبی در مورد آنها دارم یا چیزی درباره آنها وجود دارد که من فقط دوست ندارم.

این ارتباطات عاطفی تأثیر مستقیم بر فروش و تجارت دارد. طبق آمار دانشکده بازرگانی هاروارد، 95٪ از تصمیمات خرید به جای منطق بر اساس احساسات است. مردم تمایل دارند برندهای مورد علاقه ناخودآگاه خود را انتخاب کنند، بنابراین برندهایی که خود را به روشی انسانی و شخصی نشان می دهند بهتر از برندهایی هستند که به آمار یا عقلانیت اعتماد می کنند.

به عبارت دیگر، داشتن یک محصول یا خدمات عالی کافی نیست، شما به مطابقت با یک شخصیت برند عالی نیاز دارید.اما این عبارت به چه معنا است؟ شخصیت برند چیست و چگونه می تواند تجارت را بهبود بخشد؟ در این راهنما، اصول شکل گیری شخصیت برند شما را مرور خواهیم کرد، بنابراین شما می دانید چگونه بهترین قدم را بگذارید و سپاهی از مشتریان وفادار را داشته باشید.

شاید این مقاله را نیز بپسندید : لوگوی جدید برند نیسان : نازک،سبک و انعطاف پذیر

شخصیت برند چیست؟

شخصیت برند مجموعه ای از خصوصیات است که از نظر مشتری به یک برند نسبت داده می شود. شخصیت یک برنداست که درک عمومی از یک برند را بر اساس نحوه عملکرد، گفته ها و شکل ظاهری آن شکل می دهد.

بنابراین ، وقتی می گوییم “شخصیت مارک”، ما در مورد شهرت یا رفتار شرکت صحبت می کنیم (یا احساسی که روان درمانگران به آن “احساس حس” می گویند). اساساً این برند چطور با مشتری جدید و مشتری قدیمی خود برخورد می کند؟

شخصیت برند چیست؟

لوگوهای Emilio + Camila حول یک تصویر واحد از یک روباه ناز و کارتونی شکل می گیرد، که این تصویر واحد گویای شخصیت برند آنها است.

شخصیت برند شما می تواند مشتری ها را جذب یا دفع کند. اما وقتی یک تلاش فعالانه انجام می دهید، می توانید از شخصیت برند خود برای جذب یک گروه مشتری هدف استفاده کنید یا حتی به بازار جدیدی راه پیدا کنید. ترفند این کار این است که شخصیت خود را با ترجیحات آن گروه خاص مطابقت دهید.

اما داشتن شخصیت به تنهایی کافی نیست. شخصیت برند شما باید در تمام تلاش های تجاری خود از لوگو، وب سایت گرفته تا صدای خدمات مشتری نشان داده شود. اگر می خواهید نام تجاری شما “دوستانه” یا “جدی” باشد، باید مواد برند خود را متناسب با آن تنظیم کنید.

آنچه باعث موفقیت یک شخصیت برند می شود؟

در حالی که رویکردها، استراتژی ها و حتی شخصیت ها می توانند از یک شرکت به شرکت دیگر متفاوت باشند، اما اهداف واقعی شخصیت برند برای همه ثابت است. با نگاهی به برند تجاری به طور کلی، ما می خواهیم که شخصیت برند شما این پنج زمینه را داشته باشد:

اصالت : شخصیت برند شما باید همیشه اهداف تجاری و فرهنگ شرکت شما را نشان دهد. یک شرکت حقوقی متشکل از وکلای سفت و سخت قدیمی که اجازه نمی دهند شخصیت برند جوان و عصیانگرشرکت شما از بین برود.
حافظه پذیری :به ویژه برای برندهای جدید بسیار مهم است، شما باید برجسته باشید تا به خاطر سپرده شوید. یک تصویری خنده دار، بازی با کلمات یا حرکتی خارق العاده می تواند یک استارت آپ ناشناخته را به یک نام خانوادگی تبدیل کند.

ارزش : ماده اصلی تجارت شما: چه ارزشی برای مشتری قایل هستید که نتوانند شما و محصولاتتان را ترک کنند؟ نوع محصول، کیفیت، قیمت یا حتی راهی برای شناسایی خودشان؟ شخصیت برند شما باید مکمل مدل کسب و کار شما باشد.

قابل اعتماد بودن : هر مکان پیتزا فروشس در نیویورک ادعا می کند که بهترین است، اما فقط یکی از آنها می تواند حقیقت را بیان کند. درست مثل یک شخص واقعی، اگر برند شما درباره اینکه چه کسی هستید دروغ بگوید، دیگر به سخنان شما گوش نمی دهند.

مرجع : مشتریان انتظار دارند برندهایی که با آنها تجارت می کنند در زمینه خود متخصص باشند. یک شخصیت برند که با اعتماد به نفس و صاحب افرادی باشد که باعث جذب مشاغل بیشتری خواهد شد طرفداران بیشتری خواهد داشت.

موفقیت یک شخصیت برند

جناسهای دیداری، مانند ترکیب ساعت شنی با رشته DNA، برای یادآوری بسیار مناسب هستند زیرا دقیقاً مانند جناسهای کلامی به فکر نیاز دارند.

موفقیت یک شخصیت برند

طراحی نام تجاری قابل اعتماد به برجسته سازی شخصیت برند معتبر کمک می کند.

در بخش بعدی، ما به طور مفصل بحث می کنیم که چگونه می توانید این خصوصیات را به شخصیت برند خود منتقل کنید.

شخصیت برند در مقابل هویت برند

به هر حال اصطلاحات “شخصیت برند” و “هویت برند ” بسیار مهم هستند، و در بیشتر موارد به راحتی می توان آنها را با دیگری اشتباه گرفت. اما هنگامی که به برند تبدیل می شوید، خواهید فهمید که آنها دو مفهوم متفاوت هستند و درک م تفاوتاز این دو می تواند به شما کمک کند که از هر یک، بیشترین بهره را ببرید.

شخصیت برند شما ویژگی های انسانی برند شماست، یک برند تجاری شاد، یک برند پرانرژی، یک برند شیک، یک برند رمز آلود، از طرف دیگر، هویت نام تجاری شما نمود شخصی برند شما است، مانند لوگو، طرح رنگی یا لحنی که در وبلاگ خود استفاده می کنید. اگر برنامه نویسی را می دانید، می توانید شخصیت برند را به عنوان قسمت آخر، و گزینه هایی مثل پشت صحنه و هویت برند را به عنوان قسمت جلویی، آنچه کاربر می بیند، تصور کنید.

شخصیت برند در مقابل هویت برند

به عنوان مثال، نگاهی به کارهای pxlsm برای digipanda بیندازید. پس از یک نگاه اولیه به لوگوی آنها، نام تجاری آنها گاه به گاه، دوستانه و قابل دسترسی به نظر می آید. ما چیزی که در نتیجه می بینیم، تصاویر یک خرس ناز پاندا، و زرد روشن به معنای گرما و خوشبختی است.

چهار مولفه ی اصلی هویت یک برند

دانستن اینکه شخصیت برند شما چگونه ارائه می شود به شما کمک می کند تا ابتدا ویژگی ها و “احساساتی” را که می خواهید با آن ارتباط برقرار کنید تعیین کنید. برای درک بهتر روند نام تجاری از ابتدا تا انتها، چهار مولفه ی اصلی هویت یک برند را در نظر بگیرید:

طرح رنگ : طبق تئوری رنگ، هر رنگ واکنش احساسی خاصی از بینندگان ایجاد می کند، به همین دلیل برندهای موجود در صنایع مشابه به سمت همان رنگ های قبلی در بازار تمایل دارند.

اشکال : مانند رنگ ها، اشکالی که در تصاویر برنددار مانند لوگواستفاده می کنید نیز می توانند احساساتی را ایجاد کنند. به عنوان مثال، دایره ها و منحنی ها بسیاربازیگوش اند و از آنها استقبال بیشتری می شود، درحالیکه اشکال مستطیلی سفت و سخت اند و نشان دهنده برندهای جدی تراند.

تایپوگرافی : نحوه به نظر رسیدن متن شما تقریباً به همان اندازه مهم است که بنظر می رسد. قلم ها، سبک ها و اندازه های تایپوگرافی شما می توانند مستقل از کلماتی که نشان می دهند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. در اینجا بحث در مورد بهترین و بدترین فونت ها برای شروع کافی است.

صدای مارک : این گزینه همیشه مربوط به ظاهر شما نیست. مشتریان براساس شخصیت شما در رسانه های اجتماعی، وب سایت ها، وبلاگ ها، تبلیغات، بیانیه های مطبوعاتی و غیره درباره شخصیت برند شما نتیجه می گیرند.

قبل از اینکه شروع به انتخاب رنگ و طراحی وب سایت خود کنید، ابتدا باید شخصیت نام تجاری خود را به دقیق ترین شکل ممکن مشخص کنید. این کارهمیشه آسان نیست، بنابراین در مرحله بعدی سه توصیه از متخصصان را به شما ارائه می دهیم.

شاید این مقاله را نیز بپسندید : طراحی تک رنگ – همراه با نکاتی از یک طراح متخصص

چگونه می توان بهترین شخصیت برند را برای خود پرورش داد

همانطور که در بالا گفتیم، اگرچه اهداف شخصیت برند ممکن است برای همه یکسان باشد، اما روش ها باید توسط تجارت منحصر به فرد شما شکل گیرد. به عبارت دیگر، مقصد شما یکسان است، اما چگونگی رسیدن به آنجا به خود شما بستگی دارد.

برای کمک به شما در ایجاد بهترین طراحی شخصیت برندتان، 3 نکته زیر را بخوانید

بهترین طراحی شخصیت برند

بسیاری از برندهای تجاری از سگ استفاده می کنند، اما درصنعت حیوانات خانگی تقریباً فقط ازسگهای خوشحال استفاده می شود. این به این دلیل است که صاحبان حیوانات خانگی، مخاطبان هدف، به لطف ارتباط شخصی بهتر به سگهای خوشحال پاسخ می دهند.

1. مشتری های هدف خود را تهیه کنید

شخصیت برند پیچیده و منحصر به فرد شنل به مدت تقریباً یک قرن، به خوبی به آنها خدمت کرده است ،زیرا کاملاً منطبق بر حس مد ومشتریان هدف آنها برنامه ریزی شده است.

اولویت اصلی در شخصیت نام تجاری شما تأمین ترجیحات مشتری هدف شما است، که حتی مهم تر از تنظیمات شخصی شما است. در حالت ایده آل، شما درک کاملی از مشتری های خود و آنچه آنها می خواهند را دارید، اما صرف نظر از جمع آوری اطلاعات کمی درباره ی مشتری، می تواند بینشی جامع و کلی درباره آنان به شما نشان دهد.

2. لیستی از صفت ها برای توصیف شخصیت ایده آل برند خود تهیه کنید

اگر در تصمیم گیری در مورد ویژگی های خود مشکلی دارید، لیستی از صفت ها را ایجاد کنید که نشاندهنده ی شخصیت کامل برند شما باشد. ذکر کلماتی مانند جوانی،پرانرژی و پرشور می تواند به شما کمک کند تا شخصیت بیشتری پیدا کنید، و کلماتی مانند ارزان، راحت و کاربر پسند می توانند به شما در تقویت ارزش محصولاتتان کمک کنند.

برند تجاری CapitalWave

با دیدن برند تجاری CapitalWave ، صفتهایی را که به ذهن شما خطور می کنند لیست کنید.

شاید این مقاله را نیز بپسندید : راهنمای جامع برای برند سازی چای

3. اگر برند شما شخصی بود

واما این گزینه به تجسم برند شما به عنوان انسانی زنده که دارای تنفس است کمک می کند تا شخصیت برند ایجاد کنید. اگر نمی توانید تصمیم بگیرید که شخصیت برند خود را در چه جهتی دنبال کنید، سعی کنید که تصور کنید، برند ایده آل شما شخصی واقعی است و برای اولین بار در یک مهمانی با آنها ملاقات می کنید. این س والات را از خود بپرسید:

نام تجاری شما چگونه از شما ومشتری هایتان استقبال می کند؟ آیا آنها به شما علاقه مندی می دهند، استفاده از کلماتی مانند سلام، حال شما چطور است؟ یا یک واژه ی غیرعادی می تواند خیلی تاثیرگزار باشد؟ آیا آنها به طور رسمی با شما دست می دهند یا مستقیماً برای درآغوش گرفتن شما و محصولاتتان وارد می شوند؟

نام تجاری شما چگونه عمل می کند؟ آیا برند شما مستقیماً به اصل موضوع می پردازد؟ آیا آنها دوست دارند شما کمدی بنظر برسید؟ این می تواند به شما کمک کند صدای برند خود را درک کنید.

برند شما در مورد چه چیزی صحبت می کند؟ چه مباحثی به برند شما مرتبط است؟ آیا آنها به گفتگوهای قابل قبول اجتماعی پایبند هستند یا محدودیت ها را افزایش می دهند؟ آیا آنها وقت خود را صرف آموزش یا گوش دادن می کنند؟

برند شما چه می پوشد؟ آیا آنها برای ظاهر یا راحتی لباس فراهم شده اند؟ چند وسیله جانبی دارند؟ چه رنگ هایی دارند؟ این می تواند نکات ارزشمندی را برای شکل دادن به هویت بصری شما فراهم کند.

مطمئناً این سوالات به هر آنچه برای شخصیت برندتان نیاز دارید پاسخ نمی دهد، اما وقتی ایده خوبی درباره اینکه برند شما چیست، دارید شما می توانید بقیه جزئیات را دنبال کنید. از آنها به عنوان یک نقطه شروع استفاده و همچنان بر پایه آنها کار کنید تا زمانی که شخصیت کامل و جامع تجاری را برای تجارت خود ترسیم کنید.

هیچ برند مثل یک جزیره کامل و جامع نیست

نحوه درک مردم از برند شما ذهنی است. اما این بدان معنا نیست که شما باید آن را به حال خود واگذار کنید. با درک و شکل گیری شخصیت شخصی برند خود، می توانید اعتبار برند خود را به دست خود بگیرید.

دانستن شخصیت برند که برای برند شما بهترین نتیجه را دارد، یک نکته ی مهم است، ولی ترجمه و تبدیل این شخصیت به لوگو، وب سایت و کالای شما چیزدیگری است که نیاز به تخصص و مهارت بالا دارد. اگر بدانید که به چه چیزی می خواهید برسید، می توانید شخصیت برند خود را در همه جنبه های تجاری خود زنده کنید.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *