وب

اهمیت آیکن ها در طراحی وب

طراحی ای کن

اهمیت آیکن ها در طراحی وب مانند اکسیژن برای زنده ماندن است…ما نمی توانیم زندگی را بدون آیکون تصور کنیم.

آنها همه جا هستند و نقش مهمی در زندگی ما بازی می کنند، حتی اگر ما آنها را نبینیم. این تصاویر کوچک بخشی اساسی از تعامل ما با رایانه ها، تلفن های هوشمند، تبلت ها و سایر وسایل تشیل می دهند و در طراحی وبسایت بسیار مهم شده اند.

با این حال، نمادها مدت ها قبل از عصر آنلاین استفاده شده اند. حقیقت این است که می توانید آن ها را در همه جا مشاهده کنید. آیا تاکنون در مورد علائم جاده به عنوان نماد فکر کرده اید؟ این ها اولین اولین نمادهایی بودند که ما برای پیمایش در زندگی واقعی از آنها شروع کردیم و از آن ها استفاده می کنیم.

شاید این مطلب را بپسندید :  حرفه ای بودن در گرافیک

شاید این مطلب را بپسندید :  حرفه ای بودن در گرافیک2

آیکن ها در دنیای محاسبات به یک بخش اساسی تبدیل شده اند. شمایل معنا را منتقل می کند و ابزاری قدرتمند برای برقراری ارتباط است. با این حال، برخی از جنبه های مربوط به آیکون ها وجود دارد که به طور مستقیم بر قابلیت استفاده یک وب سایت تأثیر می گذارد. همه آیکون ها معتبر نیستند و منظور همه کاربران برای درک آنها نیست.

در مورد آیکون هایی برای طراحی وب  روش هایی وجود دارد که به شما در افزایش تجربه کاربر کمک می کند. اما اول، اجازه دهید نگاهی به گذشته نمادها داشته باشیم تا بدانیم چرا امروزه در طراحی وب اینقدر اهمیت دارند.

از نمادنگاری مذهبی گرفته تا دسک تاپ رایانه

بسیاری از مردم نمی دانند که کلمه “آیکون” در ابتدا در زمینه مذهبی برای اشاره به تصاویری که از چهره های مقدس به تصویر کشیده شده است استفاده می شود: مجسمه ها، نقاشی ها و غیره.

با این حال، این اولین حضور رایانه ها بیش از 40 سال پیش است که اولین بار نمادها (همانطور که آنها را می شناسیم) ظاهر شدند.

زیراکس استار- پیشگام

اولین رابط کاربری گرافیکی (رابط کاربری گرافیکی) در دهه 1970 توسط Xerox مورد استفاده قرار گرفت و در آغاز دهه 80، آنها اولین رایانه را با نمادهای گرافیکی، یعنی Xerox Star ساختند.

در سال 1983، طراحی های سرگرم کننده به رابط کاربری اپل لیزا ظاهری آرام بخش داد. كارك كوچك دانست كه نمادهای او سابقه ای در تاریخ GUI ایجاد می كنند. برخی از آنها هنوز در دسک تاپ ما استفاده می شود. در آنجا، نمادها مسطح و سیاه و سفید بودند.

تکامل آیکون ها

در دهه 80 و 90، نمادها بهبود یافتند. آنها به طور مداوم دوباره طراحی شدند و شامل جزئیات، ابعاد و رنگهای بیشتری می شدند. از دهه 2000 به بعد، سبک های جدید آیکون متولد شد. ما می توانستیم ببینیم که نمادهایی با بافت های مختلف، رنگ های زیادی و شفافیت به درون ضربه می خورند و به چهره ای واقع بینانه تر تبدیل می شوند.

وضعیت امروز نمادها

فناوری بسیار سریع در حال پیشرفت است. ما از نمادهای سیاه و سفید صاف آمده ایم تا آنها را در مکالمات روزانه ما بگنجانیم. حتی می توانیم متنی را با ایموجی ها بنویسیم و آن را بفهمیم.

ما آنقدر به نمادها عادت کرده ایم که حتی متوجه آنها نمی شویم یا راجب آنها سوال نمی کنیم. آنها بخشی از زندگی ما و تعامل ما با وب سایت ها و رابط ها هستند. ما نمی توانیم سایتی را بدون آیکون درک کنیم و آنها را به همان اندازه طبیعی متن بخوانیم.

با این حال، افزایش تعامل کاربر به معنای نیاز بیشتر به بهترین روشها هنگام کار با آیکون ها است. بنابراین، چگونه می توان از آیکون ها به درستی استفاده کرد تا تجربه کاربر و ناوبری کاربر در وب سایت افزایش یابد؟

آیکن ها در طراحی وب

آیکن ها یک ابزار قدرتمند بصری هستند. در صورت استفاده صحیح، بازدید را افزایش داده و رضایت کاربر را ارتقا می بخشند. با این حال، هنگام استفاده نادرست از آنها، آزار دهنده می شوند. به همین دلیل نمادها در طراحی وب بسیار مهم هستند.

هر طراح باید بداند که آیکون ها باید ساده و مختصر باشند. اما جنبه های دیگری نیز وجود دارد که موفقیت آنها را هنگام طراحی وب سایت مشخص می کند.

ادامه دارد….

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *