مقالات کارت ویزیت, مقالات گرافیک

کارت ویزیت کاغذی و دیجیتالی و جوانب مثبت و منفی آنها

کارت ویزیت کاغذی و دیجیتالی و جوانب مثبت و منفی آنها

 کارت ویزیت کاغذی و دیجیتالی و جوانب مثبت و منفی آنها :

 

هر دو نوع کارت ویزیت کاغذی و دیجیتالی برای مشاغل کوچک و بزرگ در تمام صنایع ضروری است. امروزه این کارت ها علاوه بر ارائه مشخصات تماس ، در ساخت یک برند نیز کمک می کنند. کارآفرینان مدرن کارتهای ویزیت کاغذی را به کارتهای تجاری دیجیتال تبدیل کرده اند. در دنیای تجارت مدرن ، بازاریاب ها روش های جدیدی را برای جذب مخاطبان هدف ارائه می دهند.

یکی از روش های مقرون به صرفه برای جلب توجه مشتری ، ارائه و طراحی کارت ویزیت کاغذی و دیجیتالی است. کارت ها جزئیات تماس را ارائه می دهند.  مشتریان می توانند به برخی از اطلاعات اصلی تماس سریع دسترسی پیدا کنند. اما ارائه جزئیات تنها هدف کارت برای مشاغل امروز نیست.

کارت های ویزیت دیجیتالی نیز مانند نمونه های کاغذی خود ماندگاری بسیار خوبی ایجاد می کنند.  اما طراحان در اینجا چالشی دارند. کارت های دیجیتال فاقد حس لمسی کارت های کاغذی هستند. به عنوان مثال ، یک کاغذ کارت ضخیم نشان می دهد که محصولات یا خدمات این شرکت درجه یک هستند. این مزیت در صورت وجود کارت دیجیتال از بین می رود. کارت دیجیتال برای تأثیرگذاری بر بینندگان صرفاً به طراحی کلی آن متکی است.

برخی از بازاریان معتقدند که کارتهای کاغذی دیگر منسوخ  شده هستند. آنها بسیاری از معایب کارتهای کاغذی را ذکر کرده اند. از نظر آنها کارت های دیجیتال در آینده بیشترین استفاده  را خواهند داشت.

 

در ادامه با مزایا و معایب کلیدی کارت ویزیت کاغذی و دیجیتالی آشنا میشویم :

 

کارت ویزیت کاغذی :

کارت ویزیت کاغذی

کارت ویزیت کاغذی

1- جوانب مثبت :

 

 • توجه را به سرعت جلب کنید :

هر دو کارت ویزیت کاغذی و دیجیتالی خلاقیت و ویژگی های خاص خود را دارا هستند اما کارت های ویزیت کاغذی به دلیل کاغذی و فیزیکی بودنشان ، می توانند در همان لحظه تماس مشتری با آن ، احساسات خود را ایجاد کنند. یک کاغذ ضخیم و با کیفیت و با اندازه مناسب در مورد کیفیت بالای محصولات یا خدمات یک شرکت صحبت می کند. شما توجه مشتری را به سرعت جلب می کنید. برای ایجاد یک کارت ویزیت متمایز که توجه مشتریان را جلب کند ، به ایده های جالب طراحی گرافیکی نیاز دارید.

 

 • به اشتراک گذاری آسان است :

به راحتی می توانید کارت های کاغذی را با مردم به اشتراک بگذارید. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که کارت ها را شخصاً در اختیار مشتریان گرامی قرار دهید. علاوه بر این ،  میتوانید کارتها را  در حاشیه یک سمینار یا در یک نمایشگاه تجاری توزیع کنید.

 

 • اتصال شخصی برقرار کنید :

با کارت های کاغذی ، شما یک ارتباط  شخصی قوی با مردم برقرار می کنید. کارت ها معمولاً در لحظات گرم و شاد به اشتراک گذاشته می شوند. بنابراین ، مشتریان ارزش بیشتری برای این کارتها دارند. این در نهایت به ایجاد یک مشتری وفادار کمک می کند.

 

 • مقرون به صرفه بودن :

اکثر مشاغل کوچک توانایی تهیه کارت ویزیت های کاغذی را دارند. هزینه چاپ در بودجه استارتاپ ها و سایر شرکت های کوچک  متوسط   است. این یک مزیت بزرگ برای بسیاری از استارت آپ ها است.

 

شاید این مقاله را نیز بپسندید : طراحی تک رنگ – همراه با نکاتی از یک طراح متخصص.

 

2- جوانب منفی :

 

 • برای طراحی این نوع کارت به افراد حرفه ای نیاز دارید :

همه شرکت های کوچک توانایی استخدام یک طراح گرافیک حرفه ای گران قیمت را ندارند. فقط یک طراح با سالها تجربه می تواند کارتهایی ایجاد کند که تأثیر مطلوبی را ایجاد کند. متوسط   هزینه یک طراح برای شرکت های جدید  و کوچک زیاد است.

 

 • نیاز به طراحی های مکرر دارد :

اکثر شرکت ها تغییر می کنند و باید  اطلاعات تماس جدید مانند آدرس وب ، شماره تلفن ، آدرس ایمیل ، شماره نمابر و غیره را اضافه کنند. این امر باید آنها را وادار به طراحی مجدد کارت کند. این امر همچنین منجر به چاپ مجدد مجموعه جدیدی از کارت ها می شود.

 

 • فضای زیادی را اشغال می کنند :

در حالی که مشتری به طور منظم کارتها را دریافت می کند اما در چند ماه به  انبوهی از  کارت تبدیل می شود . آنها فضای زیادی را در دفتر اشغال می کنند. گاهی اوقات ، وجود صدها کارت از این دست طاقت فرسا می شود

 

 • به اسکنر نیاز دارید :

هنگام ارسال اطلاعات تماس با شخصی ، باید اطلاعات را در CRM وارد کنید. بنابراین ، شما به یک اسکنر کارت ویزیت نیاز دارید.

 

 • در چند روز دور انداخته می شود :

بیشتر کارتهای ویزیت کاغذی ظرف چند روز در سطل آشغال گیر قرار می گیرند. در حقیقت ، بسیاری از مطالعات نشان داده اند که 88٪ از این قبیل کارتها طی یک هفته به بیرون پرتاب می شوند.

 

 • به محیط زیست آسیب می رسانند :

برای ساخت کاغذ به تعداد زیادی از درختان  برای تهیه آنها نیاز داریم و این بدان معناست که کارت ویزیت های کاغذی مسئول آسیب به محیطی هستند که در آن نفس می کشیم.

 

کارت ویزیت دیجیتالی :

 

کارت ویزیت دیجیتالی

کارت ویزیت دیجیتالی

1- جوانب مثبت :

 

 • به اشتراک گذاری آسان است :

شما به راحتی می توانید کارت ویزیت دیجیتال را با مشتریان و مردم  به اشتراک بگذارید. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که کارت را از طریق ایمیل ، رسانه های اجتماعی ، پیام کوتاه [SMS] و راه های دیگر برای آنها ارسال کنید.

 

 • متمایز بودن :

از آنجایی که همه از کارت ویزیت دیجیتال استفاده نمی کنند ، شما می توانید به راحتی مشتریان را تحت تأثیر قرار دهید و با این کارت ها از دیگر رقبا متمایز شوید. در حالی که دیگران هنوز به کارت های معمولی کاغذی پایبند هستند ، فقط به دلیل کارت های دیجیتال ، تجارت شما متفاوت به نظر می رسد.

 

 • رسانه را به کارت دیجیتال پیوست کنید :

مزیت قابل توجه دیگر این است که مشاغل می توانند رسانه های مختلفی را با کارت های دیجیتال پیوست کنند. آنها می توانند فیلم ، پیوند به نظرسنجی خود ، لیست اشتراک ، فرم ثبت نام و غیره اضافه کنند. این از بسیاری جهات مفید است. شما با به اشتراک گذاشتن ویدیو و غیره مشاغل خود را تبلیغ می کنید.

مشتری  که  کارت  را  دریافت کرده  به دلیل وجود انواع رسانه ها ، از کسب و کار شما احساس خوبی دارد. تعامل بهتر را تضمین می کند. برای ترکیب کردن رسانه ها مجبور نیستید خدمات طراحی گرافیک را استخدام کنید زیرا خودتان می توانید این کار را انجام دهید.

 

 • اطلاعات را به راحتی می توانید ذخیره کنید :

یکی از مهمترین مزیت های کارت ویزیت دیجیتال این است که  یک روش مناسب برای ذخیره  اطلاعات در یک مکان است . برخلاف کارتهای کاغذی ، اینجا کمبود جا نداریم. بنابراین ، URL ها ، آدرس های وب سایت ، حساب های رسانه های اجتماعی ، شماره نمابر ، شماره تلفن و موارد دیگر را در کارت وارد کنید.

 

 • بروزرسانی کارتهای دیجیتال آسان است :

مشکلی که در کارتهای کاغذی وجود دارد این است که هر زمان اطلاعات را به روز می کنید ، باید کارتها را دوباره طراحی و چاپ کنید. همین امر باعث شد تا آنها برای مشاغل کوچک گران تمام شوند.

اما این مسئله در مورد کارتهای دیجیتال وجود ندارد.

طراحی کارت ویزیت دیجیتال به شما امکان می دهد اطلاعات را به طور خودکار به روز کنید. نیازی به چاپ مجدد مجموعه جدیدی از کارتها نیست و نیازی به طراحی مجدد هم نیست.

 

شاید این مقاله را نیز بپسندید : 8 دلیل اهمیت کارت ویزیت.

 

 • عالی برای مدیریت تماس :

یکی دیگر از مزیت های کارت ویزیت دیجیتال این است که شما یک تجربه عالی در مدیریت مخاطبین خود دارید. بعضی از برنامه ها دارای نویسه خوان نوری [OCR] هستند که می توانند کارت ویزیت را اسکن کنند. از جمله اسکنر کارت ویزیت ویژه ، اطلاعات تماس را به متن دیجیتال تبدیل می کند. این برنامه یا اطلاعات را ذخیره می کند و یا جزئیات را با برنامه CRM شما همگام سازی می کند.

 

 • سفارشی سازی آسان :

 

سفارشی سازی کارتهای کاغذی کار دشواری است زیرا شما باید عناصر جدیدی از رنگها و غیره را در آن قرار دهید. سپس کارت باید دوباره مراحل چاپ را طی کند. اما کارت های ویزیت دیجیتال را می توان به سرعت با کمک نرم افزار سازنده کارت ویزیت برای یک برند تجاری تنظیم کرد. فقط اطلاعات تماس ، رنگ ، نوع متن و غیره را انتخاب کنید ، و کارت جدید را دارید. نیازی به انجام مراحل طراحی و چاپ وقت گیر نیست.

 

 • مقرون به صرفه بودن کارت های دیجیتال :

برخلاف کارتهای کاغذی نیازی به صرف هزینه های زیاد برای چاپ و طراحی ندارند. در واقع هزینه چاپ کارت روی کاغذ برای بسیاری از مشاغل کوچک بسیار زیاد است. اما داشتن کارت های دیجیتال رایگان است زیرا نیازی به چاپ نیست فقط مقداری پول صرف طراحی کارت خواهید کرد.

 

 • سازگار با محیط زیست :

کارت های ویزیت دیجیتال نیاز به بریدن کاغذ را از بین می برند. این امر به ایمن و مطمئن نگه داشتن محیط برای تنفس سالم هوای پاک کمک می کند. همچنین در جلوگیری از جنگل زدایی کمک می کند.

 

2- جوانب منفی :

 

 • برای همه قابل دسترسی نیست :

یک نقطه ضعف قابل توجه در مورد کارت های ویزیت دیجیتال این است که بخش بزرگی از مردم هنوز برای دسترسی به این کارت ها مجهز نیستند. آنها به سادگی عادت ندارند کارت ها را به صورت دیجیتالی دریافت کنند. خیلی ها  از راه های به دست آوردن کارت ها ، و اطلاعات تماس و نحوه ذخیره آنها چیزی نمی دانند.

 

 • نداشتن تماس شخصی :

از آنجا که این کارت ها را به صورت دیجیتالی به اشتراک می گذارید ، تماس شخصی که در کارت های کاغذی نقش دارد کاملاً از بین رفته است. هنگام اشتراک کارت به صورت آنلاین ، دست دادن ، گفتگو ، خوش آمد گویی و سایر حرکات هنگام ارائه کارت به شخص  وجود ندارد.

 

 • برنامه مخاطره آمیز :

درصورتی که یک برنامه کارت ویزیت دیجیتال دارای اشکال باشد ، می تواند هنگام به اشتراک گذاشتن کارت با مشتری و دیگران مشکلاتی را ایجاد کند. خیلی مراقب باشید. برنامه کارت ویزیت دیجیتال  را فقط از طرف یک شرکت معتبر دریافت کنید.

 

شاید این مقاله را نیز بپسندید : کارت ویزیت خیره کننده ی شخصیت های معروف.

 

 •  خسته کننده :

برای برخی از افراد بارگیری و نصب برنامه و همچنین ایجاد حساب کاربری برای کارت ویزیت دیجیتال ، کاری خسته کننده است که در مقایسه شما، کارتهای کاغذی را  به سرعت  میتوانید  به مشتریان خود  تحویل دهید.

 

 • ایمیل باز نشده است :

اگر مشتری ایمیل حاوی کارت ویزیت دیجیتال شما را باز نکند ، چه می کنید؟ در این صورت ، احتمال این وجود دارد که ایمیل در صندوق ورودی دفن شود و خوانده نشود.

 

 • تصاویر مسدود شده :

ممکن است مشتری تصاویر را در یک ایمیل مسدود کرده  تا داده ها را ذخیره کند یا به دلیل اینکه مکانیسم انسداد هرزنامه فعال شده است از دیده شدن  کارت شما  جلوگیری می شود.

 

 • به دسترسی به اینترنت بستگی دارد :

شما و مشتری خود برای اشتراک کارت ویزیت دیجیتالی باید  به اینترنت دسترسی داشته باشید. اگر مشتری اتصال اینترنتی یا دسترسی نداشته باشد ، کارت بی فایده می شود.

 

نتیجه :

در پایان می توان گفت که هر دو کارت ویزیت مبتنی بر کاغذ و دیجیتال برای ایجاد تأثیر و قرار گرفتن در معرض نام تجاری عالی هستند. هر دو مزایا و معایب خاص خود را دارند. چه کارت های ویزیت دیجیتال و چه کاغذی را انتخاب کنید ، باید برای تأثیرگذاری آنها را به صورت حرفه ای طراحی کنید.

هر دو کارت ویزیت کاغذی و دیجیتال در هنگام به اشتراک گذاشتن اطلاعات تماس و ایجاد یک تأثیر ماندگار بسیار عالی هستند. هر دو کارت مزایا و معایب خاص خود را برای مشاغل دارند. استفاده از آنها به استراتژی برند شما بستگی دارد. استفاده از هر دو نوع کارت برای استفاده از مزایای آنها خوب خواهد بود.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *