مقالات گرافیک

اصول طراحی اخلاقی ethical design (و نحوه استفاده از آنها)

اصول طراحی اخلاقی ethical design (و نحوه استفاده از آنها)

طراحی بصورت اخلاقی مفهومی است که خیلی مهم و حیاتی است، چرا این مساله از اهمیت ویژه ای برخوردار است؟ ولی این دقیقا چه معنایی می دهد؟ و در عمل چگونه کار می کند؟ برای درک طراحان و تاثیر کارهایشان مراحلی که برای تولید محصولات خوب برای کاربران، تجارت و جامعه مناسب باشند، مهم است. در این مقاله ما همه چیز را تجزیه و تحلیل خواهیم کرد، اصول اصلی طراحی اخلاقی را شرح خواهیم داد، نمونه هایی برای طراحی خوب و بد را به شما نشان خواهیم داد و چندین روش برای کار در جهت طراحی های اخلاقی بیشتر را باهم مرور خواهیم کرد.

طراحی اخلاقی چیست؟ ethical design

طراحی اخلاقی، طراحی محصولات شما در کنار اخلاق، اعتقادات و اصول تجارت شماست. آنچه ایجاد می کنید، چه یک وب سایت، چه یک کمپین بازاریابی یا یک محصول، در افراد واقعی تأثیر دارد و این تأثیرات می تواند موج دارایی ایجاد کند.

در حالت ایده آل، به عنوان یک طراح شما باید مسئولیت تلاش های اخلاقی خود را بر عهده بگیرید، اما این مسئولیت اغلب به دیگران منتقل می شود. فرهنگ، جامعه و سیاست در حال تغییر به وضعیت “اخلاقی” و عادی شدن هستند. با تغییر وضعیت موجود در دنیای همیشه در حال تغییر، چگونه طراحان می توانند طرح های اخلاقی را در ذهن داشته باشند؟ آنجاست که اصول طراحی اخلاقی مطرح می شود.

شاید این مقاله را نیز بپسندید : طراحی بسته‌ بندی در بزم رنگ و نور

اصول طراحی اخلاقی

بسیاری از اصول طراحی اخلاقی پیرامون احترام به حقوق بشر، تلاش و تجربه است و حتی از اعلامیه حقوق بشر سازمان ملل متحد الهام گرفته شده است. هرم سلسله مراتب اخلاقی که توسط آرال بالکان و لورا کالباگ ایجاد شده، هسته اصلی طراحی اخلاقی و نحوه ی استفاده ازهر لایه درهرم را نشان می دهد.

اصول طراحی اخلاقی

بیایید برخی از اصول اساسی که این نیازها را برآورده می کند، از جمله برخی از نمونه های طراحی اخلاقی را باهم مرور کنیم.

قابلیت استفاده

این روزها قابلیت استفاده باید یک نیاز اساسی باشد. یک محصول غیرقابل استفاده یک شکست طراحی محسوب می شود. به طور خاص تر، طراحی باید به کاربر کمک کند آنچه را که می خواهد محقق کند، نیازهایش را برآورده و استفاده از آن را آسان و دلپذیرکند. جیکو نیلسون از گروه نیلسون نرمان ازپنج مولفه اصلی که قابلیت استفاده را دارند، رونمایی کرده است:

قابلیت یادگیری – برای کاربران اولین بار چقدر آسان است؟

کارایی – کاربران با چه سرعتی می توانند وظایف را انجام دهند؟

قابلیت یادآوری – تجربه بازگشت کاربران چگونه است؟

خطاها – چند درصد کاربران خطا می کنند و شدت این خطاها چقدر است؟

رضایت – استفاده از طرح چقدر می تواند دلپذیر باشد؟

طراحان همچنین وظیفه اخلاقی دارند که محصولی بصری و ایمن را خلق کنند. یک مثال انفجاری از موفق نشدن این مساله این است : آیا به یاد دارید که گلکسی نوت 7 سامسونگ به طور خود به خود آتش می گرفت؟ و یا مثالی از قابلیت استفاده خوب که تجربه کاربر را بهبود می بخشد: داروخانه آمریکایی Walgreens با برنامه ای از کاربران خود پشتیبانی می کند که به مشتریان خود یادآوری های به موقع می فرستد تا چیزهایی مانند ویتامین ها را دوباره پر کنند، سپس آنها می توانند با اسکن بارکد روی بطری نسخه از وضعیت سلامتی خود باخبر بشوند. این جزئیات و تنظیمات جزئی در طراحی است که می تواند تجربه کاربر را بسیار تحت تأثیر قرار دهد.

دسترسی

قابلیت دسترسی باید در فرآیند تولید هر محصول یا خدماتی که در حال ساخت است، لحاظ شود، نه اینکه به عنوان یک فکردر کار شما باقی بماند. محصولات همیشه برای مشتری هدفمند طراحی می شوند اما گاهی این امکانات برای برخی از مشتریان خاص از بین می رود که غالباً این افراد دارای معلولیت هستند. به عنوان نمونه، طراحی وب سایت برای کسانی که اختلال بینایی دارند، همیشه بهینه و اقتصادی نیست، علی رغم این واقعیت که طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی، حداقل 1 میلیارد نفر نابینا یا کم بینا هستند.

برای کمک به افراد دارای اختلال بینایی، فناوری برای استفاده از اینترنت به این افراد کمک کرده است، با این وجود اغلب نقص هایی در طراحی وب وجود دارد که از دسترسی جلوگیری می کند. برخی از مشکلات مکرر کاربران نابینا عبارتند از: مناطقی که از طریق صفحه خوان قابل دسترسی نیستند، تصاویر بدون متن جایگزین، پیوندها یا دکمه های بدون شرح که برای این افراد قابل دسترس نیستند . لازم به ذکر است که طراحی قابل دسترس به نفع همه ی افراد است.

دسترسی

حریم خصوصی

مسائل مربوط به حریم خصوصی همیشه یک موضوع داغ با طراحی دیجیتال دارند، با الکسا به مکالمات ما گوش می دهد، گوگل بر کلیک های ما نظارت می کند و فیس بوک با خواندن پیام های خصوصی ما می پردازند. بهترین روش طراحی اخلاقی، ایجاد طرح هایی است که فقط اطلاعات شخصی را جمع آوری می کنند که به نفع کاربران باشد.

به عنوان مثال، سیگنال یک برنامه تلفن و پیام رسان ایمن است که به طور خاص برای محافظت از حریم خصوصی کاربر خود طراحی شده است. هنگام ورود به سیستم، چیزی به جز شماره تلفن شما درخواست نمی شود زیرا برای شروع استفاده از برنامه، این یک قانون ضروری است. با افزایش آگاهی و نگرانی در مورد حریم خصوصی، در نتیجه تبلیغات هدفمند و مشاغل مبتنی بر داده، با واکنش مواجه شده و مشتریان بیشتری به دنبال برندهایی هستند که به حق حریم خصوصی ما احترام می گذارند.

شفافیت و اقناع

بهترین روش برای طراحی اخلاقی ارائه شفافیت است تا کاربران بتوانند آگاهانه انتخاب کنند، که شامل ارائه روشهای روشن برای کاربران برای انصراف آسان از عضویت است. به عنوان مثال، اگر آزمایشی را در آمازون انجام دهید، در آنجا می توانید حمل و نقل رایگان دریافت کنید. با این حال، پس از پایان دوره آزمایشی رایگان، آمازون به طور خودکار هزینه کامل عضویت سالانه را از شما کسر می کند، مگر اینکه به صورت دستی آن را لغو کنید و باید اذعان داشت که هیچ اخطار یا اعلانی قبل از اینکه هزینه را از شما دریافت کنند وجود ندارد.

همچنین، طراحان تا چه اندازه باید بر رفتار و افکار کاربران تأثیر بگذارند. اغلب، تسلیم شدن در برابر فشارهای اجتماعی یا حتی پیشنهادات ظریف بسیار آسان است.

شفافیت و اقناع

دخالت کاربر

در نهایت، طراح در حال طراحی برای کاربر است. آیا منطقی نیست که طرحان، از نیازها و ایده های کاربران، در تصمیم گیری های طراحی استفاده کنند؟ در این صورت طراحی شما بخشی از زندگی آنها خواهد شد و در حالت ایده آل، یک تجربه مثبتی برای شما خواهد بود.

طراحی انسان محور (HCD) ، فلسفه ای که توسط دون نورمن توسعه یافته است، این طراحی از مشاركت فعال كاربران و فهم نیازهای كاربر و وظایفشان پشتیبانی می كند. HCD خواستار درگیر شدن مشتری هدف در اوایل و به طور مداوم در طول فرآیند است تا مشکلات آنها را درک و اینکه چگونه محصول شما می تواند به حل این مشکلات کمک کند، می پردازد، که در نهایت به قابلیت استفاده از آن کمک می کند.

موثرترین روش مطالعه مشارکت کاربر، برگزاری گروههای کوچکی از آزمایش کاربر است که به شما نشان می دهد کجای کارتان ایراد دارد، سپس می توانید در طرح تجدید نظر کرده و دوباره آزمایش کنید. روند طراحی انسان محور، که گاهی اوقات به عنوان تفکر طراحی نیز شناخته می شود، مربوط به این است که چگونه طراحی تجربه کاربر را بهبود می بخشد.

شاید این مقاله را نیز بپسندید : سبک طراحی ممفیس: نگاهی تعیین کننده دردهه 1980

تمرکز

طراحان باید بدانند که هر ابزار یا خدمتی که ایجاد می کنند فقط قسمت کوچکی از دنیای هر کاربر است و کاربر شما گاهی به استراحت نیاز دارد. این محصولات باید در مواقعی که کاربر به آنها احتیاج دارد وجود داشته باشند.

نت فیلیکس و یوتیوپ با عملکرد پخش خودکار تماشا در هر مکان و زمانی را بسیار آسان می کنند. و همچنین فیس بوک و حتی شان پارکر، رئیس سابق فیس بوک، توصیف کرده است که چگونه فیس بوک پلتفرمی را برای بهره برداری از رفتارهای انسانی با استفاده از حلقه بازخورد اعتبارسنجی اجتماعی طراحی کرده است.

پایداری

تغییر آب و هوا یک مسئله جهانی است و زمان آن فرا رسیده است که ما به عنوان طراح تأثیرگذار، کار خود را بر محیط زیست، منابع و آب و هوا در جهان بررسی کنیم. یک مثال عالی از یک روند طراحی اخلاقی که از پایداری استقبال می کند، طراحی دایره ای است که از یک استراتژی طراحی حلقه بسته استفاده می کند که منابع به طور مداوم مورد استفاده مجدد قرار می گیرند.

هدف این است که به جای ایجاد محصولات و خدماتی که دارای یک چرخه عمرهستند، طراحی محصولاتی که به طور مداوم در اشکال مختلف چرخه می شوند، به دنبال حلقه استفاده مجدد، بازیافت و در نتیجه ضایعات کمترهستند، برقرار شود. بسیاری از شرکت ها از طراحی دایره ای مانند 57st استقبال می کنند. طراحانی که مبلمان می سازند، ربات های بازیافت موثرتری را برنامه ریزی می کنند.

پایداری

چگونه می توان طراحی خود را اخلاقی تر و حرفه ای تر کرد؟

ساده ترین راه برای اتخاذ طراحی اخلاقی این است که این اصول را از همان ابتدا در کارخود استفاده کنید. به جای اینکه به پایان فرآیند برسید و سعی کنید عناصر قابل دسترسی بیشتری را اضافه کنید یا به عنوان یک فکرو طرح بعدی صرفاً برای محافظت از تجارت، به حفظ حریم خصوصی خود بپردازید، از همان ابتدا با یک درک روشن شروع کنید.به عنوان راهی برای شروع کار، به مأموریت و ارزش های شرکت ها متصل شوید و این اخلاق را در طراحی خود پیاده کنید. این یک فرصت عالی برای به چالش کشیدن مشتری یا شرکت است تا به قول های خود عمل کند و شما به عنوان یک طراح از آنها برای انجام ماموریت خود پشتیبانی خواهید کرد.

چگونه می توان طراحی خود را اخلاقی تر و حرفه ای تر کرد؟

فرضیات را پیگیری کنید

خیلی اوقات این فرضیه های ما هستند که ما را به دردسر می اندازند. به خصوص اگر ارتباطی با کاربران وجود نداشته باشد، می توان نحوه استفاده از محصول را آسان دانست.مشكل در طراحی مبتنی بر فرضیه این است كه این افراد شامل افرادی كه شما خدمت می كنید نمی شود و می تواند منجر به خطرات یا عواقب احتمالی برای كاربران، شركت یا جامعه شود. با پیگیری هر فرض، هرگز محدودیت های طراحی خود را فراموش نخواهید کرد و آزمایش و سازگاری را به خاطر می آورید.

جلسات Dark Reality را امتحان کنید

اولین قدم مهم برای طراحی اخلاقی، شروع به پرسیدن سوالات سخت برای شناسایی نقاط ضعف و عواقب احتمالی محصول شما است. این جلسه واقعیت تاریک نام دارد، عملی که توسط فیلسوف یونان باستان سقراط آغاز شده است. این روش بر آزمایش مفهوم استرس با سوالات چالش برانگیز متمرکز است. ابزارهای مفیدی مانند Tarot Cards of Tech با سوالاتی مانند:

  • عمر محصول شما چقدر است؟
  • اگر پایگاه کاربر به میلیون ها نفر برسد، چه می شود؟
  • تأثیرات طولانی مدت بر اقتصاد، جامعه و محیط زیست چیست؟
  • چه کسی از طراحی شما سود، ضرر می کند؟ چه کسی مستثنی است؟
  • چگونه می توان از طرح شما سواستفاده کرد؟

جلسات Dark Reality به شما کمک می کند تا نقاط ضعف مفهوم خود را بررسی و شناسایی کرده و لیستی از سوالات و فرضیات را تهیه کنید. این زمینه های ضعف و فرضیات را می توان با استفاده از کاربران بالقوه آزمایش و متناسب با نیازهای آنها تنظیم کرد.

جلسات Dark Reality

شاید این مقاله را نیز بپسندید : طراحی تک رنگ – همراه با نکاتی از یک طراح متخصص

ویژگی های اخلاقی طراحی و نحوه برخورد با آنها

دلایل زیادی برای نادیده گرفتن طراحی اخلاقی وجود دارد. برخی ممکن است بگویند این کار ناخوشایند، بیش از حد پیچیده است، یا کمبود وقت و بودجه وجود دارد. همانطور که گفته شد، می توان با شروع زودهنگام انتظارات و اهداف درست، این نگرانی ها را کاهش داد. تغییر نمی تواند یک شبه اتفاق بیفتد. اما با برداشتن گام های کوچک در هر فرصت، می توانید به تغییرات سازمانی دردرازمدت دست یابید.

مشکل دیگری که ما با آن مواجه هستیم، این است که تعیین کنیم مسئولیت اخلاقی بودن طرح به عهده کیست. رئیس، مشتری، تولید کننده، دولت یا مصرف کننده؟

همه، از جمله طراحان، تکه ای از پای مسئولیت پذیری را می گیرند. می توانید وقت بگذارید و بررسی کنید که آیا محصولات از نظر اخلاقی طراحی شده اند یا خیر، اگردچار مشکلی می شوید باید همه را مسئول دانست. شرکت ها می توانند از نظر طراحان برای محصولات خود استفاده کنند. و طراحان می توانند این را بخشی از آیین نامه رفتار خود تلقی کنند که به برند آنها ارزش افزوده اضافه کند. مزایای زیادی در طراحی اخلاقی وجود دارد.

طراحی آینده ای اخلاقی

به دلیل مسئولیت پذیری در قبال محیط، انسانها و حتی خودمان، هنگام پیشبرد پروژه های آینده، این اصول اخلاقی طراحی را به خاطر بسپارید.

مهم نیست که شما چگونه یک طراحی اخلاقی را تمرین می کنید، اما اگر به اعتقادات و اصول اخلاقی خود پایبند باشید، شما را به بهترین نتیجه ممکن راهنمایی می کند. کاربران آینده سپاسگزار شما خواهند بود.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *