مقالات بسته بندی

طراحی بسته‌ بندی در بزم رنگ و نور

طراحی بسته بندی در بزم رنگ و نور

طراحی بسته‌ بندی تلفیقی از تصویر و واژه است. این تصویر می تواند از چند خط ساده تشکیل شود و یا از همراهی دو رنگ ساده مانند سیاه و سفید، می تواند پر زرق و برق و شلوغ باشد یا اینکه ساده عمیق، می تواند کلاسیک و رسمی باشد و یا فانتزی و کمیک، می تواند رنگارنگ باشد یا براق، می تواند کودکانه و صمیمی باشد و یا پیچیده و مفهومی به هر حال، طراحی بسته بندی، بر پایه تناسب و اصول هنری و هارمونی، نگاه مخاطب را در قابی از رضایت و شادی، نگه می دارد.

عکس قرابت بی انکاری با طراحی دارد، فلذا طراحی بسته بندی می تواند با استفاده از درج عکس انجام شود.

رنگ و درخشش، از دیگر ویژگی های طراحی بسته بندی جذاب و دلربا است، به همین دلیل شیوه هایی که از رقص رنگ ها در کنار هم، یا از نمای براق و زرورقی برای طراحی بسته بندی استفاده می کنند، از جمله طرح های جذاب و محبوب به حساب می آیند که بسیاری از شرکت های فعال در زمینه تبلیغات و طراحی لیبل و لوگو، ایده های خلاقانه و خاصی را با استفاده از این دو روش، می نگارند.

طراحی بسته‌ بندی از لنز دوربین

معمولا استفاده از یک عکس در طراحی بسته بندی به علت جزییات بصری و جذابیت نمایشی، موجب می شود نگاه گذرای مشتریان هنگام عبور از میان قفسه های فروشگاه، بر روی بسته بندی محصول، برای لحظاتی متوقف شود و این مکث همان فرصتی است که برای جلب نظر مشتری به خرید محصول، غنیمت محسوب می شود.

هنری عکاسی هرگز از مد نمی افتد و همیشه پیامی ناب همراه دارد، استفاده از عکس برای طراحی بسته بندی، به صورت ساده و صرف یکی از روش های ساده برای طرح بسته بندی است اما این کافی نیست، باید ترکیب متناسب و جذابی با هارمونی هنری، میان عکس و سایر عناصر گرافیکی و رنگ های مورد استفاده بر روی بسته بندی، ترتیب داده شود.

شاید این مطلب را نیز بپسندید : اصول حرفه ای در طراحی بسته بندی خلاقانه مواد غذایی

طراحی بسته‌ بندی با نشانه های زندگی آهنی!

استفاده از ساختار و رنگ های هولوگرافیک برای بسته بندی روز به روز محبوبیت بیشتری می یابد این نمای سرد و براق، با بازتاب منشوری خود، به نوعی نماد زندگی مدرن با تکنولوژی های درخشان و عناصر آهنی و فلزی است.

طراحی بسته بندی در بزم رنگ و نور

  رقص رنگ و خیال

زیبایی و درخشش این نوع بسته بندی همراه با عمق و نمای سه بعدی آن، برای مشتریان جذاب است به طوری که از بافت های هولوگرافی برای کادو کردن هدیه نیز استفاده می کنند و این نوع بسته بندی، نمایی مجلل و پر زرق و برق و پر ادعا از محصول ارائه می دهد گویا که به مشتریان متذکر می شود تحت هیچ شرایطی نمی توان آن را نادیده گرفت و حتی در تاریکی نیز درخشش آن خیره کننده خواهد بود.

گاهی برای استفاده از هولوگرافی برای طراحی بسته بندی، کل بسته را از بافت هولوگرافی می سازند و گاهی نیز از رنگ های براق هولوگرافی و لیزری برای مهر و آرم تجاری بر روی بسته بندی استفاده می شود.

ظاهر ظریف و فلزی همراه با نمای صاف و صیقلی، شکوه خاصی به محصولات می بخشد.

شاید این مطلب را نیز بپسندید : طراحی بسته بندی نشانه احترام تولیدکنندگان به مشتریان است

طراحی بسته‌بندی در سراشیبی رنگارنگ

استفاده از خطوط شیب دار با انحنای زیاد و بافتی لغزنده که نمایی مواج از آبشار رنگارنگ پیش روی مشتری قرار می دهد، از خلاقانه ترین و محبوب ترین انواع شیوه های طراحی بسته بندی است که به آن عمق و فرم می بخشد و جلوه ای رقصان را در نظر مخاطب ایجاد می کند.

طراحی بسته بندی در بزم رنگ و نور

بسته بندی هولوگرافی

طرح های رنگارنگ به ویژه رنگ های درخشان و ملیح، برای اغلب مردم، زیبا و انرژی بخش هستند گویا این هم آوازی و سمفونی رنگی، خلاصه ای از یک باغ با گل های رنگارنگ را به یاد می آورد، باغی سحرآمیز در سرزمین قصه های پریان، رها از تمام دیوارهای بلند قامت خاکستری رنگ.

طراحی بسته‌ بندی با طیفی از رنگ های رنگین کمانی با عمق و در فراز و نشیب، مانند شفق قطبی، سحرآمیز و ملایم، بر روی قفسه فروشگاه خود نمایی می کند و نگاه ها را می رباید.

معمولا طرح های رنگین کمانی چه به صورت محو و چه با رنگ های پررنگ، جلوه بصری خاصی دارند و احساسات زیبایی القا می کنند.

دو شیوه طرح های هولوگرامی و طرح های متشکل از شیب های رنگارنگ، از جمله این طرح های رنگین کمانی هستند که با نمایی سه بعدی و عمق دار و پویا، امکان طراحی با ایده های متنوع و خلاقانه را فراهم می آورد. این دو شیوه، در رتبه نهم و دهم در فهرست ده تا از برترین و محبوب ترین طرح های بسته بندی در سال 2018 قرار دارند.

طراحی بسته بندی در بزم رنگ و نور

مهر هولوگرافی بر روی بسته بندی

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *