مقالات بسته بندی

طراحی بسته بندی با سه تکنیک جذاب

طراحی بسته بندی با سه تکنیک جذاب

طراحی بسته بندی با سه تکنیک جذاب

طراحی بسته بندی، با کلمات درشت و چشمگیر، یا به شکل اجسام حقیقی و سه بعدی، و یا مزین به طرح های سنتی، از جمله انواع روش های جذاب برای بسته بندی به حساب می آید. در ادامه مقاله طراحی بسته بندی با سه تکنیک جذاب با ما همراه باشید.

طراحی بسته بندی به شیوه درشت نگاری

طراحی بسته بندی مزین به حروف درشت و کلمات بزرگ، یکی دیگر از شیوه های تبلیغات در قفسه فروشگاه ها است.

استفاده از فونت ها بزرگ و بولد شده همراه با حروف درشت و سه بعدی، از جمله ترفندهایی است که برای طراحی بسته بندی به شیوه درشت نگاری، استفاده می شود.

البته که کلمات راهی عالی و واضح برای برقراری ارتباط و بیان منظور هستند و در طراحی بسته بندی به شیوه درشت نگاری دست به دامان کلمات رسا و بزرگ می شویم تا پیام خود را واضح و چشمگیر، به او منتقل کنیم.

انتخاب رنگ و نوع فونت و استفاده از عناصر گرافیکی و ایجاد حجم برای حروف، ابزار اصلی برای طراحی بسته بندی به شیوه درشت نگاری است، در این شیوه، نوع و معنای پیام شما، واژگانی که انتخاب می کنید، و نیز اختصار کلام اهمیت دارد.

شما باید در قالب نقش واژگان، از کلماتی استفاده کنید که درست مانند سایز درشتی که دارند، ذهن مخاطب را نیز درگیر معنا و استعاره ای بزرگ کنند، این بدان معنا است که لازم است در این نوع طراحی بسته بندی، هم به چشم آیید و هم شنیده شوید.

استفاده از قلم پررنگ و خوانا را در طرح خود جدی بگیرید، به یاد داشته باشید تمام وسیله شما جهت نمایش طرح و رنگ هنرمندانه و منحصر به فرد و انتقال پیام، همین کلمات هستند پس در گیرایی آن دقت کنید.

طراحی بسته بندی با سه تکنیک جذاب

بسته بندی با فونت درشت

شاید این مطلب را نیز بپسندید : معرفی برترین های طراحی بسته بندی مواد غذایی در سال 2019

طراحی بسته بندی تجسمی و شی گرا

یکی از خلاقانه ترین و جالب ترین ایده های تبلیغات هنری برای بسته بندی، استفاده از شکل متریال موجود در محصول و یا شکل خود محصول به صورت ایستاده و چند بعدی در قالب بسته بندی است.

این نوع طراحی بسته بندی جذابیت بصری را با جذابیت های لمسی و تجربی همراه ساخته و از این روی خواه نا خواه توجه مشتری را جلب می کند به گونه ای که حتی اگر در صدد خرید آن محصول نبوده باشد و یا نیازی به آن داشته باشد، باز هم مشتاق تماشا و لمس آن می شود و همین او را به خرید محصول ترغیب می کند.

برای مثال، محصولی مانند عسل که در داخل یک بسته بندی به شکل تنه درخت و طرح تنه درخت، عرضه می شود و یا استفاده از پاکت های شیشه ای به شکل بطری و بانکه های شیشه ای برای فروش خیار شور و یا گوجه گیلاسی.

طراحی بسته بندی با سه تکنیک جذاب

خلاقیت جذاب

جنس های مختلف مطابق با شکل و طرح

این نوع بسته بندی از جنس های مختلف مطابق با شکل و طرح آن، ساخته می شود برای مثال ممکن است از لایه های مقوایی و یا از رزین و پلاستیک برای ساخت آن بهره گیرند. فرض کنید آب میوه خود را در قالب ساقه بامبو بنوشید، مسلما تجربه ای جذاب همراه با لذت از طعم خواهید داشت.

معمولا بهتر است برای طراحی بسته بندی به این شیوه، از هیچ نوشته ای جز لوگوی برند و یا لیبل توضیحات آن هم در سایز کوچک، استفاده نشود تا حالت جذاب و طبیعی آن حفظ گردد و برای ثبت هر گونه نوشته اعم از نام برند، طراحی فونت و ساختار نوشتار مطابق با شکل بسته بندی انجام شود.

بسته بندی سه بعدی و شکل گرا، حتما نباید عین نمونه اصلی و طبیعی به نظر برسد و استفاده از الگوهای فانتزی در این نوع طراحی بسیار محبوبیت دارد.

طراحی بسته بندی با سه تکنیک جذاب

بسته بندی سه بعدی و مجسم

شاید این مطلب را نیز بپسندید : اهمیت طراحی بسته بندی مواد غذایی

طراحی بسته بندی آمده از عصر کهن و عهد عتیق

طراحی بسته بندی با به کارگیری نقش و تصویری از گذشته، یکی از موثر ترین شیوه های بسته بندی است که از لحاظ عاطفی پیوند نزدیک و محکمی با مشتری برقرار نموده و حس و حال نوستالژیک ایجاد می کند.

گذشته ما، ریشه های امروز ما هستند، ریشه هایی مشترک، که می توانند موجبات دوستی و مهربانی را فراهم کنند. گویا همه ما شاخ و برگ یک تنه واحد و از این ریشه های خفته در تاریخ هستیم، در ظاهر جدا و در پیشینه، متصلیم.

طراحی بسته بندی سنتی با عناصر نوستالژیک برای یادآوری این اشتراک در ریشه ها، تجلی خاطرات و احوالی که در دوره ای خاص تجربه کرده ایم، نگاهی به احوال بزرگان و پیشینیان، مروری بر عقبه فرهنگی جامعه، محرکی قوی و جذاب به نظر می رسد.

حکایت یک افسانه قدیمی یا روایتی کهن در طرح و نقش، استفاده از نمادهای تاریخی مانند تصویر سربازان هخامنشین، از جمله ابزارهایی است که برای طراحی بسته بندی سنتی با همان جلال و شکوه تاریخی، به کار گرفته می شود.

مروری بر سادگی های قدیم

مروری بر سادگی های قدیم

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *