گرافیک, مقالات گرافیک

8 روند طراحی جلد کتاب برای سال 2021

8 روند طراحی جلد کتاب برای سال 2021

با نزدیک شدن به پایان سال 2020، ما منتظریم تا همه روندهای جدید طراحی جلد کتاب را که در قفسه های کتابفروشی، دیجیتال و فیزیکی در سال 2021 مشاهده خواهیم کرد را ببینیم.

وقتی روندهای آینده جلد کتاب برای سال 2021 را مشاهده می کنید، متوجه خواهید شد که بسیاری از آنها با ایده تحریف تصویر به نوعی برای ایجاد تعلیق و ایجاد جذابیت بازی می کنند. توهمات و تصاویر پیچیده ای را خواهید دید که حاوی عناصری است که در نگاه اول مشخص نیستند. گره زدن به سبک های طراحی نامتعارف را مشاهده خواهید کرد که قبلاً گزینه های پرطرفداری برای جلد کتاب نبوده اند.

شاید این مقاله را نیز بپسندید : طراحی تک رنگ – همراه با نکاتی از یک طراح متخصص

8 روند برتر طراحی جلد کتاب برای سال 2021

آیا می توانید نگاهی بیندازید که طراحان جلد کتاب چه آرزویی در سال 2021 خواهند داشت؟ هشت روند طراحی جلد کتاب که قفسه کتاب شما را پر می کند، را با هم بررسی می کنیم:

8 روند برتر طراحی جلد کتاب برای سال 2021 عبارتند از:

 • عناوین قطع شده و تا حدی پنهان
 • الگوهای همه جانبه
 • کاورهای تار
 • عنوان و تصاویر
 • توهم عمق
 • سورئالیسم
 • طرح های خشن روی جلد
 • هنر پیکسل

عناوین قطع شده و تا حدی پنهان

هیچ چیز بدتر از این نیست که وقتی در وسط یک کتاب خوب قرار گرفتید، به ناگهان ارتباط شما با آن قطع شود، خوب، یکی از گرایش های برتر جلد کتاب در سال 2021 دقیقاً با این موارد بازی می کند: وقفه و از دست دادن قسمت اصلی تصویر.

عناوین قطع شده و تا حدی پنهان

عنوان پنهان روند جلد کتاب به عنوان مثال: طرح جلد کتاب سبز و آبی تیره گرفته شده از سنگهای نازک و متن بنفش به طور مساوی گذاشته شده است

عنوان پنهان روند جلد کتاب به عنوان مثال: جلد کتاب سبز تیره با متن سفید که تا حدی پنهان است.

اما برخلاف اینکه هنگام مطالعه دچار وقفه می شوید، این جلدها با طعنه زدن و دلهره دادن به خوانندگان در مورد آنچه در آینده است، لذت مطالعه را بیشتر می کنند. روش های مختلفی وجود دارد که طراحان با این روند کار می کنند، مانند اینکه چگونه BeeDee طرحی را از طریق آینه شکسته ایجاد کرده است که حروف خاصی را بزرگ کند و آنها را به آینه هایی منعکس می کند که تصویراز طریق چشم به بیننده منعکس می کند. میلا در طراحی خود از شیشه های شکسته استفاده می کند، اما شیشه در اینجا به جای بزرگنمایی حروف خاص، آنها را پنهان می کند.

به مثالهای زیر دقت کنید:

 • عنوان پنهان روند پوشش جلد کتاب به عنوان مثال: جلد کتاب سیاه با تصویر یک لامپ، متن شیشه ای و سفید رنگ
 • عنوان پنهان کتاب روند پوشش جلد کتاب: جلد خاکستری کتاب با متن قرمز و تصاویر چشم و شیشه های خرد شده
 • عنوان پنهان کتاب روند پوشش جلد کتاب: جلد کتاب قرمز با متن زرد و تصویر یک دست
 • عنوان پنهان روند جلد کتاب به عنوان مثال: تصویر یک تبلت که جلد کتاب سفید را با متن سیاه و قاب آینه نشان می دهد
 • عنوان پنهان روند پوشش جلد کتاب به عنوان مثال: جلد کتاب سفید با متن قرمز و سیاه
 • عنوان پنهان کتاب روند پوشش جلد کتاب: جلد کتاب تیره رنگ با متن سفید و استفاده از سبزی درختان

الگوهای همه جانبه الگوهای همه جانبه

الگوهای همه جانبه

مینیمالیسم روند جدید پوشش کتاب در شهرکه دارای صدای بلندی است. انتظار می رود در سال 2021 تعداد زیادی کتاب با جلوه های برجسته در جلو و پشت آنها مشاهده شود. این جلدها توجه شما را جلب می کند و می طلبید که آنها را از قفسه برداشته و همین حالا بخوانید. در دنیایی پر از صفحه نمایش این الگوها حواس انسان را پرت می کند، اگر بخواهند برای دامنه توجه ما رقابت کنند، کتابهای دارای صفحه کاغذی به سبک مدرسه و بصورت قدیمی باید بلند باشند. این پوشش ها دقیقاً همین کار را انجام می دهند.

الگوهای همه جانبه الگوهای همه جانبه

کاورهای تار

عناوین پنهان تنها راهی نیستند که طراحان جلد کتاب در حال ایجاد تعلیق در سال 2021 هستند. یکی دیگر از برترین روندهای طراحی جلد کتاب آینده، تصاویر تاری است که باعث می شود بیننده احساس کند به دنبال یک واقعیت جایگزین است.

کاورهای تار

نکته ای که در مورد این طرح های تار و مبهم مشاهده خواهید کرد این است که بسیاری از آنها شامل glitch art هستند، زیبایی شناسی طراحی که از سال 2019 شروع به جذب جذابیت در طراحی وب کرد. Glitch art به عنوان اظهارنظر در مورد دنیای عجیب و آینده نگرانه برجسته شد. جایی که ما هرگز وابستگی بیشتری به ماشین آلات نداشته ایم و به طور فزاینده ای نمی توانیم در دنیایی بدون آنها کار کنیم. در سال 2021، طراحان جلد کتاب با این ایده بازی می کنند.

کاورهای تار

شاید این مطلب را بپسندید :  حرفه ای بودن در گرافیک

عنوان و تصاویر

این روند جلد کتاب که تا حدودی شبیه روند اخلال و تا حدودی مبهم بودن حروف در عنوان کتاب است، حروف را با اشیا جایگزین می کند تا عنوان کتاب را با تصاویر جلد مرتبط کند.

عنوان و تصاویر

برخی از این طرح ها جایگزین حروف با اشیا واقعی هستند، مانند طراحی گرافیک دیجیتال arte برای Thrown Off Script. دیگران آنها را با اشیا آبستره انتزاعی جایگزین می کنند، مانند خطوطی که نشان دهنده راه پله ای است که aksamantra برای جایگزینی E در طراحی خود برای وقتی که زنان را رهبری می کنند، استفاده می کند.

عنوان و تصاویر

توهم عمق

در یک سطح صاف مانند جلد کتاب، باید خلاقیت با رنگ، شکل و بافت ایجاد کنید تا توهم عمق ایجاد کنید. و این دقیقاً همان کاری است که طراحان جلد کتاب با این روند در سال 2021 انجام خواهند داد.

توهم عمق

با ایجاد عمق روی جلد کتاب، طراح، خوانندگان را به صفحات کتاب می کشاند. این نوع طراحی با خوانندگان ارتباط برقرار می کند که عمق کتابی است که آنها در دست دارند، مانند هورتاسار در طراحی خود برای بوم آلوده را بصورت تصویری درک کنند. این طرح ها حتما لازم نیستند که شبیه چیزی باشد که به معنای واقعی کلمه عمیق باشد، همچنین این روش می تواند بازیگوش و انتزاعی بنظر بیاید، مانند طرح کاغذ پاره شده خانم فارول. در نمونه های دیگر، مانند طراحی YUبرای Art of Loving Yourself، طراح توهم عمق را از طریق پرسپکتیو ایجاد می کند.

توهم عمق

سورئالیسم

سال 2020 مانند یک رویا احساس می شود. رویایی دلپذیر و رویایی که بیشتر شبیه به محبوس شدن در یک سناریوی کابوس شبانه است. بنابراین، در سال 2021، یکی از بزرگترین روندهای پوشش کتاب (و گرایش های طراحی به معنای کلی تر) سورئالیسم است، این الگو به مثابه ی ایجاد یک حس غیر واقعی است، مثل اینکه از واقعیت خارج شده اید.

سورئالیسم

همانطور که به تمام روند طراحی غالب بر سال 2021 را نگاه می کنید، متوجه خواهید شد که بسیاری از آنها پاسخ مستقیم به تجربیاتی است که همه ما در سال 2020 داشته ایم. طراحی سورئالیستی در مکان های دیگری به غیر از کتاب، مانند تصاویر به روی بسته بندی، جلد آلبوم یا تی شرت عمل می نماید. روندهای دیگر، مانند طرح های هندسی، در چندین دسته نیز محبوب خواهند شد.

سورئالیسم

طرح های خشن روی جلد

بر خلاف روند جلد کتاب پیچیده و با الهام از فناوری مانند الگوهای همه جانبه و تصاویر تار و براق، برخی از طراحان طرح های جلد را در جهت مخالف می گیرند، طرح های خشن که به نظر می رسد مستقیماً از صفحه طراحی یک هنرمند بیرون آمده اند.

طرح های خشن روی جلد

این جلدها احساسی خشن و خام دارند که به خوانندگان نشان می دهد چه انتظاری از داستان های داخل آن را باید داشته باشند. این داستان ها مستقیماً از قلب نویسندگانشان بیرون می آید، داستان هایی که بخشی از روح نویسندگانشان را با خوانندگان به اشتراک می گذارند. پوشش هایی که با این روند کار می کنند طیف گسترده ای از تکنیک های مختلف را در بر می گیرد، برخی از آنها به دنبال اثر مداد خطی یا صاف هستند و برخی دیگر به دنبال طراحی نقاشی آبرنگ هنری. مهم نیست طراح چه سبکی را انتخاب می کند، این جلوه های کتاب کاملاً منحصر به فرد است که آن را می تواند از سایر سبک ها تمایز دهد.

طرح های خشن روی جلد

شاید این مقاله را نیز بپسندید : سبک طراحی ممفیس: نگاهی تعیین کننده دردهه 1980

هنر پیکسل

در سال 2021، آنچه قدیمی است دوباره جدید و به روز مطرح می شود است حداقل در مورد جلد کتاب که به این گونه است. یکی از تحولات جالب این است که طراحان از عناصر و سبک های طراحی گرفته شده از دوران ابتدایی فناوری مدرن الهام گرفته اند و در سال 2021 شاهد بازی آنها با تضاد بین رسانه های آنالوگ و دیجیتال با استفاده از هنر پیکسل، خطوط کد و تایپوگرافی رایانه خواهند بود.

هنر پیکسل

به زبان ساده، این زیبایی زیبایی است. و این زیبایی شناسی کاملاً جذاب بنظر می رسد، همچنین زیبایی شناسی است که قبلاً مفهوم رایجی برای جلد کتاب نبوده است، که باعث می شود علی رغم تقلید از آن، احساس تازه و جدیدی را به خونندگانش القا کند، یک زیبایی شناسی قدیمی که با نوستالژی همراه است.

هنر پیکسل هنر پیکسل

برای روند جلد کتاب سال 2021 آماده هستید؟

با تکرار آنچه که تقریباً در هر جنبه از طراحی گرافیکی مشاهده می کنیم، روند طراحی جلد کتاب با خلاقیت و کنتراست تعریف می شود. خواهیم دید که طراحان با جلوه های بی نظیر، تصاویر، رنگ ها، الگوها، حروف و موارد دیگر بازی می کنند. به راحتی می توان گفت که ما در طراحی جلد کتاب یک سال هیجان انگیزدیگری را سپری می کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *