طراحی کارت ویزیت

یک کاغذ کوچک با تأثیر بسیار زیاد، شما در هر زمینه ای که فعالیت می کنید نیاز به یک کارت ویزیت دارید که در پایان گفت و گو با مخاطبتان کارت را به او بدهید، کارت ویزیت شما به عنوان “کارت تلفن” برای شرکت شما خدمت می کند. اهمیت داشتن یک کارت ویزیت برای فعالیت شما بسیار بسیار بالا است، اما کارت ویزیت چیست؟ کارت ویزیت تکه کاغذی است با انواع طرح ها و جنس های مختلف که اطلاعات کلیدی و مهم را به صورت مختصر روی آن درج میکنند. طراحی کارت ویزیت خوب فقط ابزاری برای ارائه اطلاعات شما نیست بلکه فرصتی برای ارتباط با چشم انداز جدید در سطح فعالیت شما است. به همین دلیل ، کارت ویزیت های خوب هرگز با هیچ یک از ابزارهای شبکه دیجیتال در دسترس ما جایگزین نمی شوند ، زیرا ابزارهای دیجیتالی فاقد عامل انسانی معادله هستند، یک کارت ویزیت علاوه بر اعلام نام تجاری شما دارای اطلاعاتی صحیح در رابطه با شما، کار شما و ارتباط با شما می باشد. نکته ای که بسیار مهم است طراحی و جنس کار شما می باشد، توجه داشته باشید که کارت شما باید از هر نظر مناسب و متناسب با شغل شما باشد، پس طراحی کارت ویزیت خود را به آماتور ها و یا طراحان نیمه حرفه ای نسپارید، کارت ویزیت شما باید آن قدر قدرت مند باشد که در نهایت در کیف مشتریتان به عنوان یک کارت مهم نگه داری شود. نکات بسیار مهمی در یک کارت ویزیت وجود دارد که می توانید برای تبدیل کارت ویزیت خود از یک کاغذ قراضه که افراد به محض رسیدن به خانه در سطل آشغال پرتاب می کنند ، به یک عامل اتصال قدرتمند میان شما و مشتری تبدیل کنید.

چه اطلاعاتی باید در طراحی کارت ویزیت باشد؟

مکان

اگر فعالیت و تجارت مورد نظرتان ایجاب می کند که مشتری به دیدار شما می آید پس حتما آدرس را در طراحی کارت ویزیت تان درج کنید، اما اگر برای مثال یک نویسنده هستید و فعالیتتان در منزل به صورت اینترنتی است هیچ دلیلی ندارد که آدرس کسب و کار ثبت شده خود را به کسی بدهید. این به سادگی بی ربط است.

اطلاعات تماس

اطلاعات تماس، جان کارت ویزیت است، اگر می خواهید افراد با شما تماس بگیرند، باید چه گونه به آن ها بگویید؟ واژه ای که به نظرم می آید “مستقیم ” است. بله شما باید خط های مستقیم خود را در طراحی کارت ویزیت تان درج کنید تا مشتری بعد از تصمیم به تماس با شما بلا فاصله بتواند با شما ارتباط برقرار کند، مشتری را خسته نکنید. همیشه اطلاعات تماس مستقیم خود را به عنوان یک حرفه ای ، و نه یک تجارت ، در حالی که اطلاعات شخصی خود را خصوصی نگه می دارید ، قرار دهید.

نام و عنوان شغلی

به نظر واضح است، اینطور نیست؟ اما تعجب آور است که افراد زیادی این اشتباه را می کنند. یک کارت ویزیت به معنای ارائه اطلاعات شجره نامه شما نیست بلکه شما را به افرادی معرفی می کند که علاقه دارند با شما صحبت کنند. خود را همانطور که دوست دارید به شما معرفی شود معرفی کنید تا بعداً از تجدید نظرهای ناخوشایند تعجب زده نشوید. عنوان شغلی شما چیست؟ به عنوان یک فریلنسر ، کارآفرین یا صاحب مشاغل کوچک هستید؟ چه چیزی را در طراحی کارت ویزیت خود درج می کنید؟ از عملکردی استفاده کنید که عملکرد اصلی شما را در تجارت توصیف کند.

لوگو

قبل از اینکه حتی به این فکر کنید که چه اطلاعاتی روی کارت ویزیت شما قرار می گیرد ، باید مطمئن شوید که لوگوی خود را بر روی کارت ویزیت گنجانده اید. به عنوان یک نام تجاری ، کارت ویزیت شما باید هویت تجاری شما را به یک چشم انداز تبدیل کند. هرکسی که کارت ویزیت شما را بین انگشتان خود نگه داشته باشد ، باید بتواند لوگوی شما را شناسایی کند.

فضای سفید

بله فضای سفید آن قدر مهم است که من به عنوان یک بند از داده ی یک کارت ویزیت از آن یاد می کنم. تا به حال چند کارت ویزیت را که کاملا پر از اطلاعات بوده است را در کسری از ثانیه به سطع زباله پرتاب کردید؟پاسخ من “صدها بار “می باشد. فراموش نکنید که کارت ویزیت در واقع یک دعوت نامه برای مشتریان شما می باشد. فضای سفید لزوماً نباید رنگ “سفید” باشد. این بدان معناست که باید فضای خالی در کارت شما وجود داشته باشد تا اطلاعات به گونه ای منتقل شود که خواننده به راحتی نفس بکشد. در واقع فضا های شلوغ همواره باعث ایجاد تنش و احساس بد بوده اند، پس سعی کنید تا جایی که ممکن است از مطالب کوتاه و مختصر استفاده کنید.

پروفایل رسانه های اجتماعی

پروفایل های رسانه های اجتماعی خود را در کارت ویزیت خود قرار دهید. اما نه همه آنها. اگر در رسانه های اجتماعی نیستید ، به نظر مشتریانتان وجود ندارد. کاملاً به معنای واقعی کلمه… شما می خواهید فرصتی برای ارتباط با شما فراهم کنید. در مورد لیست های رسانه های اجتماعی خود استراتژیک باشید و فقط معدود کانالهایی را لیست کنید که افراد می توانند حس خوبی از کار شما کسب کنند. به طور کلی قوی ترین پروفایل های خود را درج کنید نه همه ی کانال هایی را که دارید.

یک پیشنهاد هیجان انگیز

یک صفحه با یک پیام خوشآمدگویی ایجاد کنید یا یک فیلم مقدماتی کوتاه و سرگرم کننده مقدماتی ضبط کنید که در آنجا افراد شما را بهتر می شناسند و درک می کنند که چگونه می توانید به آنها کمک کنید. برای آنها پیشنهاد ویژه ای را در آنجا قرار دهید ، یا اینکه جایزه ای داشته باشید به پاس قرار گرفتن نگاه مشتری به شما.

وب سایت

هدف از قرار دادن آدرس وبسایت در طراحی کارت ویزیت شما چیست؟ لطفا نگویید برای نشان دادن افرادی که قبلا با شما همکاری داشته اند. امیدوارم مشتریان علاقه مند آنقدر تحت تأثیر کارت ویزیت شما قرار بگیرند که به محض اینکه به خانه بروند ، وب سایت شما را در مرورگرهای خود تایپ کنند تا اطلاعات بیشتری درباره شما کسب کنند.

نمونه طراحی کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت در نهایت خلاقیت

خلاق باش! بله نکته پایانی که می بایست در طراحی کارت ویزیت درج شود خلاقیت می باشد. این نکته نهایی همان نکته ی مقدس در  طراحی کارت ویزیت است. تمام نکات فوق برای کسب بهترین نتایج در رده مشاوره عملی قرار می گیرند. با این حال ، اگر همه ی آن ها رعایت شوند اما خلاقیتی در کار نباشد باید به شما اعلام کنم، متاسفانه هیچ یک از تلفن های مستقیمتان به صدا در نخواهد آمد. شما باید با ارائه خود به شکلی خلاقانه مخاطب را به خود علاقه مند کنید. به عنوان مثال اگر در صنعت موسیقی هستید ، می توانید بسته به نحوه ساخت موسیقی ، از کارت ویزیت طراحی شده مانند یک تورنت دیجیتال یا یک الگوی کلاسیک پیانو استفاده کنید، اگر عکاس هستید ، یک کارت مدرن( کارت دوربین ) را انتخاب کنید. آنها را بخندانید ، آنها را فریب دهید ، بگذارید جای خالی ها را پر کند. خلاق باش. و اگر خودتان نمی توانید به ایده های خوب برای طراحی کارت های ویزیت سفارشی فکر کنید ، نگران نباشید. همیشه می توانید یک طراح کارت ویزیت داشته باشید .

1.

جنس کاغذ در طراحی کارت ویزیت

کارت ویزیت ها در انواع ساده، لمینت، ضخیم، نیمه ضخیم، براق، مات، برجسته، شفاف، ساده، مات برجسته، طلاکوب، نقره کوب، چوبی و …… چاپ می شوند، هرچه گرم کاغذ بالا تر می زود به نسبت، هزینه ها نیز بالا تر می رود، اما در این قسمت از تجارت شما همانند لوگو، نباید به هزینه ها دقت کرد، هرچه کارت محکم تر و مرغوب تری داشته باشید در نهایت به نفع شما خواهد بود، البته انتخاب جنس کارت ویزیت گاها به نوع طراحی نیز بستگی دارد، برای مثال اگر قرار است به مخاطبتان این امکان را بدهید که نکته ای روی کارت خود بنویسد می بایست کارت خود را مات و بدون سلفون انتخاب کنید، اگر به تم لوکس علاقه دارید می توانید از کارت های طلاکوب شده و یا براق استفاده کنید.

2.

تئوری رنگ در طراحی کارت ویزیت

شما حتی ممکن است متوجه آن نشوید ، اما وقتی کارت ویزیت را می گیرید ، ارتباط ناخودآگاه با آنچه می بینید ، برقرار می کنید. رنگ، نقش بزرگی در آن بازی می کند. شما یک فضای چند اینچی در دست دارید که می توانید روی آن جذاب ترین رنگ ها و یا بد ترین رنگ ها را داشته باشید، انتخاب رنگ و یا انتخاب ترکیب رنگ خود یک نوع تخصص بسیار مهم است که نیازمند مطالعه و کسب تجربه می باشد، به منظور ایجاد طرح های موثر ، می توانیم از تئوری رنگ استفاده کنیم ، که به ما کمک می کند درک کنیم چگونه بهترین رنگ ها یکدیگر را تکمیل می کنند.

3.

نقش مخاطبان خود را بازی کنید.

یکی از روش های کارآمد این می باشد که شما خود را به عنوان مخاطبتان تصور کنید و از خود بپرسید” آیا این کارت ویزیت به من دلیلی می دهد برای برقراری تماس؟” کارتی را طراحی کنید که حداقل ده نفر با شما تماس بگیرند و بگویند “من کارت ویزیت شما را خیلی دوست داشتم و مجبور شدم با شما تماس بگیرم!” به همین سادگی.

4.

رنگ های مناسب در طراحی کارت ویزیت

نگاهی به کارت ویزیتان بیندازید. چه چیزی در نگاه اول برای شما برجسته است؟ بله ، نگاه کردن به مطالب بازاریابی خود به طور عینی کار دشواری است اما حداقل یک چیز وجود دارد که می تواند کارت ویزیت شما را از بقیه جدا کند: انتخاب رنگ های مناسب. اگر کارت ویزیت شما به رنگ سیاه و سفید است، ممکن است گم شوید. به گفته کارشناسان ، مردم کارت ویزیت رنگی را ده برابر بیشتر از کارتهای تک رنگ نگه می دارند. اما آیا می دانید که طرح های رنگی خاصی برای توسعه کارت ویزیت وجود دارد که می تواند شانس شما برای فرود مشتری جدید یا بستن معامله فروش را افزایش دهد؟ رنگ ها می توانند بر احساس ما تأثیر بگذارند.

یک طرفه یا دو طرفه

پس از آمادگی برای شروع ، باید تصمیم بگیرید که کارت ویزیت یک طرفه یا دو طرفه را می خواهید. در کارت ویزیت های یک طرفه چیزهای مختصر و همچنین ارزان بودن چاپ را به همراه خواهید داشت . یک کارت یک طرفه باعث می شود تا یک فضا برای یادداشت به مخاطب خود بدهید، اما یک کارت دو طرفه به شما این امکان را می دهد تا آرم خود را در یک طرف و اطلاعات تماس خود را از طرف دیگر قرار دهید.

فونت ها و گرافیک ها

هنگام انتخاب رنگ برای قلم و گرافیک خود ، به یاد داشته باشید کنتراست مهم است. شما می خواهید نام و اطلاعات تماس شما به راحتی قابل خواندن باشد. در پس زمینه روشن رنگ سیاه گزینه ای منطقی است. برای هرگونه گرافیک و تصویر که می خواهید به طراحی کارت خود اضافه کنید ، تکمیل کننده رنگ ها به خوبی کار می کنند. به عنوان مثال ، می توانید از انواع مختلفی مانند رنگ آبی تیره و یک لوگوی آبی روشن استفاده کنید. همیشه به یاد داشته باشید که قابلیت خوانایی مهمترین ویژگی است ..

شکل ها متفاوت در طراحی کارت ویزیت

کارت ویزیت شما لزوما نباید مستطیل باشد، امروزه با پیشرفت صنعت و دستگاه های چاپ و مرتبط با چاپ این امکان به شما داده شده است که هر فرم کارت ویزیت را انتخاب کنید، اگر در کار پیتزا هستید کارت خود را گرد یا مثلث انتخاب کنید، اگر عکاس هستید یک کارت ویزیت مربع در قالب دوربین عکاسی انتخاب کنید، اگر در کار چوب هستید، زیاده روی کنید و برای مشتریان خاص خود تعدادی کارت چوبی سفارش دهید، یکی از جذاب ترین کارت ویزیت هایی که اخیرا دریافت کردم از یک پزشک قلب بود، با در دست گرفتن کارت می توانستم ضربان قلب خود را روی کارت با چشمک های نوری ببینم.

نکات چاپی در طراحی کارت ویزیت

در هنگام طراحی کارت ویزیت دقت داشته باشید که در اطراف کار یک حاشیه ی امن ایجاد کنید زیرا ممکن است در طی کردن مراحل چاپ و برش قسمتی از کار ناقص شود، همچنین فراموش نکنید که حتما کارتان cmykباشد زیرا قرار است کار شماتوسط دستگاه های چهار رنگ چاپ شود، به رنگ فونت ها و یا قسمت هایی که هم رنگ هستند دقت کنید و حتما مطمئن شوید که کد رنگی یکسانی دارد..

چرا آتنا را انتخاب کردند؟

در سایت آژانس تبلیغاتی آتنا شما می توانید با کارت هایی رو برو شوید که میزان تخصص و سواد ما را در این زمینه مشاهده کنید، در واقع شما را دعوت با بازدید از کار های به پایان رسیدهمان می کنیم، لطفا بعد از دیدن نمونه کار های ما این سوال را از خود بپرسید :” چرا آتنا را انتخاب کردند ؟” تمام نکاتی که در بند های بالا گفته شد حاصل تمام تجربیاتی است که تیم آتنا پشت سر گذاشته است، و این شرکت ها خود شاهدانی هستند که کارهیشان خبر از موفقیت آمیز بودن انتخابشان می باشد. قطعا شما می توانید انتخاب های زیادی برای طراحی کارت ویزیت خود داشته باشد، یا اصلا شاید خودتان سر رشته ای از نرم افزار های طراحی داشته باشید، اما چه ما و یا چه هرکس دیگری را برای طراحی کارت خود انتخاب کردید، این نکته را همیشه در ذهنتان داشته باشید که کارت ویزیت شما قرار نیست، امتحان و یا آزمایش توسط یک آماتور طراحی باشد، پس روی کارت خود ریسک نکنید.