مقالات گرافیک

روند و الگوهای طراحی موکاپ برای سال 2020

شاید این مقاله را نیز بپسندید : برنامه های طراحی گرافیک

با انتخاب تعداد زیادی از سبک های این موکاپ ها، این امکان را به شما می دهد که برای الهام گرفتن از آنچه که به اصطلاح مد است استفاده کنید. در اینجا بهترین روند ساخت مدل های 2020 وجود دارد که با هم بررسی می کنیم. در ادامه مقاله روند طراحی موکاپ همراه ما باشید.

موکاپ یک روش عالی برای ایده دادن به شما و مشتریانتان است که نشان می دهد کار شما در یک دنیای واقعی یا زمینه دیجیتال چگونه کار می کند. Mockup ارائه کاملی از طرح شماست زیرا در رسانه های مختلفی مانند تلفن های هوشمند، لوازم التحریر، بروشورها یا تابلوهای راهنما ظاهر می شود. آنها روشی آسان را برای حرفه ای جلوه دادن طراحی های شما ارائه می دهند.

روند طراحی موکاپ

موکاپ برای حرفه ای سازی نمونه کارها، کمک به مشتری در تجسم محصول نهایی یا حتی فروش و تبلیغ محصول بدون نیاز به عکاسی از آن مناسب است.

صدها الگو و منبع موکاپ برای انتخاب وجود دارد، بنابراین چگونه تصمیم می گیرید کدام یک برای شما مناسب است؟ مانند هر زمینه طراحی، همیشه یک تعداد روند ساخت و ساز برای شما وجود دارد، بنابراین بررسی اینکه فقط از یک منبع برای الهام گرفتن در کارتان استفاده می کنید، هرگز به درد نمی خورد.

در اینجا بهترین روند ساخت مدل های 2020 وجود دارد

  • ماکت های سایه ای
  • ماکت های اشیاء شناور
  • مدل های زاویه ای ایزومتریک
  • ماکتهای موضوعی سه بعدی
  • ماکت تکرارشونده
  • زمینه های مسدود کردن رنگ
  • ماکتهای پریشان و بافتنی
  • ماکت های ویدیویی

شاید این مطلب را بپسندید :  حرفه ای بودن در گرافیک

1. Shadow Overlay Mockups

Shadow Overlay Mockups

ماکت های سایه پردازی با الهام از نمادین flatlayاینستاگرام، برای ارائه محصول یا طراحی به روشی ملموس و واقع بینانه مناسب هستند.

با افزایش محبوبیت به دلیل ظهور تأثیرگذارهای اینستاگرام و تبلیغات معتبر، این سبک از سبک مدرن، عکس محصولات، خصوصاً در ارتباط با صنایع زیبایی و سبک زندگی، تقلید می کند.

2. ماکت های اشیا شناور

ماکت های اشیا شناور

محبوبیت حرکت معلق و چرخشی که در تبلیغات فنی برای نمایش ویژگیهای جدید فیزیکی مورد استفاده قرار می گیرد، ماکتهای اشیای شناور را با حرکات سورئال و اشیای واقع بینانه تری ترکیب می کنند.

این سبک برای گفتن یک داستان و اضافه کردن یک لایه چند بعدی به طراحی شما مناسب است.

اشیاء شناور حرکتی را به ماکت می بخشند، که انگار در وسط حرکت گرفته شده اند و طراحی شما را زنده می کنند. این سبک می تواند برای نشان دادن جنبه های شیطنت آمیز یا مهیج محصول شما در حال نمایش بسیار موثر باشد.

3. ماکت های زاویه ای ایزومتریک

ماکت های زاویه ای ایزومتریک

در حالی که ماکت های زاویه ایزومتریک لزوماً در صحنه جدید نیستند، این روند به سرعت به جایی نمی رسد. این سبک در مبارزات اخیر پیکسل 4 در فضای باز و همچنین در گلکسی نوت 10 TVC استفاده شده است. این یک احساس مدرن و آینده نگرانه را برای نمایش محصولات و طرح های فنی شما را متصاعد می کند.

کمپین Google Pixel 4

کمپین Google Pixel 4

کامیلا نشان می دهد که، ماکت های ایزومتریک یک روش کلاسیک برای افزودن عمق به دستگاه های تخت یا محصولات کاغذی است. این می تواند صحنه ی واقع بینانه تری ایجاد کند و زوایا بیننده را به سمت خود جلب کند.

4. ماکتهای موضوعی سه بعدی

ماکتهای موضوعی سه بعدی

ماکت های اشیا سه بعدی بازیگوش، عجیب وغریب، سرگرم کننده وبرای گفتن یک داستان یا افزودن سطح اضافی هیجانی یا فتنه انگیز به طرح شما مناسب است.

این سبک برای ترسیم اشکال، رنگ ها یا بافت های مورد استفاده در هر طرحی ایده آل است و تردیدی وجود ندارد که در راستای پیشرفت های تکنولوژیکی به تکامل خود ادامه خواهد داد.

مارک تجاری Gocase

مارک تجاری Gocase مارک تجاری Gocase

استفاده از اشیا سه بعدی انتزاعی در مدل شما می تواند یک روش سرگرم کننده برای برجسته سازی اشکال، رنگ ها یا بافت های استفاده شده در طرحی باشد که به نمایش می گذارید. آنها می توانند به شما کمک کنند تا داستان طرح های شما به روشی بازیگوش و هیجان انگیز ارایه شوند.

شاید این مقاله را نیز بپسندید : برنامه های طراحی گرافیک

5. ماکت تکرارشونده

ماکت تکرارشونده

روند طراحی گرافیکی که مدام تکرار می شود دردنیای طراحی بارها و بارها روشن کرده است که تکرار به جایی نمی رسد، اما از طرفی دیگر تکرار یک روش محبوب برای نمایش قطعات کوچکتر از طرح، مانند کارت ویزیت یا کارت پستال بسیار موفق بوده است، تا جلوه بصری قوی تری به آنها بدهد.این یک روش آزمایش شده است که مطمئناً تأثیر هرگونه ساخت و ساز را افزایش می دهد.

تکرار در ماکت ها یک روش واقعا محبوب برای نمایش قطعات کوچکتر یا ساده تر از طراحی است. به شما این امکان را می دهد که تأثیر بصری قوی تری داشته باشد، به ویژه هنگامی که با زاویه های ایزومتریک همراه باشد یا در ارتفاع های مختلف روی هم قرار گیرد.

6. زمینه های مسدود کردن رنگ

زمینه های مسدود کردن رنگ

پس زمینه های مسدود کننده رنگ نه تنها برای تأکید بر پالت رنگی، بلکه برای برجسته سازی خطوط و عناصر متضاد طراحی شما، راهی خارق العاده است. آنها روشی خلاقانه برای درهم آمیختن داستان رنگی طرح شما در کل ماکت به شما ارائه می دهند.

محبوب ترین راه پیروی از این روند استفاده از یک رنگ برای کف و دیگری برای دیوار است که بلافاصله شما شاهد این خواهید بود که به صحنه شما ابعاد بیشتری می بخشد.

مسدود کردن رنگ پس زمینه شما یک روش عالی برای ترکیب رنگهای طرح شما در بقیه صحنه های ماکت است. این یک خط تیز بین رنگ های مختلف ایجاد می کند، که می تواند با زاویه قرار دادن خطوط موجود در طرح شما برجسته شوند.

7. ماکتهای پریشان و بافتنی

ماکتهای پریشان و بافتنی

ماکتهای پریشان و تکسچر که اغلب در طراحی پوستر، برچسب، کالاها و سوابق استفاده می شوند، مانند کودکی است که تمایل شدید و جدیدی در برابر لاکچری بودن دارد، که گاهی مضر هم بنظر می رسند. این روند مرتبط با سایر روندهای طراحی مانند ضد طراحی و شکستن قوانین با جزئیات پریشان مانند پاره شدن، چین خوردن، ساییدگی، بسته بندی پلاستیکی جمع شدنی پیوند می خورد. این سبک برای دادن برتری و سرکش به طرح شما بسیارعالی است.

در حالی که بیشتر سبک های ماکت ها، احساس واقع گرایی را به طراحی شما اضافه می کنند، این سبک جدید حتی فراتراز حد انتظارمی رود. ماکتهای پریشان و بافت گونه قصد دارند واقع بینانه باشند تا حدی که معایب زندگی واقعی را برملا سازند. آنها شکافها، چین ها، لبه های خشن و بافت های ریز را به نمایش می گذارند و طرح های شما را در بسته بندی پلاستیکی، نوارهای کثیف و کیسه های تحویل lo-fi بسته بندی می کنند.

شاید این مقاله را نیز بپسندید : طراحی تک رنگ – همراه با نکاتی از یک طراح متخصص

8. ماکت ویدیویی

ماکت ویدیویی

خواه بخواهید یک برنامه، نمونه کارها یا قطعه UI را تبلیغ کنید، استفاده ازطرح های خود فقط با ماکت های استاتیک دشوار است. ماکت های ویدئویی صحنه های سه بعدی هستند که می توانند همه چیز را نشان دهند واز قاب عکس گرفته تا دستگاه تلفن همراه و بیلبوردها را تامین می کند.

این سبک برای برجسته سازی هر عنصر و ویژگی طراحی شما ساخته شده و برای ارائه محصولات به روشی روان، انعطاف پذیر و چشم نواز مناسب است.

اگر به دنبال گزینه ای برای نرم افزار ویرایش ویدئو هستید، مستقیم به Placeit بروید واز دستگاه های هوشمند، بروشورها بیلبوردها، ماکت ویدیویی مناسبی برای طراحی خود پیدا خواهید کرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *