طراحی و چاپ بسته بندی, مقالات بسته بندی

طراحی بسته بندی نشانه احترام تولیدکنندگان به مشتریان است

طراحی بسته بندی یک حرفه هنری است که با دانش تجاری و علم روانشناسی، ترکیب شده و به مهارت های مختلف گرافیکی و صنعتی، نیاز دارد تا خریداران و مشتریان را تحت افسون خلاقیت و هنر، به سوی محصول شما، جذب کند.

لازم به تاکید است که طراحی بسته بندی، نه فقط برای جذابیت و جلب توجه مخاطب کاربرد دارد بلکه در نظر مشتریان، نوعی بیان ارادت و احترام تولید کننده به خریداران، محسوب می شود. درست مانند هدیه ارزشمندی که در جلدی زیبا کادو پیچ می شود تا تمام حسن نیت و علاقه ما را به فرد گیرنده، انتقال دهد.

بنابراین اگر به واقع برای مشتریان و مخاطبین خود، احترام و ارزش قائلید، علاوه بر تضمین کیفیت که در حیطه تعهد کاری می گنجد، زیبایی و شکیل بودن طراحی بسته بندی آن، نشانه قدردانی شما از خریداران بابت اعتماد به محصول شما می باشد.

 

شاید این مطلب را نیز بپسندید : نحوه تبدیل شدن به یک طراح گرافیک

طراحی بسته بندی در باغ سبز نیست!

نما، ظاهر و شکل، البته که اهمیت دارد. هر چند که در اولویت بندی، ظاهر در مرتبه دوم و پس از باطن و محتوا قرار دارد!

یعنی، خانه ای که از درون مخروبه است هر چقدر هم نمایی زیبا داشته باشد، مناسب برای زندگی نیست. هدیه ای که با زرق و برق تزیین و کادو پیچ شده است، اگر مطلوب و یا مناسب نباشد، بی شک مانند آب سردی است بر سر ذوق هدیه گیرنده، و یا کالایی که بی کیفیت باشد، هر چقدر هم زیبا و جذاب بسته بندی و ارائه گردد، مورد توجه مخاطب قرار نمی گیرد.

بنابراین زیبایی و ابتکار در طراحی بسته بندی، اهمیت دارد اما نه به اندازه اعتبار و کیفیت محصول، شاید برای بار اول، طراحی بسته بندی، بسیار اثر گذار بوده و نظر مثبت مخاطب را جلب کند.

اما بعد از یک بار استفاده، در صورت بی کیفیت بودن محصول، مخاطب اعتمادش را از دست داده و نه تنها کیفیت و طراحی بسته بندی محصول مورد نظر دیگر اثری ندارد، بلکه به عنوان سمبلی با خاطره نامطلوب در یاد مشتریان حک می شود. برعکس، کیفیت کالا، حتی با بسته بندی نامناسب، موجب ماندگاری در سبد خرید مشتریان می شود؛ اما این کافی نیست!

طراحی بسته بندی، نشانه احترام تولیدکنندگان به مشتریان است

طراحی بسته بندی، حرفه ای هنری و محاسباتی است

کیفیت و طراحی بسته بندی، به خودی خود، یک روش تبلیغات موثر و منحصر به فرد است

در جهان پر رقابت امروز، توجه به تمام جزئیات به ویژه جلوه های بصری برای ارائه و معرفی کالا، فن تبلیغات و طراحی بسته بندی خاص و منحصر به فرد، امتیازات ویژه و بالایی را در نظر مخاطب، برای محصولات شما، کسب می کند.

درست مانند یک غذای خوشمزه که اگر ظاهر خوبی نداشته باشد، چندان چنگی به دل نمی زند و به محض رفع نیاز گرسنگی و امکان دسترسی به غذایی دیگر، از فهرست گزینه های انتخابی حذف می شود. بنابراین کیفیت محصول خود را آنچنان که شایسته مخاطبین شما است، و نیز آن گونه که سزاوار و مخصوص محصولات شما است، در بازار عرضه کنید.

طراحی بسته بندی، نشانه احترام تولیدکنندگان به مشتریان است

بسته بندی محصول، باید با کیفیت، منحصر به فرد و زیبا باشد

شاید این مطلب را نیز بپسندید : کارت ویزیت شگفت انگیز

طراحی بسته بندی، ویترین کار شما خواهد بود

آنچه در تبلیغات رسانه ای، نشان داده می شود نیز، همین جلد و تاکید بر طراحی بسته بندی محصولات است. به خصوص برای مواد غذایی و محصولات آرایشی – بهداشتی، بسته بندی با کیفیت، مقاوم، شکیل، که به صورتی ویژه و خلاصه، آنچه در جان خود نهان دارد را به مخاطب معرفی کند و مانند دیدن نوری شگفت انگیز از پس پرده، نظر و کنجکاوی مشتریان را مسحور خود کرده و اشتیاق آن ها را برای خرید و استفاده محصول، برانگیزد.

بنابراین، شما با کمک متخصصین و ایده پردازان تبلیغات و طراحان خلاق، برای طراحی بسته بندی محصول خود، هر آنچه بر بوم ذهن خود ترسیم می کنید را، عملی ساخته و با رفع اشتباهات و نواقص موجود در نسخه های دیگر بسته بندی و تمرکز بر نقاط قوت و بهره گیری از مواد اولیه با کیفیت برای بسته بندی، جلوه ای ماندگار از تولیدات و کالاهای خود، به یادگار گذارید.
بسیاری از کمپانی های معتبر و موفق جهانی، به واسطه همین طراحی بسته بندی به شیوه ای خاص، آنچنان نظر مشتریان جلب کرده اند که جدا از خود محصول، بسته بندی آن نیز، بخشی ارزشمند از کالا محسوب شده است.

شاید این مطلب را نیز بپسندید : 15 نکته در زمینه طراحی بنر برای دریافت کلیک های بیشتر

همچنین موجب می شود هزینه پرداختی بابت خرید، با ارزش تر به نظر برسد و از طرفی به دلیل محبوبیت شیوه و طراحی بسته بندی، خود مشتریان، فرد به فرد، جریانی برای تبلیغ و نمایش بیشتر محصولات آن ها می شوند و این یکی از عامل مهم در پررنگ شدن نقش برند آن ها در پیش چشمان مردم است.

طراحی بسته بندی، نشانه احترام تولیدکنندگان به مشتریان است

تشخص هر کالا به نوع بسته بندی آن بستگی دارد

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *