مقالات گرافیک

بهترین طرح های فونت برای سال 2020

بهترین طرح های فونت برای سال 2020

صنعتی که به سیالیت و شهرت خود مشهور است، فرسایشی مداوم از سبک ها و روندهایی است که همیشه متناسب با جهان پیرامون خود در حال پیشرفت هستند و فونت ها هم از این قاعده مستثنی نیستند. در ادامه مقاله بهترین طرح های فونت همراه ما باشید.

هر طراح می داند که انتخاب فونت مناسب می تواند در برقراری ارتباط پیام غیر کلامی موجود در صفحه بسیار مهم باشد. با بسته بندی این کلمات، می توانید یک پیام، سبک یا احساس کاملاً متفاوت را منتقل کنید، بنابراین، مهم است که علاوه بر آخرین روندهای فونت، آن پیام را حفظ و ارزشگذاری کنید.

بهترین طرح های فونت

فقط با استفاده از روندهای فونت از جلوه های نوشتاری سه بعدی تا سبک های دست نویس ارگانیک فقط در طول سال 2019، نمی توان مدعی شد که روندها کاملا غیرقابل پیش بینی هستند. هر سال جدید هجوم جدیدی به روند فونت ها توسط طراحان صورت می گیرد.

چه فونت هایی امسال ترند هستند؟ ما با متخصصان خود مشورت کردیم تا ببینیم که آنها در سال 2020 چه روند فونت هایی را مشاهده کرده اند، و همچنین پیش بینی های آنها برای آینده چیست؟ و یا استفاده

فونت های یکپارچه سازی با سیستم عامل

  • فونت های دهه 80
  • فونت های آزمایشی
  • فونت های مینیمالیستی
  • فونت های فرهنگ پاپ
  • فونت های دست نویس
  • فونت های SVG

شاید این مقاله را نیز بپسندید : چگونه یک شخصیت برند قوی ایجاد کنیم ؟

1. فونت های یکپارچه سازی با سیستم عامل

از زمان بازگشت به اواخر سال 2019، ما بیشتر و بیشتر شاهد فونت ها و طرح های یکپارچه هستیم که شخصیت های نمادین نئون، حروف چاپی حفره دار و هسته های فشرده ای را نشان می دهد که سبک این دهه را مشخص می کنند.

فونت های یکپارچه دهه 60 و 70 در سال جاری در حال افزایش محبوبیت خود هستند. برای اولین بار در سال 2019 دیده می شود، آنها روحیه ای نوستالژیک ایجاد می کنند و با تن طلایی گرم و چاپهای گل گلی کاملاً مطابقت می یابند.

فونت های یکپارچه سازی با سیستم عامل

2. فونت های دهه 80

در طرف مقابل آن روی سکه یکپارچه سازی با سیستم عامل، ما دوباره متوجه فونت های دهه 80 ، Glitch و Cyberpunk شده ایم.

در حالی که این فونت ها همیشه قصد بازگشت داشتند، این روند برای اولین بار با ایجاد نوع شگفتی، ازفونت آشکاری که الهام گرفته شده از فرهنگ پاپ دهه 80است، دوباره پا به عرصه ی ظهور گذاشت.

اکنون، ما شاهد ظهور زیبایی دهه 80 در همه جا هستیم به ویژه در پروژه هایی مانند پوستر فیلم، آگهی های موسیقی زنده، نمایش های تلویزیونی و اعلامیه هایی از رویدادها.

فونت های یکپارچه سازی با سیستم عامل

3. طرح کلی فونت ها

وقتی نوبت به تایپوگرافی می رسد، برخی از بهترین ایده ها ناشی از فعالیت خارج از خط و محدوده است.

مدتی است که فونت های رئوس مطالب به طور مداوم درسرمقاله دیده می شوند، اما با طبیعت جسورانه و ترکیب بندی خود بازمدتی است به فضای اصلی طراحی منتقل شده اند.

متناوباً، بسیاری از طراحان نیز با استفاده از فضای منفی، فونت ها را آزمایش و با استفاده از تصاویر و اشکال گسترده پررنگ، حروف را ایجاد می کنند و در نتیجه جلوه ای جسورانه و پررنگ به فونت ها و طراحی شما می دهند.

صوفیا دان، طراح ارشد معتقد است، فونت های رئوس مطالب در حکم افراد آرامی هستند.اودر ادامه توضیح می دهد، آنها در نحوه نگهداری فضای خود متواضع و ظریف هستند و به نوعی ایده آل بنظر می آیند. این یک جفت کاملی از اعتماد به نفس و متانت است.

طرح کلی فونت ها

4. فونت های تجربی

برانگیختن فونت های تجربی عجیب و غریب، شگفت انگیز کاملاً در سال 2020 منفجر شد و پا به عرصه ی ظهور نهاد.طراحان در این روش در مورد رساندن مرزهای طراحی های خود به محدودیت ها، باعث شده اند که بسیاری از طراحان از تایپوگرافی بصورت خلاقانه تر و تکنیکی تر استفاده کنند تا لحنی عصبانی و سرکش وپویایی را ایجاد کنند.

تیلور کناچر می گوید: اخیراً متوجه ظهور بزرگی از حروف چاپی شده ام که به خصوص در فونت های تحریف شده، کشیده، مواج یا کج شده، مرزهای شبکه تایپوگرافی سنتی را تحت فشار قرار می دهد.

من عاشق متن تایپی کانیبال ساخته میلوس زلاتانوویچ هستم که بسیاری از سبک های تحریف شده را با هم ترکیب می کند و یک فونت نامتقارن بصورت چشم نواز ایجاد می کند. من همچنین حرکات و غیر عادی بودن این فونت Plastic Sans را دوست دارم، به نظر می رسد بسیار زیبا همراه با یک سریال جذاب همراه شده است.

فونت های تجربی

شاید این مقاله را نیز بپسندید : طراحی تک رنگ – همراه با نکاتی از یک طراح متخصص

5. فونت های مینیمالیست

در سال 2019، شاهد آن بودیم که طراحی به اساسی ترین عناصر خود کاهش یافته است، و در نتیجه باعث افزایش فونت های مینیمالیستی مانند Tundra typeface می شود. با وجود مینیمالیسم که هم در چاپ و هم بر طراحی دیجیتال هنوز مسلط است، ما فکر می کنیم این روند برای ماندن بهترین شیوه ی اعمالی آنهاست.
این فونت ها تمی ، ساده و فوق العاده آسان اند برای کار با فونت های مینیمالیستی و به یاد داشته باشید که مسلماً قوی ترین نوع متنی هستند که به خوبی اجرا می شوند.

سوفی می گوید: فونت های مینیمالیستی برای طول عمر ساخته شده اند، به همین دلیل آنها آزمایش درزمان ها و روندها را تحمل کرده اند. این فونت هدفمند برای فرم و عملکرد طراحی شده اند، فونت های مینیمالیستی همچنان در برقراری ارتباط عملی، سادگی و کیفیت بهترین اند و قوی عمل می کنند.

فونت های مینیمالیست

6. فونت های فرهنگ پاپ

از کتاب، موسیقی گرفته تا اکران نمایش تلویزیونی نمی توان انکار کرد که فرهنگ پاپ همیشه تأثیر گسترده ای بر زندگی ما نداشته است. بنابراین، تعجب آور نیست که این امر در روند طراحی نیز تأثیر داشته باشد.

در دنیای متقاطع بازاریابی و طراحی، فونت ها می توانند نقش زیادی در نحوه درک ما از یک محصول یا برند داشته باشند. در حقیقت، مطالعات پیرامون روانشناسی فونت نشان داده است که سبک و ویژگی های معمولاً مرتبط با انواع مختلف فونت می تواند تأثیر زیادی بر درک ما از برخی فیلم ها و نمایش های تلویزیونی داشته باشد.

اگر می خواهید به دل بنشینید ازفونت های فرهنگ پاپ استفاده کنید وکمی دلتنگی می تواند کمک زیادی به برانگیختن یک احساس، حافظه یا حالت روحی شما در کارتان باشد.همچنین اگرچه آنها یک کار روزمره به حساب نمی آیند، اما برای ایجاد یک تجربه فوق العاده سرگرم کننده و آشنا از آنها در مکان های مناسب استفاده کنید.

فونت های فرهنگ پاپ

7. فونت های دست نویس

دست به دست هم دادن با تجدید حیات تصویری دیجیتالی، فونت های دست نویس به وجود می آیند. با روند دارای محتوای هنری و حیله گرانه در حال حاضر، ما شاهد افزایش فونت های منحصر به فرد و روستایی دست نویس هستیم زیرا طراحان بیشتری در این سبک گویا خلاق وجود دارند که می توانند تصویری سرگرم کننده ای را خلق کنند.

با استفاده مدرن از حروف زنانه تر، متن های مودبانه تر و خطوط خطی سنتی، توسعه فونت های دست نویس سبک های جسورانه تر، روستایی و تیز دستی را تحت تأثیر قرار داده و صحنه را غرق در خود کرده است.

سوفی می گوید: من تجربه کرده ام که بسیاری از برندها از فونت ها برای درمان به عنوان راهی برای ارتباط بیشتر با دست ساخته ها، محل و جامعه داشته اند. جفت کردن یک فونت serif کلاسیک یا مینیمال sans-serif با یک متن ظریف تر و دست نوشته شده، یک روش ساده برای انسانی سازی طرح شما برای دسترسی بهتر و قابل استفاده است.

فونت های دست نویس

شاید این مقاله را نیز بپسندید : 11 ایده منحصر به فرد برای برند تجاری در سال 2021 ارایه شده است

8. فونت های SVG

روند فوق العاده نوآورانه فونت های SVG با تمام قدرت ظاهر شده و وضعیت موجود در قالب های فونت سنتی را متزلزل می کند. قالب OpenType SVG که برای قالب گرافیک قابل استفاده است به شما اجازه می دهد شخصیت ها رادر چندین رنگ، شفافیت های مختلف و حتی برخی از آنها را برای متحرک نشان دادن هم استفاده کنید.

فونت های SVG که به عنوان فونت های رنگی نیز شناخته می شوند، به ویژه برای طراحی فونت های الهام گرفته از برس هم می توانند مفید باشند.

لورا کیونگ می افزاید که: فونت های SVG کاملاً مناسب برای طراحی سرمقاله، تابلوها و حتی لوگوها هم هستند.

فونت های SVG

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *