برند و برندینگ

برند جهانی – بخش 2 : نکاتی در مورد معرفی برندتان در سراسر جهان

برند جهانی – بخش 2 : نکاتی در مورد معرفی برندتان در سراسر جهان

تدوین استراتژی جهانی برند دارای مزایای زیادی است، مانند کاهش هزینه های بازاریابی و از بین بردن نیاز به تغییر نام تجاری هنگام ورود به بازار جدید. اما این چالش های خالی از لطف نیست زیرا ایجاد یک برند تجاری که به همان نسبت برای فرهنگ های دیگر جذاب باشد، می تواند فوق العاده چالش برانگیز باشد. در این مقاله، با چالش های برند جهانی، مزایا و چند نکته خواهیم پرداخت تا به شما کمک کند برند جهانی خود را درست کنید.

برندسازی جهانی را درست کنید

برند یا محصول شما مهم نیست، شما باید با افرادی که در آن هستند ملاقات کنید. به عبارت دیگر، شما نمی توانید محصولی را معرفی کنید و انتظار داشته باشید که به طور خودکار از آن استقبال کنند، شما باید چیزی را معرفی کنید که با شور و شوق از آن استقبال کنند. ما در حال تهیه نکاتی در مورد استراتژی جهانی برند تجاری خود هستیم که نکات کلیدی را باید به خاطر بسپاریم.

شاید این مقاله را نیز بپسندید : اصول برندسازی قهوه: چگونه می توان یک برند برای دم کرده خود ایجاد کرد

تحقیق کنید

انجام برند جهانی به طور موثر نیاز به تحقیق گسترده در مورد بازارهای هدف خود دارد. برای تعیین مواردی مانند:

انجمن های فرهنگی برای رنگ ها و تصاویر خاص در بازارهایی که شما در صدد عرضه محصول خود هستید. فراتر از ارتباط رنگی که در بالا بحث کردیم، در نظر بگیرید که چگونه تصاویر خاص توسط فرهنگ های مختلف درک می شود: یک گاو در هند بسیار متفاوت از آمریکای شمالی درک می شود.

کانالهای توزیع در بازار هدف شما

مردم کجای برند شما را می بینند و با آن تعامل می کنند؟ آیا این امر می تواند نحوه کنترل نام تجاری را تغییر دهد، به مانند این که بسته بندی ملایمتری می تواند داشته باشد؟

آیا نام تجاری شما مانند هر کلمه خاصی در زبان محلی به نظر می رسد و اگر چنین باشد، آیا این یک کلمه بالقوه مبتذل، عجیب و غریب نامناسب است؟

کانالهای توزیع در بازار هدف شما

ببینید برندهای بین المللی دیگر در صنعت شما چگونه خود را در بازاری که شما قصد ورود آن را دارید نشان می دهند. از آنها نشانه بگیرید، رویکردهای آنها در زمینه برندجهانی، بومی سازی یا جهانی سازی چیست؟

مخاطبان خود را در نظر بگیرید

در بسیاری از موارد، در نظر گرفتن مخاطبان خود به معنای دادن چیزی است که با آن آشنا هستند. و هنگامی که یک برند تجاری دیگری را خریداری می کنید، این می تواند به معنای نگه داشتن دارایی های برند اصلی باشد تا بتواند شناخت برند را در بازار خود حفظ کند.

یکی از بهترین نمونه های آن ترد واکر است. آیا تا به حال توجه کرده اید که تردهای واکر به جز نام، دقیقاً همان بسته بندی چیپس Lay’s را دارند؟ به همین دلیل است: وقتی PepsiCo واکرها را در سال 1989 خریداری کرد، آنها تصمیم گرفتند نام تجاری میان وعده را در انگلستان به عنوان Lay’s انتخاب نکنند، زیرا واکرها در انگلیس بسیار شناخته شده و محبوب بودند و این شرکت نمی خواست طرفداران قدیمی خود را بیگانه کند. امروزه تراشه های معروف به واکر در انگلستان در سایر نقاط با عنوان Lays شناخته می شوند.

مخاطبان خود را در نظر بگیرید مخاطبان خود را در نظر بگیرید

اگرچه Lay’s با نام دیگری در بازار انگلستان عرضه شد، آنها همچنان برندشان را در تمام بسته بندی های خود ثابت نگه داشتند.

شاید این مقاله را نیز بپسندید : اسرار برندینگ شخصی: 7 مرحله برای ساخت یک مارک شخصی برجسته

مقاوم باش

پیوستگی هنگام تأسیس یک برند جهانی مهم است. این رنگ ها، لوگوها یا سبک ها باید با یکدیگریکسان باشند، به این معنی که باید چیزی سازگار باشد تا برند شما را بهم گره بزند. این به مخاطبان شما کمک می کند تا با عناصر خاص برند شما ارتباط برقرار کنند و این ارتباط را حفظ کنند.

مقاوم باش

یک مثال برای حفظ سازگاری Twix است، که برای اولین بار در انگلستان در سال 1967 ایجاد شد. از 1976 تا 1991 آنها در سایر نقاط اروپا به عنوان Raider شناخته می شدند، در حالی که در ایالات متحده به Twix معروف بود. سرانجام Twix در سال 1991 تصمیم به تغییر جهت سازگاری گرفت و برند Raider کنار گذاشته شد. آب نبات شکلاتی اکنون در سراسر دنیا با نام Twix شناخته می شود.

با استفاده از یک لوگو در قالب واژه، نام تجاری جهانی می تواند مشکل باشد، به خصوص هنگامی که علامت کلمه شما از الفبایی غیر از الفبای استفاده شده در بازار جدید استفاده می کند. در سناریویی از این دست، بهترین استراتژی اغلب ترجمه متن است، اما همه عناصر برند تجاری مانند قلم، رنگ و نمای کلی لوگو خود را حفظ کنید.

تعادل جهانی و محلی را حفظ کنید

بعضی اوقات برندسازی موفق ترکیبی از جهانی و محلی است. برای برخی از برندها مانند اپل، آنها یک برند جهانی جامد و سازگار دارند که چندان متناسب با بازارهای محلی نیست.همانطور که قبلاً بحث کردیم، IKEA با رقابت با بسیاری از برندهای سوئدی خود، دست نخورده وارد بازار هند شد، همچنین اصلاحات کوچک و محلی را ایجاد کرد تا نام تجاری و محصولات را برای خریداران هندی جذاب تر کند. IKEA از برندهایی که تعادل بین برندهای جهانی و محلی را در بازارهای بین المللی متعادل می کند، فاصله دارد.

تعادل جهانی و محلی را حفظ کنید

مک دونالد یکی از برندهای بزرگی است که تعادل جهانی و محلی را ایجاد می کند تا خود را در بازارهای سراسر جهان تثبیت کند. از آنجا که منوی آمریکایی آنها از نظر گوشت گاو زیاد قابل قبول نیست، مک دونالد منوی خود را با استفاده از گوشت بره، مرغ و گزینه های گیاهی متعدد، که همه با سلیقه محلی تهیه شده اند، برای برقراری ارتباط با مشتریان در هندوستان استفاده شد.

به همین ترتیب، مک دونالد برای بسیاری از بازارهایی که در آن فعالیت می کند منوها و تبلیغات خاص کشور را توسعه داده است و مواردی مانند اسپاگتی در فیلیپین و پای ذرت در تایلند را باز کرد.

اینترنت چگونه بر برند جهانی تأثیر گذاشته است؟

یکی از راه های ساده برای درک اینکه تأثیر اینترنت در برندسازی جهانی چقدر است، جستجوی برند تجاری برای غول های بزرگ اینترنتی مانند آمازون، گوگل و علی بابارا در نظر بگیرید. اینها برندهای طراحی شده برای رسیدن به آن سوی مرزها برای حداکثر آگاهی و تعامل هستند. به صورت آنلاین، شما به تعداد بیشتری از افراد مورد انتظار برای دسترسی آفلاین دسترسی پیدا می کنید افرادبسیاری از سراسر جهان. از آنجا که به چنین انبوهی از افراد دسترسی پیدا می کنید، برند تجاری شما باید برای مخاطبانتان شفاف و سازگار باشد.

اینترنت چگونه بر برند جهانی تأثیر گذاشته است؟ اینترنت چگونه بر برند جهانی تأثیر گذاشته است؟ اینترنت چگونه بر برند جهانی تأثیر گذاشته است؟

در عین حال، اینترنت شما را فقط به افراد بیشتری متصل نمی کند، بلکه شما را به طریقی به مخاطبان خود متصل می کند. خواه هدف شما رسیدن به تعداد بیشتری از افراد باشد و یا رسیدن به تعداد بیشتری از افراد در خرده فرهنگهای خاص، اینترنت به شما این قدرت را می دهد تا از طریق بازاریابی بدون مرز، هشتگ ها، انجمن های آنلاین و تبلیغات اینترنتی آغشته و هماهنگ شوید.

اینترنت چگونه بر برند جهانی تأثیر گذاشته است؟

شاید این مقاله را نیز بپسندید : چگونه یک شخصیت برند قوی ایجاد کنیم ؟

محافظت از نام تجاری خود در سراسر جهان

قبل از اینکه برند خود را به خارج از کشور ببرید، مطمئن شوید که از نظر قانونی می توانید این کار را انجام دهید. منظور ما از این کار این است که شما باید دقت لازم را انجام داده و در مورد نام های تجاری، لوگو و سایر دارایی های برند تجاری مشابه در کشورهایی که قصد فعالیت در آنها را دارید، تحقیق کنید. هرچه زودتر در توسعه برند خود این کار را انجام دهید، بهتر است، در حالت ایده آل، اگربخواهید علائم تجاری خود را در بیش از یک کشور به ثبت برسانید، این کار را در مراحل طراحی و برنامه ریزی انجام دهید.

ما در پست های گذشته وبلاگ به لوگوهای برند تجاری و اصول قانون مالکیت معنوی پرداخته ایم. به خاطر داشته باشید که هر کشوری قوانین و الزامات خاص خود را در مورد مالکیت معنوی دارد، بنابراین باید برای درک این نیازها در هر بازار بالقوه ای که وارد می شوید اطلاعات کسب کنید.برای شما بهتر است در هر یک از این بازارها با یک وکیل مالکیت معنوی مشورت تا در نهایت با یک دادخواست غافلگیرانه یا رد علامت تجاری مواجه نشوید.

محافظت از نام تجاری خود در سراسر جهان

نمی توانید برند خود را حداقل در شکل فعلی به بازار خاصی بیاورید

با دقت لازم، ممکن است دریابید که نمی توانید برند خود را حداقل در شکل فعلی به بازار خاصی بیاورید. این همان اتفاقی بود که در اوایل دهه 1970 وقتی Burger King سعی داشت وارد بازار استرالیا شود، برایش اتفاق افتاد.

در آن زمان در آدلاید یک رستوران خرید به نام Burger King فعالیت می کرد، بنابراین حق امتیاز استرالیا مجبور شد نام دیگری انتخاب کند. شرکت مادر وقت Burger King ، Pillsbury ، لیستی از نام های دارای برند تجاری را که می توانند از بین آنها انتخاب کنند برای برند زنجیره برگر ارائه داد. آنها Hungry Jack’sرا انتخاب کردند که خوانندگان آمریکایی ممکن بود آن را به عنوان برند مخلوطی از پنکیک اشتباه بگیرند.

هر چیز دیگری در مورد برند تجاری رستوران ثابت مانده است: شکل لوگو، رنگ و قلم لوگو و شکل ظاهری بسته بندی غذا.

با در نظر گرفتن مخاطبان جهانی، طراحی عالی داشته باشید

اگر در آینده قصد جهانی کردن برند خود را دارید با در نظر گرفتن مخاطبان جهانی، نام تجاری اتان را برنامه ریزی کنید.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *