مقالات گرافیک

بررسی روند طراحی در میانه سال 2020

روند طراحی در میانه سال 2020

ما با شما در نیمه راه یکی از غیرقابل پیش بینی ترین سالهای تاریخ، با کارشناسان خود در مورد روندهایی که انتظار داشتند و نداشتند، روندهایی که قابل پیش بینی نبودند، صحبت خواهیم کرد. در ادامه مقاله روند طراحی در میانه سال 2020 همراه ما باشید.

گرچه هیچ یک از ما چشم اندازی که سال 2020 برای امسال به ارمغان می آورد نداشتیم، اما نمی توان انکار کرد که حتی در مواجهه با یک بحران جهانی خلاقیت همیشه می تواند جواب دهد.

در حقیقت، بسیاری از روندهای خلاقانه و دیجیتالی با کمبود تقاضا از بین نرفتند و توانستند با وجود محدودیت ها رشد کنند.

روند طراحی در میانه سال 2020

باید بدانیم که در سانسور کردن و قفل کردن اطلاعات، چیزهایی وجود دارند که باید حواسمان را پرت کنیم و خود را سرگرم خبرهای شبکه های اجتماعی، خدمات پخش جریانی، خرید آنلاین، بازی ها و تماس های ویدیویی و کنفرانس ها کنیم. در این تایم بود که برنامه هایی مانند Houseparty به صحنه سرازیر شدند، مبارزات انتخاباتی ایالات متحده مجبور شد آنلاین، فیلم ها را مستقیماً درiTunes پخش کند و آمازون گزارش داد که فروش آمریکای شمالی 29٪ افزایش یافته است.

در ابتدای سال، ما پیش بینی کردیم که روند طراحی، ویدئو، صدا و موارد دیگر به کجا خواهد رسید. و اما اکنون در نیمه راه یکی از غیرقابل پیش بینی ترین سالهای تاریخ، زمان آن رسیده است که با پیش بینی های خود در ابتدای سال 2020 بررسی کنیم تا ببینیم که آنها درنیمه ی دوم سال چگونه بازی خواهند کرد؟

  • روندهای بصری
  • گرایشهای چندرسانه ای
  • گرایش های فناوری

شاید این مقاله را نیز بپسندید : طراحی تک رنگ – همراه با نکاتی از یک طراح متخصص

روندهای بصری

روندهای بصری

عکس و گرافیک

1. به یکپارچه سازی با سیستم عامل و فراتر از آن

به یکپارچه سازی با سیستم عامل و فراتر از آن

سال گذشته، متخصص گرافیک کیت مکینزپیش بینی کرد که شاهد تجدید حیات سبک های یکپارچه سازی با سیستم عامل، به ویژه رنگ های جسورانه، اشکال و الگوهای دهه 1970 هستیم.
کیت گفت: این به اندازه طرح های اصلی نخواهد بود، اما درعوض دارای زیبایی نوستالژیک، آرام و شادی خواهد بود.

از آنجا که در ابتدا سال 2019 بازگشتی به عقب داشتیم، بیشتر شاهد طراحی های یکپارچه در فضای طراحی هستیم. بسیاری از برندها، هنرمندان و طراحان با آغوش باز از تجدید حیات یکپارچه سازی با سیستم عامل استقبال کرده اند و آشنایی نوستالژیک قدیمی را با سبک مدرن جدیدتری ترکیب کرده اند.

کیت اضافه کرد: پس از تأثیرات ظریف یکپارچه سازی با سیستم عامل در سال 2019، افراد خلاق ابتدا در دهه ی70 غرق شدند.

همچنین با ادامه نفوذ این سبک در فرهنگ پاپ به ویژه در پوسترهای فیلم، آگهی ها، فونت ها، نمایش های تلویزیونی و اعلامیه های رویدادها شاهد افزایش تقاضای زیادی برای گرافیک دهه 80، نئون و سایبرپانک در بازارها بودیم.

کیت تأیید می کند: درسال 2020 سایبرپانک همچنان قدرتمند است. من شخصاً مشتاقانه منتظر پخش بازی ویدیویی آینده Cyberpunk 2077 هستم. زیبایی یکپارچه سازی با سیستم عامل آینده همان چیزی است که آرزو می کنم. من آماده تجربه و الهام گرفتن ازتمامی مولفه های این سبک هستم.

پالت ها و لوگوهای قدیمی نیز در حال افزایش هستند. با بازگشت به یک قرن کامل، جستجوی دهه ی ‘1920’ و ‘1930’ به ترتیب 230٪ و 75٪ نسبت به سال گذشته افزایش یافته اند، رنگ طلایی که با هنر دکو و دهه 1920 مرتبط است، محبوب ترین رنگی است که طی 12 ماه گذشته در بازار و عناصر جستجو شده است.

2. طبیعت و محیط زیست

طبیعت و محیط زیست

در حالی که مسائل زیست محیطی و آگاهی از آن همچنان بر زندگی روزمره ما تأثیر می گذارد، اصطلاحات مربوط به طبیعت و محیط زیست به سرعت به یک منطقه محتوای همیشه سبزبرای عکس ها تبدیل می شوند.

متخصصی می گوید: در این اوقات دشوار اقتصادی، بسیاری از افراد هنوز درگیر مسائل زیست محیطی هستند و سوالات معتبری را درباره اهمیت محیط زیست در بهبود اقتصاد جهانی (انرژی های تجدید پذیر، کیفیت هوا، منابع طبیعی و غیره) رامطرح می کنند.

جستجو برای محیط برای گرافیک و عکس به ترتیب از سال گذشته 50٪ و 60٪ افزایش یافته است و اصطلاحاتی مانند طبیعت، بازیافت و پایداری حتی سریعتر رشد می کنند، پایداری در حال تبدیل شدن به یک موضوع فزاینده ای برای برندها است.

کیت می گوید: در طول سال گذشته من شاهد تغییر در تفکر کاهش، استفاده مجدد، بازیافت تا اتخاذ یک سبک زندگی بدون کربن و پلاستیک بوده ام. این بسیار خوب است که می بینیم افراد بیشتری به انتخاب سبک زندگی پایدار می پردازند و از طرح گرافیکی برای به اشتراک گذاشتن پیام با دیگران استفاده می کنند.

3. اصالت

اصالت

در حالی که اصالت در چند سال اخیر به ویژه در دنیای بازاریابی و تبلیغات یکی از موضوعات داغ بوده است، اما واضح است که این روند به جایی نمی رسد. اصالت هنوز کاملاً بر فضای بصری حاکم است زیرا افراد خواهان محتوای واقعی تر، خام و فیلتر نشده هستند.

لحظات بیش از حد واقعی و صادقانه ای که توسط یک عکاس ماهر به زیبایی ثبت شده است، چه صادقانه باشد و چه به گونه ای تولید شده باشد، هنوز هم از پرطرفدارترین تصاویر آنلاین هستند. و وقتی نوبت به طراحی بصری می رسد، نشان دادن روند طراحی و همچنین طرح های ناخوشایند و خشن بیشتر محبوب می شوند.

در حالی که کاربران به طور خاص تصاویر با اصطلاحاتی مانند معتبر، واقعی یا خام را جستجو نمی کنند، اما بیشترروندها و نظرسنجی های صنعتی نشان می دهد که اصالت یک عامل اصلی در طراحی بصری و عکاسی است.

تقاضا برای عکاسی معتبر که مشتریان می توانند با آن ارتباط برقرار کنند، همچنان بسیار زیاد است. ما همچنین می بینیم که مشتریان ما به دنبال محتوایی هستند که نمایانگر افرادی با هر ریشه، زمینه، فرهنگ و سبک زندگی هستند.

4. فعالیت

فعالیت

افزایش فعالیت های زیست محیطی و اجتماعی در طول سال 2020 فرصتی را برای محتوای خام و غیر ویراستاری بیشتر در حمایت از جنبش های اجتماعی ایجاد کرده است. یک سبک ارگانیک و تصفیه نشده از محتوای نمایانگر تغییرات اجتماعی به روشی بدون مرحله و صریح را شامل می شود. جستجو برای عکسهای حاوی کلمه اعتراض78٪ افزایش یافته است (با نتایج مشابه برای گرافیک).

در این سال همچنین تمرکز بیشتری بر سلامت روان، تنوع و ناتوانی داشته است. همانطور که مساله مربوط به سلامت در حال از بین رفتن است، خصوصاً در پی بحران جهانی، اهمیت بهزیستی روانی پیش زمینه عکاسی می شود. عکاسی شروع به انعکاس این موضوع به صورت گسترده ای می کند.

این صنعت، افزایش تقاضا برای تصاویری را نشان می دهد که جامعه ای متنوع را نشان می دهد، با کلمات جستجوی کلیدی محتوای انها را به سمت تنوع، فراگیری و آگاهی از سلامت روان هدایت می کند.

5. بحران جهانی

بحران جهانی

روندی که کاملاً هیچ کس نمی توانست آن را پیش بینی کند، و نمی توان انکار کرد که همه گیری جهانی COVID-19 تأثیر گسترده ای در زندگی ما نداشته است، عکس ها و گرافیک ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. با فاصله گرفتن از اجتماع بسیاری از افراد، اشتغال به تجارت دیجیتالی، کار در خانه یا تحت تأثیر مستقیم ویروس، تغییر بزرگی در نوع محتوای بصری ایجاد کرده است.

گبی می گوید: غیر قابل تصور است كه اشاره نكنیم كه همه گیری كنونی چه تاثیری بر تقاضای محتوای خاص مرتبط دارد، واین شامل تحقیقات پزشکی، بهترین اقدامات بهداشتی، کار در خانه، آموزش آنلاین، خرید آنلاین، خدمات زایمان، فاصله اجتماعی، مسائل اقتصادی، بیماری روانی و غیره می شود.
از مارس 2020، ما شاهد عبارات جستجوی مرتبط با COVID-19 هستیم که به شدت رو به افزایش است، به ویژه اصطلاحاتی مانند قرنطینه، کار در خانه، ماندن در خانه و ویروس.

کیت اضافه کرد: اشتراک اطلاعات بیشتر از هر زمان دیگری در طول Covid-19 مهم است. گرافیکی برای آگاهی مردم از قوانین و مقررات ساخته شده است. اینفوگرافیک ها با مقالات و داستان های خبری همراه هستند. نمادهایی برای طراحی برنامه و وب سایت ایجاد می شوند. یکی از مواردی که من را به وجد آورده است، تصاویر فوق العاده گرم و لذت بخشی از جامعه است. موضوعاتی از جمله، وقت گذرانی خانواده ها با هم، یوگا در محیط داخلی و کار با وسایل خانه و …..

گرایشهای چندرسانه ای

گرایشهای چندرسانه ای

ویدئو

1. فیلم و سریال زنده

فیلم و سریال زنده

انکار نمی توان کرد که محتوای ویدئو بر فضای آنلاین حاکم نیست. اما، با ظهور گسترده IGTV ، استوری های اینستاگرام، یوتیوب و تیک تاک در طول سال 2020، شاهد افزایش محبوبیت فیلم های زنده و سریال های ویدیویی بوده ایم. حتی رویدادهای آفلاین مانند جشنواره Glastonbury، ویدئوی زنده و محتوای دیجیتال را در طی همه گیری پذیرفته اند.

فیلمبرداری آسان و تماشای آن سرگرم کننده است، این ویدئوهای زنده در پشت صحنه و سبک گفتگوی جذاب به دلیل ماهیت واقعی و قابل قبول بودن، جذاب ترین نوع محتوای ویدئویی بصورت آنلاین هستند.

با این حال، از آنجا که افراد از صنایع مختلف شروع به استفاده از این فیلم زنده و بلندمدت در رویکرد بازاریابی خود می کنند، در نتیجه تقاضای گرافیک های سفارشی افزایش می یابد، زیرا بینندگان انتظار دارند محتوای با کیفیت و پخش شده بیشتری را در فیدهای خود ببینند.

مارک برودوبر، متخصص ویدیویی می گوید: من معتقدم که فیلم های زنده را می توان در همان دسته ویدئوهایی با فرم طولانی قرار داد.

تا همین اواخر، قانون ناگفته برای فیلم در اینترنت این بود که همیشه سعی کنید فیلم ها کوتاه و مختصر باشند. توجه بیننده را فوراً جلب کرده و پیام خود را قبل از انتقال به پیام بعدی منتقل کنید.
با ادامه پیشرفت وبلاگ نویسی، بینندگان با سازندگان محتوا در ارتباط شدند و مشتاق اند که بیشتر رسانه های خود را مصرف کنند.

2. فیلم عمودی

فیلم عمودی

یکی از نزدیکترین ها به ویدیوی زنده، ویدیوی عمودی، همچنان روند سال جاری را دنبال می کند. هیچ شکی نیست که IGTV و TikTok به سرعت در حال تبدیل شدن به برخی از محبوب ترین قالب ها برای فیلم های زنده هستند و هر دو قالب عمودی را ترجیح می دهند.

ما انتظار داشتیم تقاضا برای فیلم عمودی افزایش یابد، اما این محبوبیت زمانی بیشتر می شود که تولید کنندگان تلویزیون در تولید برنامه های خود برای پشتیبانی اشان از وضوح های عمودی استفاده کنند.

در حالی که مطمئناً این روند علی رغم بحران جهانی ایجاد شده است، اما افزایش فاصله اجتماعی و کار از خانه قطعاً تأثیر زیادی در میزان تولید و مصرف محتوای خانه از طریق تلفنهای خود دارد.

ما می بینیم که نویسندگان ما در حین تولید محتوایی با جهت گیری عمودی در ذهن تولید می کنند، که به درست و صحیح کادر بندی و ترکیب بندی شدن کمک می کند. اما لازم به ذکر است که بسیاری از موارد موجود ما به راحتی قابل چرخش و برش باشند تا متناسب با جهت گیری های عمودی قابل پخش شدن شوند.

3. انیمیشن سیال، شیب ها و رنگ های پررنگ

انیمیشن سیال، شیب ها و رنگ های پررنگ

توسعه نمایی فناوری به این معنی است که جریان مداوم تکنیک های جدید طراحی، سبک ها و روش های خلاقانه در حال افزایش است. در نتیجه، روند انیمیشن و حرکت به طور گسترده در فضای طراحی به ویژه انیمیشن روان رشد کرده است.

این روند به معنای فرصت های کافی برای طراحان برای انعطاف پذیری طراحی خود است. از انیمیشن های پیچیده و با کیفیت بالا گرفته تا ساده و سریع در زمان واقعی، انیمیشن سیال نوعی هنر دیجیتال آینده نگرانه و مسحورکننده است که بسیاری از خلاقیت ها با شیب ها و رنگ های پررنگ رابرای مدرنیته تر شدن آماده می کنند.

انیمیشن سیال، رنگهای پررنگ از قدرت بیشتری برخوردار شده اند و سازندگان محتوا توانسته اند مرزهای هر سه را محو کرده و آنها را با هم ترکیب کنند و با سبک جدیدی ادغام شوند.

شاید این مقاله را نیز بپسندید : سبک طراحی ممفیس: نگاهی تعیین کننده دردهه 1980

شنیدنی

1. موسیقی شرکتی

موسیقی شرکتی

در حالی که در گذشته ژانر شرکتی با برچسب خسته کننده یا عمومی شناخته شده است، نمی توان انکار کرد که هنوز تقاضای زیادی برای ساختار صوتی شرکتی ساختارافزایش یافته است. حتی در شرایط تعطیل شدن اقتصاد جهانی، صداگذاری شرکت همچنان یک روند قوی و ثابت است که انتظار نمی رود به این زودی از بین برود. کارمندان ممکن است از خانه کار کنند، اما وقتی می خواهید مشتری های جدیدی پیدا کنید، جفت شدن ویدیو با موسیقی حرفه ای هنوز هم بحثی مهم است.

بسیاری از کارهای شرکتی بدون صدای خوش بینانه وملودی های متعالی، ضربان های انگیزشی و احساس شور، هیجان و تاثیر گزاری زیادی نمی توانند بر مخاطبین ایجاد کنند.

2. موسیقی شاد

با توجه به پیش بینی های روند صوتی 2020 ما که متشکل از موسیقی متن فیلم های ورزشی، مسافرتی و شرکتی است، این دسته شاید به بهترین شکل نشان دهنده این باشد که شما هرگز نمی توانید بدانید چه چیزی درانزوا قرار دارد.

آدرین می گوید: در اواسط سال 2020، جالب است که می بینیم مفهوم خوشبختی از شرکت تا آنجا که بیشترین تقاضا را دارد، پیشی گرفته است. این می تواند اشاره به این داشته باشد که در میان واقعیت مداوم Covid-19 ما، همانطور که افراد به سمت فرسودگی می روند، تغییر در جایی ایجاد شده است که افراد و پروژه ها سعی کرده اند به امید خود بچسبند، خاطرات اوقات خوش را بخاطر بسپارند یا خاطرات شادی بسازن ، کمی دورتر از کارهای روزمره و معمولی اشان.

3. موسیقی حماسی

موسیقی حماسی

نماینده تحولات اجتماعی، کنشگری و غلبه بر ناملایماتی که سال 2020 را تعریف کرده است، از طریق صوتی همه گیرامسال برانگیخته شده است. ژانری که احساس امید و عزم را برانگیزد، که ما شاهد افزایش این قطعات تأثیرگذار و پرانرژی هستیم که قدرت را در پشت یک پیام هدایت می کنند تا داستان امید و الهام را بیان کند.

از آنجا که انرژی آنها فقط به ریتم ها و قدرت ساختن طبل ها متکی است، نتیجه این است که تصاویر، فضای بیشتری برای درک دارند، و مانع از هماهنگی با هارمونی ها، ملودی ها یا انتقال یک موزیکال درمسیر معین خود می شوند.

گرایش های فناوری

گرایش های فناوری

وب و کد

1. جریان رسانه ای

جریان رسانه ای

طی چند سال گذشته، جریان رسانه ای کاملاً آنلاین منفجر شده است. در این عصر و زمان، تقریباً همه افرادی که تلویزیون یا تلفن هوشمند دارند حداقل به یک سرویس پخش جریانی دسترسی دارند که خواه برای موسیقی، ویدئو، بازی یا ارتباطات آنها تاثیر می گذارد.

و در این اوقات بی سابقه قرنطینه و فاصله اجتماعی، تعجبی ندارد که جریان ویدئو، پخش موسیقی و اشتراک ویدیو در سال جاری تأثیر زیادی بر وب و کد داشته باشد.

اندرو هابسون، متخصص معتقد است: این روندی است که مدتی است شاهد تقاضای آن هستیم، اما بدون شک طی چند ماه گذشته افزایش یافته است زیرا تعداد بیشتری از مردم در سراسر جهان به خانه های خود محدود می شوند و مصرف رسانه ها نیز افزایش می یابد .

در واقع ، مواردی از جمله اصطلاح Netflix عملکرد 3.6 برابر بهتر از متوسط دارند و اصطلاحاتی مانند LiveTV، پخش زنده، وضعیت ویدئو، پخش ویدئو و پخش فیلم به شدت روند رو به رشد دارند. پس تعجبی ندارد که تعداد خدمات پخش جریانی روز به روز در حال افزایش باشد، از جمله ورود تازه واردانی مانند Foxtel Australia .

2. Gig Economy

Gig Economy

با تشکر از تکامل مداوم فناوری و فرهنگ خدمت به خود، Gig Economy – یک بازار کار که با شیوع قراردادهای کوتاه مدت یا کار آزاد نسبت به مشاغل دائمی مشخص می شود و روند بزرگی برای سال 2020 بوده است.

اقتصاد کنسول گرافیکی شاهد ظهور برخی از شرکت های بزرگ مانند Uber و AirBnB بوده است و ما بازدیدهای زیادی از مشتریان بالقوه داریم که می خواهند خدمات بزرگ بعدی را برای gig-Economy ایجاد کنند.

اصطلاحاتی مانند ‘تحویل غذا’، ‘فریلنس’، ‘برنامه تحویل’ و ‘برنامه خدمات خانگی’ هم در CodeCanyon و ThemeForest رواج داشته اند و آن هم در شرایطی که بسیاری از مردم قادر به ترک خانه خود برای غذا خوردن نیستند.

3. ورزشها

ورزشها

صنعت جهانی ورزش و بازی های ویدیویی نه تنها زنده اند، بلکه علی رغم اختلالات اقتصادی گسترده ناشی از ویروس کرونا، این صنعت در حال رونق است. با اینکه با فاصله اجتماعی، فعالیت های مصرف کننده و تجاری را به حداقل ممکن کاهش می دهد، اما ورزش به سرعت باعث جلب توجه افرادی در خانه می شود که به دنبال تعامل اجتماعی هستند و داده های اولیه از زمان آغاز قفل کالا، رشد چشمگیری را در زمان بازی و فروش نشان می دهد.

اندرو می گوید که ورزش تقریباً در هر نوع محتوایی که می فروشیم یک روند بسیار محبوب است. این صنعت از قوتی به قوت دیگر در حال پیشرفت است و به همین دلیل تیم ها و افراد برای تولید وب سایت خود و تبلیغات آنلاین به محتوا نیاز دارند.

و نه تنها انجام بازی های ویدیویی از هفته اول قرنطینه 75 درصد افزایش یافته است، بازی به عنوان یک ورزش دارای تماشاچی نیز از پشت بام هم انجام می شود. تخمین زده می شود Twitch ، یکی از بزرگترین سیستم عاملهای جریان جهانی گیمرها، مخاطبان خود را فقط تا ماه مارس تا یک سوم افزایش داده است.

شاید این مقاله را نیز بپسندید : طراحی بسته بندی به روش گزیده گویی…!

4. کراس پلت فرم

کراس پلت فرم

همانطور که مبحث فناوری هرچه بیشتر و متنوع تر و گزینشی تر می شود، در ایجاد ابزارهایی که بر روی چندین سیستم عامل اجرا می شوند، در ابزارهای توسعه چند پلتفرمی یا «جهانی» بسیار افزایش یافته است.

از جمله چارچوب هایی مانند Flutter ، React Native و Ionic 4، این روند توسعه دهندگان را قادر می سازد تا برنامه هایی برای اجرا در سیستم عامل های مختلف Android ، iOS ، Windows ، Blackberry و غیره ایجاد کنند. برنامه های ساخته شده بر روی این چارچوب برای هر سیستم عامل نیازی به کدگذاری جداگانه ندارند. درعوض، با یک بارکدگذاری، پایه و اساس برنامه برای ایجاد کارآیی در همه سیستم عامل ها ایجاد می شود.

این کارتوسعه دهندگان را قادر می سازد تا یک بار بنویسند و از یک چارچوب، کد یا پلت فرم را در هر کجا اجرا کنند، این روند پیشرفت بزرگی برای فضای وب و کد است.

5. صفحه سازها و کیت های الگو

صفحه سازها و کیت های الگو

ما همچنین شاهد افزایش تقاضای زیاد برای سازندگان صفحه هایی مانند Elementor و WordPress Gutenberg هستیم، زیرا بیشتر و بیشتر مشاغل کوچک به دیجیتالی تبدیل می شوند و در رویکرد خود عملی و خدماتی فعالیت می کنند، بخصوص برای ایجاد وب سایت ها و ایجاد حضور آنلاین آنها.

استفان کرونین معتقد است: ما در نحوه ایجاد وب سایت با تغییراتی روبرو شده ایم که بیشتر افراد با استفاده از رویکرد اول به طراحی می پردازند.

تحقیقات تحلیلگران Retail Economics در سال گذشته نشان داد که انتظار می رود 53٪ از خرده فروشی ها تا سال 2028 بصورت آنلاین انجام شود و در پی قفل شدن، این درصد مطمئناً در حال افزایش خواهد بود. در حقیقت، گزارش می شود که یک پنجم مشاغل خرد برای اولین بار در حین قفل آنلاین بوده اند و نیمی از آنها گفته اند که ابزارهای دیجیتال و رسانه های اجتماعی آنها افزایش یافته اند.

Elementorهمچنان سازنده صفحه موردنظر است،که بر جستجو مسلط می شود و رشد تقاضا را ادامه می دهد، و اگرچه تم های وردپرس به طور سنتی نقطه شروع ساخت یک سایت بوده اند، اما ما معتقدیم که کیت های الگو به یک ابزار اصلی تبدیل می شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *