وب

اهمیت آیکن ها در طراحی وب (قسمت دوم)

طراحی ای کن

در قسمت قبلی این مقاله با اهمیت آیکن ها تا حدودی آشنا شدید.. در اینجا برای شما مطالب بیشتری خواهیم داشت، با ما باشید با اهمیت آیکن ها در طراحی وب (قسمت دوم)

ویژگی های اساسی آیکن ها

شمایل باید ساده باشد

هدف اصلی آیکون ها ارتباط برقرار کردن ارتباط و قابل درک بودن است. بنابراین، نمادها با اطلاعات زیاد ممکن است منجر به سردرگمی و درگیری شوند.

از استفاده بیش از حد جزئیات خودداری کنید. شمایل یک استعاره برای متن است. درک متنی طولانی و پیچیده دشوار است و تجربه کاربر را تحت تأثیر قرار می دهد. به طور مشابه، کاربران تشخیص یک نماد با جزئیات زیادی را دشوار می کنند. هنگامی که شک دارید، از طرح های ساده تشخیص دهید که در نگاه اول قابل تشخیص است. حال برویم با اهمیت آیکن ها در طراحی وب (قسمت دوم)

شاید این مطلب را بپسندید :  حرفه ای بودن در گرافیک

شمایل باید مختصر باشد

هنگام ارسال پیامک به دوست خود، از چند ایموجی برای برقراری ارتباط استفاده می کنید؟ آیا هر نماد معنای منحصر به فردی دارد؟ بیایید در مورد صورت چشمک زن فکر کنیم. من مطمئن هستم که شما همیشه از آن استفاده می کنید.

بسته به شخصی که آن ها را می خواند، طرح ها می توانند معانی زیادی را منتقل کنند. قبل از استفاده از یک نماد خاص، ابتدا به چندین معانی که ممکن است داشته باشد فکر کنید و آیا منجر به سردرگمی خواهد شد. یک نماد خوب طراحی شده باید عملکردی را که برای آن استفاده شده است به وضوح ارتباط دهد.

همچنین به یاد داشته باشید که آیکون ها باید تا حد امکان جمع و جور باشند. در رابط کاربری، فضا با ارزش است و باید فضای کافی برای کارکردهای مختلف وجود داشته باشد.

استفاده از آیکون ها به راحتی قابل تشخیص است

هنگام انتخاب آیکون ها برای طراحی وبسایت ، مطمئن شوید که کاربران طرح را تشخیص می دهند. برای بدست آوردن آن، مهم است که مفهوم نماد روشن، قابل اعتماد و مرتبط با عملکرد یا ویژگی توصیف شده باشد.

اگر یک نماد در نگاه اول تفسیر دشوار باشد، به این معنی است که کاربران باید هر بار که به وب سایت دسترسی پیدا می کنند، معنای خود را تغییر دهند.

تصویر: نمادهای Google Docs. در نگاه اول، کاربر نمی تواند مشخص کند که به چه مواردی مراجعه می کنند. حتی پس از مدت طولانی کار با این برنامه، برخی از کاربران عملکردهای خود را به یاد می آورند که به یاد داشته باشند.

این یکی از مشکلات هنگام استفاده از نمادهای منحصر به فرد است. ویژگی های جدید برای نمایش آنها به تصاویر جدیدی نیاز دارد. با این حال، ممکن است برای طراحان وب دشوار باشد، زیرا نمادهای منحصر به فرد و متفاوت ممکن است منجر به سوء تفاهم و سردرگمی شوند و بر تجربه کاربر تأثیر بگذارد.

از نمادهایی استفاده کنید که کاربران بتوانند آن را درک کنند

هنگامی که یک طراح آیکون ها را برای یک وب سایت انتخاب می کند، باید با توجه به کاربران بالقوه، به مفهومی که نماد نشان می دهد توجه کند. برخی نماد های جهانی در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرند که عموماً توسط مردم قابل درک هستند، گرچه این تعداد معدودی هستند.

در بین این نمادهای آشنا، می توانیم مواردی مانند پاکت نامه برای ایمیل یا Diskette معروف Word را برای ویژگی “ذخیره” پیدا کنیم. برخی از این نمادها در قرن گذشته متولد شده اند اما تا امروز زنده مانده اند و آنها را به عنوان نمونه ای عالی از آیکون های با طراحی زیبا ساخته اند.

battery iconImage: نماد شارژ توسط یک باتری نشان داده می شود، اگرچه این روزها استفاده از باتری ها (همانطور که به طور سنتی شناخته شده اند) کاهش یافته است.

آیکن ها باید به کاربر کمک کنند تا از طریق وب سایت حرکت کند. با رشد فناوری، بی حوصلگی ما نیز افزایش می یابد. ما عادت داریم خیلی سریع چیزها را بدست آوریم، و اگر مشکل سختی را پیدا کردیم، حتی نمی توانیم آن را امتحان کنیم. بنابراین، طراحی وب باید به نفع تجربه کاربر باشد.

برای افزایش قابلیت استفاده در وب، طراحان باید به جنبه هایی از جمله معنای پشت هر نماد، مکانی که در آن قرار دارد توجه کنند، اگر نمادها به کاربران کمک کنند تا اقدامات خاصی انجام دهند و غیره.

اما، در صورت سوء استفاده، آنها روی بازدید تأثیر می گذارند و باعث ایجاد نویز بصری ناخواسته می شوند، و نتوانسته اند یک تجربه کاربر مثبت را ارائه دهند.

ادامه دارد….

شاید این مطلب را بپسندید :  حرفه ای بودن در گرافیک2

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *