مقالات بسته بندی

طراحی بسته بندی برای محصولاتی که برای زیبایی استفاده می شود

طراحی بسته بندی مواد آرایشی و بهداشتی، با توجه به نوع محصول و نیز متناسب با برند تجاری تولید کننده آن، انجام می شود.

برخی از انواع طراحی بسته‌بندی برای محصولات آرایشی مانند مارک تجاری شان، طرح تیره و سنگین دارند مانند برند آرایشی Urban Decay یا یک طرح هماهنگ با برندی کلاسیک و ساده مانند Bobbi Brown و یا طرحی متناسب با برند مجلل و شیکی مانند Dior دارند. بنابراین اینکه شما کی هستید،

هویت و مارک تجاری شما و سبک و سیاق تولیدات و محصولاتی که ارائه می دهید، برای طراحی بسته بندی و لوگو و نیز لیبل محصولات آرایشی و بهداشتی که روانه بازار می کنید اهمیت دارد.

نوع بسته بندی محصول شما در کنار نام برند و کیفیت کالایی که تولید می کنید، شمایلی ماندگار و اسطوره ای در ذهن مشتریان به جا می گذارد و این سرآغاز دستیابی به شهرت و محبوبیت جهانی است.

شاید این مطلب را نیز بپسندید : مروری بر اشتباهات تبلیغاتی در طراحی بسته بندی

طراحی بسته بندی مواد آرایشی، شاخصی برای خودباوری تولید کنندگان

به شخصه اگر با بهترین نوع محصولات اما با طراحی بسته بندی بی تناسب و شلخته و بی کیفیت برخورد کنم، رغبتی به خرید آن نخواهم داشت.

تاکنون توجه کرده اید که وقتی می خواهید غذایی خوش طعم و خوش پخت را برای فردی که عزیز است، سرو کنید، آن را در بهترین ظروف پذیرایی و با خلاقانه ترین تزئینات، فراهم می آورید؟، بنابراین، اگر تولید کنندگان به کیفیت محصول خود اطمینان دارند و برای مشتریان خود احترام قائلند، در طراحی بسته بندی و شیوه عرضه و تبلیغات آن نیز، دقت کرده و سلیقه به خرج می دهند.

محصولی که درجه یک و عالی است ارزشش را دارد که در جلدی از زیبایی و سخاوت همراه با طعم صمیمیت و احترام، به دست مشتریان برسد به خصوص که به موازات هویت مارک محصولات، مسلما هویت مشتریان نیز، تغییر می کند و فردی که برای سلامتی خود اهمیت قائل است، به راحتی هر نوع محصولی را در میان گزینه های خرید خود قرار نمی دهد، بنابراین، می توان گفت مارک خاص، مشتری خاص می طلبد و در نتیجه، طراحی بسته بندی خاصی نیز، نیاز دارد.

طراحی بسته بندی برای محصولاتی که برای زیبایی استفاده می شود

استراتژی های طراحی بسته بندی محصولات آرایشی

در طراحی بسته بندی ابزار و لوازم آرایشی چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

نکته دیگر در انتخاب طراحی بسته‌بندی و نوع آن، به ایده آل تولید کننده از محصول خود و محل عرضه آن باز می گردد، یعنی، شما به عنوان یک مارک تجاری در زمینه مواد آرایشی، خود را در قفسه های فروشگاه های لوکس و بزرگ می بینید و یا در خرده فروشی های کوچک؟ بر این اساس مسلما، اگر قرار باشد که برای جلوه گری در میان قفس های خاک خورده، بابت طراحی بسته بندی محصول هزینه کنید، چندان نمی ارزد.

هرچند که می توان به واسطه همین دقت ها و سرمایه گذاری ها، از خرده فروشی پلی به ویترین های معتبر جهانی ساخت اما اگر خود را در یک رکود احساس می کنید، مطمئنا بابت پرداختن به شیوه های بسته بندی و طراحی لیبل کالاها، وقت و هزینه ای صرف نمی کنید و شاید حتی این تاکید بر اهمیت بسته بندی، به نظرتان مضحک برسد!

پس استراتژی های منتخب برای طراحی بسته‌بندی بر اساس مکان و نوع عرضه کالا، اطمینان تولید کننده از کیفیت محصول خود، هویت مشتریان، نوع محصول و مفهوم کاربردی آن، متغیر است.

طراحی بسته بندی برای محصولاتی که برای زیبایی استفاده می شود

سادگی و صمیمیت در عین زیبایی

شاید این مطلب را نیز بپسندید : طراحی لیبل به معنی طراحی شناسنامه محصولات است2019

برند خود را بر قلب مشتری حک کنید!

اجازه دهید طراحی بسته‌بندی محصول شما، تابلویی لبریز از احساس باشد تا نقش برند شما را در قلب مشتریان، حک کند.

تصاویر، الگوی طرح ها، خطوط کار، واژه ها، ترتیب و رنگ عناصر موجود در طرح بسته بندی، شکل و قالب بسته بندی، تماما می تواند نقشی از رویا و احساس همراه با لطافتی صمیمانه داشته باشد و نقطه تلاقی تجربیات عاطفی مشترک باشد تا این درهم تنیدگی احساسی مایه وجد و همزادپنداری مشتریان با محصول و با دیگر خریداران شود.

این گونه شما به جای تعداد مشتریان، با یک جامعه همبسته و هم سلیقه طرف هستید که در عین منحصر به فرد بودن، همگی در تجربه ای خاص برگرفته از محصول شما، مشابه و سهیم هستند.

طراحی بسته‌بندی مواد و ابزار آرایشی و بهداشتی، می تواند تملقی از رنگ و همهمه ای خاص از طرح های متنوع باشد و یا اینکه تلفیقی از یگانگی چند خط ساده و طرح خلوت با عمقی از مفاهیم زیبا، بسته بندی سیاه و سفید، یا رنگی، بسته بندی تک رنگی یا رنگارنگ، همه این طرح ها، با توجه به هویت و خصوصیات مشترک مشتریان، انتخاب می شود و در قلب خود، هدف تولید کننده و ویژگی های محصول را پنهان دارد تا پس از اعتماد مشتری و اقدام به خرید، همچون خورشیدی از پس کوه، بدرخشد.

زیبایی را از زیبایی طلب کنید.

زیبایی را از زیبایی طلب کنید.

مقاله پیشنهادی : طراحی بسته بندی زیبا برای محصولات آرایشی و زیبایی

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *