مقالات بسته بندی

طراحی بسته بندی به نرمی رویا!

طراحی بسته بندی به نرمی رویا!

طراحی بسته بندی با زبان کودکانه، یکی از تکنیک های بسیار موثر در افزایش محبوبیت و جذابیت نمای محصول در نظر مشتریان است.

طبق بررسی های انجام شده بر روی عوامل اصلی موفقیت در طراحی بسته بندی محصولات در سال 2018، به نظر می رسد که مشاهده رویای رنگارنگ کودکانه با همان سادگی و صمیمیت، در ربودن نگاه مشتری و جلب توجه و شوق آن ها برای خرید محصول، تاثیرات مثبت و قدرتمندی دارد.

بنابر نتایج بررسی طراحی بسته بندی در سال های گذشته، استفاده از نقاشی های کودکانه به صورتی که گویا با مداد رنگی و مداد شمعی، غیر حرفه ای و ساده رنگ آمیزی شده اند، نقطه قوت بسته بندی در زمینه تبلیغات محصول محسوب می شود.

طراحی بسته بندی با مداد رنگی!

طراحی بسته بندی با تکنیک مداد رنگی و مداد شمعی، به هر نما و شکلی، فرم کودکانه می بخشد. نیازی نیست حتما از عناصر و اشکال ابتدایی استفاده کنید، همینکه به شیوه رنگ آمیزی با مداد رنگی، طرحی را خلق کنید، آن احساس صمیمی و لطیف کودکی را منتقل کرده اید.

برای مثال شکل یک تراکتور به عنوان یک وسیله بزرگ و خشن که به صورت طبیعی رنگ شده نسبت به تراکتوری که با استفاده از الگوی مداد رنگی، طراحی شده، احساسات متفاوتی را در بیننده بیدار می کند.

استفاده از طراحی بسته بندی با تکنیک مداد رنگی و مداد شمعی معمولا برای محصولات زنانه و یا مواد خوراکی، مطرح است زیرا لطافت و شیطنت کودکانه که در این نوع طرح ها موج می زند، قرابت بیشتری با روحیه زنان دارد.

طراحی بسته بندی به نرمی رویا!

رقص لطیف و نرم رنگ ها

شاید این مطلب را نیز بپسندید : طراحی بسته بندی محصولات آرایشی، تجلی رویای برند تولید کننده آن، در نگاه مشتری است

جایگاه طراحی بسته بندی با مداد رنگی، در ذهن مخاطب بزرگسال

البته که استفاده از این سبک طراحی بسته بندی به ویژه برای کالاهایی که مناسب کودکان و نوجوانان است و یا لوازم تحریر، شایع تر می باشد اما مسلما وقتی از این تکنیک در جایگاه دیگری خارج از حوزه تاثیرش، بهره گرفته می شود، اثرات جذاب تری دارد؛ یعنی استفاده از یک عنصر کودکانه برای کودکان امری عادی است اما استفاده از همین عنصر کودکانه برای آنچه به دنیای بزرگسالان تعلق دارد، وسوسه کننده و اشتیاق آور است.

بنابراین به وسیله این ترفند نه تنها خاطرات نوستالژیک مخاطب ایا می شود، بلکه خود را همراه با کودکی هایش می بیند و دوباره از احساس شادابی و شور و ذوق سرشار می شود و این احساسات، در شور جسارت او برای خرید محصول، به ویژه محصولی که تاکنون تجربه خرید آن را نداشته، موثر است.

استفاده از رنگ آمیزی مداد رنگی و مداد شمعی، مانند یک گفت و گوی لطیف و نرم میان تولید کننده و مشتری است، مانند یک همبازی دوست داشتنی برای ساختن لحظات شاد!

ویژگی های بصری و هنری ارزشمند

طراحی بسته‌بندی با رنگ آمیزی نرم و لطیف، ویژگی های بصری و هنری ارزشمندی دارد. از طرفی فارغ از احساسی که از این نوع تصویرگری پدیدار می شود، ویژگی های این نوع طراحی از جمله کاهش اشباع رنگ در طرح، نمای بصری و هنری آن را نیز جالب تر می کند.

استفاده از مداد شمعی و پاستل در طراحی بسته بندی، نمایی نرم با هاله هایی کم رنگ و صاف و گرم، به ظاهر محصول می بخشد.

این نگاره ها، مانند یک خوش آمد گویی و آشنایی لطیف و آرام است که به جای نگاه، دستان مشتری را نیز به سمت خود دعوت می کند و او ترغیب می شود محصول را در دستان خود بگیرد و تمام حواس خود را با آن همراه سازد، این تناقض دلنشین که آهستگی را در معرکه سرعت زندگی مدرن، منعکس می کند، با مزه مزه کردن لحظات خرید همراه با لذت و آرامش همراه شده و طنینی دلنواز مانند لالایی مادرانه، در جان او جاری می سازد.

طراحی بسته بندی به نرمی رویا!

یکپارچگی و ملایمت در بسته بندی

شاید این مطلب را نیز بپسندید : اشتباهات مهلک در طراحی بسته بندی مواد غذایی

طراحی بسته بندی با تم پاستلی، انرژی بخش است!

انرژی های مثبت و نشاط آوری که همراه با این رنگ آمیزی است، مانند شاخه گلی نوید بخش صلح در میان جهان خاکستری و خشن، نور و امید را به مشتری هدیه می کند.

ذوق هدیه دادن محصولی که طرحی از شادی و رنگ و امید دارد، به عزیزان یکی دیگر از انگیزه هایی است که در نتیجه طراحی بسته بندی به سبک نقاشی های کودکانه با مداد رنگی و تم رنگی پاستل، شکوفا می گردد.

استفاده از این تم رنگی برای طراحی بسته بندی محصولات آرایشی و بهداشتی، تناسب زیادی دارد و احساس نرمی و لطافتی را که مشتری پس از مصرف محصول، تجربه می کند، در نگاه او معنا می بخشد.

طراحی بسته بندی به نرمی رویا!

کودکانه و ساده اما جذاب

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *