گرافیک

10 روند طراحی گرافیک برای سال 2021

10 روند طراحی گرافیک برای سال 2021

داغترین روند طراحی گرافیک سال 2021 کدام خواهد بود؟ از طبیعیترین آن تا به نوستالژیک ترینش قطعا متفاوت خواهد بود، در اینجا سبک هایی وجود دارد که ما برای سال آینده پیش بینی می کنیم.

روند طراحی گرافیک

امسال، همه گیری جهانی COVID-19 تأثیر گسترده ای در زندگی ما داشته است که شامل صنعت طراحی و روند طراحی می شود.

با فاصله گرفتن بسیاری از افراد از نظر اجتماعی، اشتغال به تجارت دیجیتالی، کار در خانه یا تحت تأثیر مستقیم ویروس، قطعاً تغییر بزرگی در نوع محتوای بصری مصرف و ایجاد کرده است. اما در نتیجه، بسیاری از روندها و تکنیک های جدید در طراحی ظهور کرده است، که بسیاری از آنها به سال 2021 فشار می آورند.

اکنون، با آغاز سال جدید در گوشه گوشه ی جهان، هرگز از آغازش از سبک های جدید استقبال نشده است. و گرچه همیشه عناصر خاصی از طراحی گرافیک وجود دارد که برای ماندن حرفی دارند، اما پیروی از آخرین روند طراحی، کلیدی برای جلو ترزدن از منحنی خلاقیت تلقی می شود.

چه چیزی در طراحی گرافیک پرطرفدار است؟

داغترین روند طراحی سال 2021 چه خواهد بود؟ از طراحی ارگانیک گرفته تا هرج و مرج سازمان یافته که دارای نمادی ضد طراحی است را شامل می شود، در اینجا 10 عدد ازبزرگترین روند طراحی وجود دارد که ما پیش بینی می کنیم در سال 2021 تأثیر زیادی داشته باشند.

  • طراحی ارگانیک در روند طراحی گرافیک
  • طراحی DIY در روند طراحی گرافیک
  • طراحی نوستالژی در روند طراحی گرافیک
  • تصویر در روند طراحی گرافیک
  • زنگ های طلایی و به رنگ جواهرات در روند طراحی گرافیک
  • آینده پژوهی انتزاعی
  • هرج و مرج سازمان یافته در روند طراحی گرافیک
  • نمادها و نمادگرایی در روند طراحی گرافیک
  • تنوع و نمایندگی در روند طراحی گرافیک
  • قلم های سریف در روند طراحی گرافیک

شاید این مطلب را بپسندید : 11 روند الهام بخش طراحی گرافیک برای سال 2021

1. طراحی ارگانیک

چای @ Ei8ht برند تجاری

چای @ Ei8ht برند تجاری

تحت تأثیر افزایش تمرکز بر پایداری و محیط زیست در طول سال 2020، روند طراحی ارگانیک هیچ نشانه ای از کندی و تنبلی را نشان نمی دهد. این ارتباط عمیقاً با ارتباط با دنیای اطراف ما ریشه دارد و همه چیز در مورد استفاده از عناصر طبیعی و لمسی صحبت می کند مانند بافت های ارگانیک، اشکال طبیعی، گیاهان و رنگ های خنثی برای برانگیختن احساس، بینایی و اصوات طبیعت.

طراحی ارگانیک چیست؟

طراحی ارگانیک روندی است که اکنون به طور گسترده در زمینه های مختلف طراحی از جمله مد، طراحی محصول، طراحی داخلی و طراحی گرافیکی استفاده می شود. و تصاویری که از طبیعت مادری ترکیب و الهام گرفته شده اند یکی از بزرگترین روندهای طراحی درسال 2021 هستند.

رنگ های خنثی محبوبیت ویژه ای پیدا کرده اند، زیرا آنها مستقیماً با پالت طبیعی به رنگ محیط زیست ما را تکرار می کنند. در کنار قهوه ای ملایم، صورتی، سفید و آبی، رنگهای سبز بژ و سفید، می توانند از موارد اضافی به یک پالت رنگ خنثی باشند، که به تنهایی استفاده یا با رنگ های روشن تر با هم ترکیب می شوند.

یکی از نزدیکترین طراحی های ارگانیک، روند Cottagecoreدرسال 2020 ظاهر شد و قرار است که تا سال 2021 ادامه یابد.

زیبایی شناسی Cottagecore چیست؟

Cottagecore زندگی روستایی، صنایع دستی و مهارت هایی مانند غذا، پخت و پز و ظروف سفالی را به تصویر می کشد، بر زندگی ساده دامداری تأکید می کند و آن را فرار از خطرات دنیای مدرن می داند، که باعث خلوص کامل طبیعت و فضای باز می شود. در حالی که کار خود را به عنوان یک سبک زندگی و روند طراحی داخلی آغاز کرده اید، cottagecore اکنون به سرعت در حال طراحی است که توسط برندهای لوکس مانند دیور، لوییس ویتون و طراح پاریسی Jacquemus پذیرفته شده است.

کیت مکینزمی گوید: زیبایی Cottagecore برای چند سال وجود داشته استب، اما در سال 2020 به محبوبیت آن اضافه شده است.

ما عاشق لباسی به رنگ توت فرنگی شدیم، فیلم هایی از افرادی را جستجو می کردیم که در جستجوی چیزهای عجیب مثل قارچ های وحشی بودند و دنیاهای مینیاتوری عالی را در Animal Crossing New Horizons درست می کردند. با تغییر فصول، Cottagecore نیز تغییر کرده است و همانطور که ما به زمستان 2021 منتقل می شویم انتظار داریم پروژه های دنج بافندگی، لیوان های گرم کاکائویی بروی ماسک دارچین و مناظر رویایی کشوردر زمستان را ببینیم.

زیبایی شناسی Cottagecore چیست؟

2. DIY و زیبایی شناسی

در طول چند سال گذشته، تصویرگری وآبرنگ دیجیتال و سایر سبک های هنری باعث افزایش طراحی های دستی و دست ساز شده است، اکنون بسیاری از طراحان ترجیح داده اند کارهای خود را به اصول اولیه برگردانند. و با رشد محبوبیت طراحی ارگانیک، ما شاهد هستیم که هنرمندان و طراحان بیشتری با الهام از خلاقیت های دیجیتالی خود در هنرها و صنایع دستی دست و پنجه نرم می کنند که منجر به ظهور زیبایی مدرن DIY می شود.

چگونه یک زیبایی شناسی DIY ایجاد کنیم؟

بسیاری از طراحان DIY اکنون در حال آزمایش مواد و محیط های مختلف هستند از جمله تصویرگری خام، بافت های طبیعی مانند چوب، کاغذ و ریسمان، و همچنین درمحیط هایی با سبک کالج و مخلوط.

مجموعه آبرنگ

با طراحی سبک خام، بدون جلا و دست کاری، روند طراحی DIY برای ایجاد احساس شخصی و خانگی بسیار مناسب است. با توجه به اینکه بسیاری از افراد در این زمان که نوعی عدم اطمینان به دنبال احساس ارتباط و اجتماع بیشتری رادارند، احتمالاً شاهد رشد این روند طراحی در سال 2021 خواهیم بود.

مجموعه آبرنگ

برای انطباق دیجیتالی سبک لمسی خود، می توانید بسیاری از جلوه های هنری را با فتوشاپ و براش های ویژه، که منحصرا در دعوت نامه ها، لوازم التحریر، ماکت و طراحی لوگوبسیار مناسب هستند، از نو بسازید.

صوفیا دان، طراح دیجیتال معتقد است که “زیبایی DIY باید یکی از فاکتورهای من باشد، و به دلیل تغییر نام تجاری و مشتری در جهت حمایت از مصرف محلی و آگاهانه، محبوبیت بیشتری پیدا می کند.رنگ و مواد خاکی، طبیعی، ارگانیک که این زیبایی شناسی برای آن شناخته شده است راهی است که باعث می شود شما احساس کنید از طرف خیر بزرگتری حمایت می شوید و زیبایی ها و نقایص کامل کارتان را در آغوش می گیرید.

مجموعه آبرنگ

3. طراحی نوستالژی

پرتره هنر پاپ مونالیزا توسط آقای ریچی باربا

پرتره هنر پاپ مونالیزا توسط آقای ریچی باربا

از زمان بازگشت در سال 2019، روند طراحی گرافیکی یکپارچه سازی فضای طراحی را تحت سلطه خود قرار داده است، همه جا از طراحی های صنعتی، داخلی و گرافیکی گرفته تا رسانه های اجتماعی و فرهنگ پاپ ظاهر می شوند. اما در طول سال 2020 ، تجدید حیات یکپارچه سازی با سیستم عامل به چیزی تبدیل شده است که ما آن را روند طراحی نوستالژی می نامیم.

چرا نوستالژی بسیار قدرتمند است؟

به جای پیش بینی طرحهای بزرگ بعدی، طراحی و بازاریابی نوستالژی بر گرفتن چیزهایی است که ما قبلاً آنها را می شناسیم و دوستشان داریم و از آشنایی قدیمی برای فروش نوآوری های جدید خود استفاده می کنیم. معادل طراحی غذای راحت، نوستالژی به عنوان ابزاری روانشناختی قدرتمند شناخته شده است که احساس معنا و هدف را در زندگی ما ایجاد و احساسات مبهم گرم را بیدارمی کند که برای ما خوشبختی و راحتی را به ارمغان می آورد.

سبک طراحی نوستالژی توسط طراحان مستقل و همچنین برندهای بزرگی مانند نایک، پپسی، گوچی پذیرفته شده است و در طی سال گذشته به ابزاری فوق العاده ارزشمند تبدیل شده است، زیرا جهان به پیش بینی های مهیج نیازمند است.

در نتیجه، بسیاری از طراحان گرافیک سبک های کلاسیک و نوستالژیک طراحی را در کار خود احیا می کنند. برخی در حال آزمایش رنگهای دانه ای، و ترکیب سنگین سبک خنده دار کمیک و هنر پاپ مدرن و همچنین نماد زیبایی شناسی به سبک روانگردان دردوره 60 هستند. دیگران ازرنگهای جسورانه و تایپوگرافی فرم های آزاد دهه 70 استفاده می کنند، یا در سبک های نئونی و سایبرپانک که دردهه 80 تعریف شده اند ، کاوش های خود را عملی می سازند.

بسیاری از روندهای طراحی دهه 90 نیز با قدرت کامل دوباره به صحنه ظهوربرگشته اند، مانند گرانج، رِیو، کارتونی شکل و فرهنگ پاپ نمادین دهه 90و یا حتی جوانانی که با احیای سلیقه Y2K تازگی جدیدی به این سبک بخشیده اند.

کیت مک اینس معتقد است که : گرانج 2020 از هنر zine دردهه 90 الهام گرفته و آن را از طریق یک لنز دیجیتالی انتقال داده است. ما در دهه 90 رایانه داشتیم، اما این قسمت زیادی از زیبایی شناسی نبود، بسیاری از هنرهای زینوی کپی و از سبک کالج استفاده می کردند. در حالی که گرافیک رایانه ای ساده ترین راه برای ایجاد طرح در این سبک است، انجام آن نیز به روش قدیمی بسیار سرگرم کننده بنظر می رسد.

مجموعه روندهای طراحی دهه 90 میلادی

کیت همچنین تجدید حیات آیکون های واقع بینانه و بزرگ سور را پیش بینی می کند: «آیکن های بزرگ سور طراحی آیکون اسکئومورفیک برای دوره جدید محسوب می شود، و ارائه واقع بینانه آیکون را به شما ارائه می دهد. برای ما که طراحی بیش از حد واقع گرایانه آیکون ها را خلق کرده ایم ، این یک خبر بسیارعالی است. بالاخره تکنیک های قدیمی از بازنشستگی خود خارج می شوند.طراحان آیکون در توییتر و دریبل از این خبر هیجان زده شده اند و نظرات خود را در مورد این سبک جدید آیکون با نتایج شاد و جالبی ارائه داده اند.

مجموعه روندهای طراحی دهه 90 میلادی

4. تصویرگری

کاشت توسط تصاویر Summerizze

انفجار هنر دیجیتال، بسیاری از سبک های جدید و هیجان انگیز تصویرگری را در فضای آنلاین شکوفا کرده است. در حالی که تصویرسازی به هیچ وجه روند جدیدی نیست، بسیاری از مشاغل و سازندگان اکنون تصاویر دیجیتالی و عناصر دستی را در وب سایت ها و برند های تجاری خود گنجانده اند.

در دنیای دیجیتال، تصاویر دستی می توانند جنبه منحصر به فرد، به یاد ماندنی و شخصی را به هر طراحی اضافه کنند. به طور خاص، سبک های تصویرگری مانند تصویرسازی سه بعدی، طراحی مسطح، و طرح هایی که با دست کشیده شده اند با بدنه های عجیب و غریب خود در سال 2021 آثار خود را برزندگی دیجیتالی ما نشان خواهند داد.

چگونه از تصاویر استفاده کنیم؟

جفت شدن ویژگی ها و تصاویر دستی با عناصر طراحی مدرن تر مانند خطوط دقیق، رنگ های پررنگ، اشکال سه بعدی هندسی یا عکس ها نیز می تواند طراحی های فوق العاده جذابی را ایجاد کند.

ما در سالهای اخیر شاهد افزایش همه چیزهای دست ساز، ارگانیک و معتبر بوده ایم، بنابراین تعجب آور نیست که تصاویر در یک جهت قرار بگیرند. تصاویر دستی یا نقاشی شده باریکتر و خشن تر می شوند، و تصاویر دیجیتال زوم تر، دارای بافت بزرگترو ارگانیك تر می شوند. با گرامیداشت این نقص ها در سبک طراحی خود، برندها می توانند از نظر مشتریان قابل استفاده و معتبرتر بنظر بیایند.

چگونه از تصاویر استفاده کنیم؟

شاید این مطلب را بپسندید :  حرفه ای بودن در گرافیک

5. طلایی و به رنگ جواهرات

هاروی نیکولز | روتوش

هاروی نیکولز | روتوش

به عنوان محبوب ترین رنگ سال در حال اجرا، طلا یی هنوز هم به عنوان ملکه فلزات گرانبها برتر است. و در حالی که رشد اندکی در خرید آن وجود داشت که متاثر ازدلیل شرایط سخت اقتصادی که بسیاری با آن روبرو بوده اند هنوز هم یکی از داغترین رنگهای سال 2021 محسوب می شود.

چرا طلایی محبوب است؟

به عنوان یک عنصر طراحی، طلایی فوق العاده همه کاره است. این می تواند در تنوع فلزی، مات، براق، درخشان یا برجسته بودنش استفاده شود.

چرا طلایی محبوب است؟

& Walsh – Jay Z’s X Barneys Fashion Line

همانطور که در پروژه “Retouch” هاروی نیکولز و “خط مد لوکس Jay Z X Barneys” و Walsh دیده می شودی، طلا یی رمی تواند به هر پروژه ای احساس لوکس و سطح بالایی را بدهد. همچنین می تواند در کنار سایر بافت ها، رنگها و مواد متضاد رمانندنگ های خنثی، پاستل ها و بافت های ارگانیک استفاده شود تا لبه خاموش و مدرن تری به آن ببخشد.

سوفی می گوید: ریک طلا می تواند برند یا پروژه شما را فوراً ارتقا دهد، با استفاده از آن در جزئیات دقیق تر از کارهای هنری خود جلوه ای ظریف و عالی ارائه دهید. طلاهای خاموش مانند رز گلد برای افزودن سطح زیبایی و سبک کلاس بسیار مناسب هستند، در حالی که طلاهای براق برای برجسته سازی و نورپردازی عالی بنظر می رسند.

در همین راستا، تن های جواهر قرار است در سال 2021 به یک روند بزرگ تبدیل شوند.

نگین های جواهر چیست؟

رنگ های جواهر با رنگ های عمیق و غنی که زیبایی مجلل و بدون زحمتی را تولید می کنند، پالت رنگی هستند که از سنگ های قیمتی گرانبها و نیمه قیمتی مانند یاقوت کبود، الماس و زمرد الهام گرفته شده است. به طور معمول، تن های نگین دار با اشباع رنگی زیاد به ویژه برای طراحی گرافیک، طراحی محصول و طراحی داخلی مانند نگینی بر دست مشتریان خود می درخشند.

مجموعه نگین های جواهر

با وجود بحران های اقتصادی، آب و هوایی و جهانی فعلی سال 2020، رنگ های نگین در 12 ماه گذشته محبوبیت بیشتری در بین مشتریان خود از جمله لاجوردی، کهربایی، آمتیست، یاقوت کبود و جیوه ای داشته اند.

مجموعه نگین های جواهر

6. آینده پژوهی انتزاعی

آینده پژوهی از زیبایی علمی تخیلی CyberPunk گرفته تا سبک فوق العاده مدرن و مینیمالیستی ارگونومیک، همیشه یک سبک بصری محبوب بوده است. آینده پژوهی که معمولاً دارای فناوری پیشرفته و چشم انداز خوش بینانه است، آن را به یکی از خلاقانه ترین و تخیلی ترین مضامین طراحی تبدیل می کند.

این سبک با ترکیب عناصر انتزاعی و آینده نگرانه مانند طراحی هندسی، اشکال سه بعدی، اشیا شناور، رنگهای روشن، فلزات، سورئالیسم و توهمات نوری کار می کند، آینده پژوهی یک شکل فوق العاده مدرن و تجربی جدید از طراحی آینده نگرانه است و همچنین یک روند پیش بینی شده برای تحویل سال 2021 ،سبکی که برای اولین بار توسط حرکت معلق و چرخشی که اغلب در تبلیغات تجاری فناوری استفاده می شود، رایج شد، طراحان در طول سال 2020 ترکیب اشیا شناور با عناصر هندسی و رنگ های روشن را آغاز کردند. اکنون، این سبک شامل بافت های فلزی، ترکیب های رنگی بی نظم و صحنه های انتزاعی سورئال برای ایجاد یک روند طراحی جدید واقعا مسحورکننده و منحصر به فرد است همانطور که در کار منحصر به فرد گریگوری شوتسوف و دکتر محلی دیده می شود.

مجموعه اشیا شناور

کیت توضیح می دهد: آینده پژوهی انتزاعی برای من روند سالهای گذشته به مانند تبدیل شدن به مینیمالیسم است و مانند سایر روندهای سال 2020، آینده گرایی انتزاعی باعث ایجاد فضای آرام و فرار از واقعیت می شود. پیش بینی بلند مدت من این است که رنگ های رنگین کمانی و صحنه های سورئال به سمت تصور دوباره زیبایی شناسی آینده نگرانه Y2k حرکت خواهند کرد.

مجموعه اشیا شناور

7. هرج و مرج سازمان یافته

سال 2020 یک سال پر از آشفتگی بوده است. اما اگر چیزی به ما آموخته باشد، پرتاب کردن و دوری از همه قوانین و انتظارات و ایجاد آرامش در یک سبک هرج و مرج گونه است. روند طراحی هرج و مرج سازمان یافته در مورد انجام همین کار است: ترکیب هرج و مرج بصورت ضد طراحی با ساختار سازمان یافته مینیمالیسم، و یافتن روش جنون آمیز در حین سادگی است.

هرج و مرج سازمان یافته

ضد طراحی چیست؟

جنبش ضد طراحی که اغلب به عنوان سبک زشت توصیف می شود، در اعتراض به استانداردهای سنتی طراحی خوب، بسیار جذاب بنظر می رسد. با غلو، متن تحریف شده، لایه بندی، برخورد رنگ و کالج بی نظم، دنیای ضد طراحی عجیب و غریب و در عین حال محبوب مطمئناً یک سلیقه اکتسابی است. با این حال، به دلیل بحران جهانی و مصیبت هایی که با خود به همراه آورده است، اکنون مردم آرزوی سبک آرام تری از طراحی را دارند که به سال 2021 منتقل می شود.

در حالی که امروزه وحشی گری و ضد طراحی هنوز هم جریان دارد، ما پیش بینی می کنیم که طراحان زشتی وحشیانه را پشت سر می گذارند و عناصری از این سبک های آشفته را می گیرند مانند طرح های نامتقارن، کالج، لایه بندی و تایپوگرافی آزمایشی و آنها را با سبک های ساده تر مانند مینیمالیسم، فضای سفید و پالت های رنگی تک رنگ ترکیب می کنند.

در طراحی وب سایت آشفته و در عین حال سازمان یافته برند هلندی Roze Bunker ، و همچنین کالج Cyber Punk توسط هنری فلورس، این روند در مورد تقسیم بندی هرج و مرج و تضاد آن با فضا و ساختاررا می توانید به راحتی مشاهده کنید.

ضد طراحی چیست؟

8. نمادها و نمادگرایی

نمادهای مسخ توسط Bogdan Katsuba و Ophiuchus Design

به قدمت هزاران سال، نمادها همیشه در مورد کشف ارتباط و جهانی بودن مشغول بوده اند. بنابراین جای تعجب نیست که در طول یکی از پرتلاطم ترین سال های تاریخ، بسیاری از طراحان برای ایجاد یک احساس روان درجامعه و یکتایی به سمبولیسم روی آورده اند.

در نتیجه، ما شاهد نمادها و تصاویر نمادین بیشتری هستیم که در طول سال 2020 در حال ظهور هستند مانند پروژه نمادهای مسخ کننده توسط Bogdan Katsuba و Ophiuchus Design یا قطعه نمادین توسط تصویرگر استرالیایی Frances Cannon. این یک روند طراحی است که ما انتظار داریم در سال 2021 رشد کند زیرا طراحان بیشتری از نمادها برای تأکید بر انعطاف پذیری، رشد و توانمندی استفاده می کنند.

برخی از نمادهای رایج در طراحی کدامند؟

طی چند سال گذشته، علاقه مندی به روندهای طراحی عرفانی، دنیوی مانند معنویت، جادوگری، طلسم و طراحی کیهانی افزایش یافته است که منجر به افزایش استفاده از نماد در طراحی شده است. با پوشاندن قلمروهای طالع بینی، روانشناسی، ایدئولوژی و الهیاتر، قدرت نمادها، توانایی آنها را برای فراتر رفتن از زبان و نشان دادن درک مشترک تجربه بیشتر مشاهده می شود.

مجموعه عرفانی

و بسیاری از طراحان اکنون با خلاقیت نمادهایی از قدرت، عشق و امید را در طراحی های خود گنجانده اند مانند نمادهای مذهبی، نقوش معنوی، طبیعت و کیهان.

مجموعه عرفانی

کیت نشان می دهد: من امسال بسیاری از تصاویر تاروت را دیده ام، عرشه های تاروت سبک تعیین شده ای ندارند که آزادی خلاقانه را فراهم کند، در حالی که نماد یک چارچوبی برای کار در اختیار شما قرار می دهد. تصویر کردن مجموعه ای از کارتهای تاروت یک پروژه جالب برای کار محسوب می شود، به همین دلیل فکر می کنم تصویرگران این چالش خلاقانه را قبول می کنند.

9. تنوع و نمایندگی

دستورالعمل های ایمنی زنان Uber توسط xoana herrera

دستورالعمل های ایمنی زنان Uber توسط xoana herrera

با تمرکز بیشتر بر روی موضوعات اجتماعی، سیاسی و زیست محیطی در سراسر جهان در سال 2020، افزایش تنوع و نمایندگی در طراحی سال 2021 و بعد از آن مورد توجه قرار خواهد گرفت.

چرا تنوع در طراحی مهم است؟

در پاسخ به بسیاری از جنبش های بزرگ اجتماعی در طول سال 2020 مانند زندگی سیاه، فمینیسم، مثبت بودن، حقوق و موارد دیگر شاهد افزایش تقاضا برای تصاویری بودیم که طراحان را به پویش و تکاپوی بیشتری برای خلق آثار فاخرتر راهنمایی می کرد.

آمریت پال سینگ، تصویرگر سه بعدی و نویسنده نیز طرفدار بزرگی برای افزایش تنوع در طراحی است، و تمرکز بر فردیت و بازنمایی در کار او را به یک نکته مهم تبدیل می کند.

تصاویر و طراحی شخصیت در طول سالها واقعا استانداردهای اشتباه و زیبایی را ایجاد کرده است، مانندچشم بادامی بودن، داشتن پوستی روشن و انواع خاصی از بدن انسان. ما بزرگ شده ایم و کارتون هایی را تماشا می کنیم که این تعصبات را ایجاد می کنند. به عنوان خالق و هنرمند، وظیفه ما این است که آن را برطرف کنیم. ما باید آگاهانه به فکر نمایندگی در هر مرحله باشیم. من همیشه سعی می کنم کارهایم را متنوع تر و فراگیرتر کنم.

خواه از طریق نمایندگی از هر نژاد، نژاد، بدن، اعتقادات مذهبی و گرایش های جنسی، از بین بردن بهداشت روان و یا حتی ایستادن برای موضوعات اجتماعی، سیاسی و زیست محیطی و ایجاد اهداف بزرگ، به نظر می رسد که یک سال مهمی برای افزایش تنوع در طراحی را خواهیم داشت.

کامیلا توضیح می دهد: طراحان و بازاریابان فرصتی بزرگ برای کمک به تغییر درک انسان با تأثیرگذاری بر تصاویری که در زندگی روزمره می بینیم، به ویژه در مورد تنوع، نظرمثبت داشتن به بدن، کلیشه های جنسیتی و جامعه را ایجاد می کند. با تلاش قابل توجه برای نشان دادن طیف گسترده و متنوعی از مردم در محتوایی که در جهان قرار می دهیم، به عادی سازی این بازنمایی و به چالش کشیدن ادراک کمک می کنیم.

چرا تنوع در طراحی مهم است؟

شاید این مطلب را بپسندید :  طراحی گرافیک چیست؟

10. فونت های Serif

فونت های Serif

در طول سال 2020، ما شاهد احیای مجدد فونت های منحصر به فرد و آراسته در طراحی گرافیک بوده ایم. برخلاف روندهای مینیمال sans-serif که طی چند سال گذشته بسیار محبوب بوده اند، به نظر می رسد روند قلم های 2021 در مسیری جدید قرار داشته باشد، بسیاری از طراحان بازگشت این فونت ها را پذیرفته اند.

فونت Serif چیست؟

به زبان ساده، سریال های دسته کوچکی هستند که در یک قطعه تایپوگرافی به لبه حروف متصل می شوند. سریف با قدمت قرن 15، به طور سنتی به سبک قدیمی و فانتزی دیده می شود، اما تولد دوباره فونت های سریف منحصر به فرد و مدرن، به سرعت در صنعت طراحی گرافیک جا می گیرد.

فونت Serif چیست؟

با وجود اینکه کمی از لحاظ چشمی سخت تربنظر می رسند، شناخته شده است که فونت های سری دارای حس اعتبار و قابل اعتماد بودن هستند و شاید به دلیل ریشه های سنتی آنها بیشتر محبوبیت یافته اند. و در این اوقات متوهم، مردم بیش از هر زمان دیگری به آن اعتماد و اشتیاق دارند.

این روند متعادل سازی ظرافت و قدرت برای ایجاد یک برداشت اولیه کمی پیچیده بنظر می رسددر حالی که خواندن آناز سایر سبک ها آسانتر است، ما فکر می کنیم که فونت های serif قطعاً در سال جدید راه خود را به کانون توجهات بیشتری باز می کنند.

فونت Serif

کیت توصیه می کند: من فکر می کنم سریال های سبک 70 در سال 2021 ادامه خواهد یافت، اما بدون اینکه تبدیل به یک الگوی رفتاری طراحی شود، رشد بیشتری نمی بینم. برداشت من این است که شما می توانید به سریف چنگ بزنید، اما به سبک های دیگر که کمتر استفاده شده اند هم نگاه کنید تا ازکار خود مطمین شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *