گرافیک, مقالات گرافیک

دلایل اهمیت بروشورها برای محصولات و خدمات

دلایل اهمیت بروشورها برای محصولات و خدمات

دلایل اهمیت بروشورها برای محصولات و خدمات :

 

یکی از بزرگترین دلایل اهمیت بروشورها ، باور کنید یا نه ، این است که دنیای دیجیتال مارکتینگ باعث خستگی مخاطب شده است. برندها آنقدر فریاد می زنند ، تعقیب می کنند و حتی سرک می کشند که صدای آنها شنیده شود. و آنجاست که ما به استراحت نیاز داریم! ما می خواهیم چنین برندهایی متوقف شوند و با صدای بلند فریاد بزنند: “کمی به ما استراحت بده !!!” با چهره های اخمو. ما به معنای واقعی کلمه می خواهیم آنها جلوی چشمک زدن به محصولات و خدمات خود را بگیرند.

هیچ کس نمی تواند اهمیت بازاریابی دیجیتال را انکار کند. اما در عین حال منجر به یک رقابت شدید در بازار شده است. حتی جلب توجه مشتریان سخت تر شده است زیرا آنها به طور مداوم پای سیستم  خود نیستند و یا برندهای دیگری را به جای شما انتخاب می کنند. در چنین حالتی ، بروشورهای بازاریابی بهترین ابزار بازاریابی هستند.

قانع نشده اید؟

در اینجا چند آمار از دانشگاه بنتلی آورده شده است که به این سوال پاسخ می دهند ، “آیا بروشورها هنوز هم مناسب هستند؟”

از هر 10 بازدید کنندگان 7بازدید کننده بروشورها را انتخاب می کنند. 95٪ بازدیدکنندگانی که بروشور ها را مطالعه می کنند اطلاعات لازم از آن تجارت را بدست می آورند .

80٪ مردم بازدید از مشاغلی را که در بروشورها دیده اند ، در نظر می گیرند. این آمار به وضوح نشان می دهد که بروشورها چیزی کمتر از یک تازگی در دنیای امروز بدون کاغذ نیستند.

اما در اینجا این سوال پیش می آید که “بروشورها چقدر در بازاریابی موثر هستند؟

 

در اینجا 10 تا از دلایل اهمیت بروشور ها برای محصولات و خدمات را برای شما توضیح خواهیم داد :

 

1- بودجه :

استارت آپ های کوچک به سختی بودجه ای برای بازاریابی محصولات و خدمات خود اختصاص می دهند. آنها باید تلاش های خود برای نام تجاری را با بودجه محدود به گردش در آورند. در مقایسه با ابزارهای بازاریابی آنلاین ، بروشورها گزینه های مقرون به صرفه ای برای بازاریابی هستند.

برای ایجاد بروشورهایی با بودجه مناسب می توانید با یک طراح حرفه ای همکاری کنید. در صورت خرید عمده این کتابچه های مفید ، قیمت به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. بسیاری از مشاغل خارج از کشور وجود دارند که در نمایشگاه ها شرکت می کنند یا از بروشورهای خرید تبلیغاتی ایمیل به صورت عمده استفاده می کنند.

این ابزارهای بازاریابی سنتی معمولاً شامل جزئیات کسب و کار شما هستند که آنها را برای بسیاری از اهداف ارزشمند می کند. می توانید آنها را به مشتریان وفادار ، افراد احتمالی و سایر افراد ارائه دهید.

دلایل اهمیت بروشور - بودجه

 

2- برند متمرکز و سازگار :

در حوزه بازاریابی دیجیتال اگر آگهی ها دور از چشم  باشد ، در ذهن کمتر می ماند. اما یک بروشور مدت زمان طولانی تری را در  نام تجاری شما قرار می گیرد.

 

3- به مخاطب هدف برسید :

یک بروشور بازاریابی ، دستیابی به مشتریان  شما را تأمین می کند ، به شرطی که اطلاعات صحیحی از نیازهای آنها  داشته باشید. شما می توانید به صورت  آنلاین و مجازی نیز مشتریان را  جذب کنید اما مشکلی وجود دارد که ممکن است تبلیغات شما مورد توجه قرار نگیرد یا تا حد زیادی نادیده گرفته شود.

اما ، بروشورهایی که محصولات و خدمات شما  در آنها قرار گرفته است ، به سختی مورد توجه قرار نمی گیرد. پتانسیل آن نیز بی نظیر است. به عنوان مثال ، به منوهای غذای آماده که همه ما جمع می کنیم توجه کنید، هنگامی که دوست نداریم آشپزی کنیم به منوهای غذا متوسل می شویم  در اینجا بروشور قابل لمس بازاریابی بسیار مفید است.

بروشورهای شما اطمینان حاصل می کنند که نام تجاری شما در ذهن شرکت کنندگان باقی بماند. اهمیت بروشور بازاریابی شما به آنها کمک می کند نام تجاری شما را نیز بیاد آورند.

 

شاید این مقاله را نیز بپسندید : کارت ویزیت کاغذی و دیجیتالی و جوانب مثبت و منفی آنها.

 

4- توصیفی بودن :

توصیفی بودن یکی از دلایل اهمیت بروشورها است . یک بروشور فضای بیشتری برای توصیف شرکت یا محصولات و خدمات شما فراهم می کند. بنابراین ، همیشه اندازه بروشور مناسب را انتخاب کنید. در صورت انتخاب یک طرح آگهی حرفه ای برای بازاریابی محصولات یا خدمات خود ، محدودیت طول و شخصیت وجود ندارد.

وقتی نوبت به تبلیغات دیجیتالی می رسد ، آنها با محدودیت های طول و شخصیت همراه هستند. به عنوان مثال ، یک آگهی PPC دارای محدودیت شمارش نویسه 30-30-80 است (2 عنوان تا 30 حرف ، یک توضیح حداکثر تا 80 کاراکتر). یک تبلیغ تصویری فیس بوک شامل 25 عنوان با یک عنوان و یک توصیف با حداکثر 125 کاراکتر است . در حالی که یک تبلیغ اینستاگرام دارای 2200 کاراکتر فقط با دو خط و حداکثر 30 هشتگ است

 

5- کانالهای توزیع چندگانه :

فقط یک راه برای باز کردن یک وب سایت یا دیدن یک تبلیغ وجود دارد – آنلاین شدن. اما روشهای مختلفی برای توزیع بروشور وجود دارد. توزیع آن می تواند از طریق چندین کانال توزیع مانند روزنامه ، مراکز خرید ، غرفه های نمایشگاه ، از طریق نامه و غیره انجام شود.

کانالهای توزیع چندگانه

 

در اینجا 7 روش برتر برای توزیع بروشورها وجود دارد :

 

1) آن را داخل سفارش بسته بندی شده قرار دهید :

در صورت داشتن یک فروشگاه آنلاین یا ارسال درخواست خود به طریق شرکت های پیک ، می توانید بروشورهای خود را در آن سفارشات بسته بندی شده قرار دهید. این همچنین بهترین روش برای ارسال کاتالوگ و بروشورهایی است که شامل  پیشنهادات ویژه است.

2) اگر نمی دانید بروشورها را برای توزیع کجا بگذارید ، آن را با قسمت پذیرایی خود شروع کنید :

به این ترتیب می توانید مشتریان خود را بدون درخواست اطلاعات بیشتر به گرفتن آنها ترغیب كنید.

3) بروشورها را در نمایشگاه ها ، توزیع کنید این رویدادها برای جذب افراد زیادی شناخته شده است :

نشان دادن بروشورهای خود در اینجا به معنای آن است که توسط منتخبین شما انتخاب می شود. شما می توانید با برگزارکنندگان نمایشگاه ها مذاکره کنید تا در ازای دریافت هزینه ، آگهی های تبلیغاتی و سایر موارد بازاریابی خود را در “بسته خوش آمد گویی” بگنجانید یا اجازه دهند آنها را توزیع کنید.

4) در طول یک روز آزاد ، بروشورهای خود را تحویل دهید :

اگر برای شما عملی است ، یک روز آزاد ترتیب دهید. این فرصتی مناسب برای نمایش محصولات یا خدمات خود به مشتریان و توزیع بروشورها است. هر شرکت کننده ای می تواند مشتری بالقوه شما باشد ، وقتی در آن مکان  است ، به این معنی است که قبلاً متوجه تجارت شما شده اند.

شاید این مقاله را نیز بپسندید : نکات طراحی خلاقانه بروشور.

5) آن را در کیوسک ها یا تابلوهای اعلانات قرار دهید :

مراکز خرید و فضاهای عمومی زیادی وجود دارد که دارای تابلو اعلانات یا کیوسک است. شما می توانید بروشورهای خود را به صورت رایگان در این مکان ها قرار دهید. با این حال ، شما باید مطمئن شوید که بروشورها در دید  مخاطبان  قرار دارند.

6) آن را از طریق مراکز تجاری توزیع کنید :

برای توزیع بروشورهای خود با مدیریت یک مرکز خرید صحبت کنید. این یک روش مطمئن برای هدف گیری بهتر مشتریان شما است. شما می توانید بروشورهای خود را تحت یک برنامه بازاریابی مستقل توزیع کنید یا آن را بخشی از یک کمپین بازاریابی یکپارچه کنید. حتی ، می توانید برای انجام این کار با پرداخت هزینه ای با شرکت های تبلیغاتی تماس بگیرید.

7) بروشورهای خود را در پوشه های ارائه قرار دهید در صورت نداشتن پوشه ارائه ، باید یک پوشه تهیه کنید :

معمولاً اکثر شرکت ها از پوشه های ارائه برای نگهداری برگه های داده خود و توزیع آن در بین مشتریان بالقوه خود استفاده می کنند.می توانید موارد بازاریابی خود را از جمله بروشورهای خود  در آن قرار دهید تا تلاش های بازاریابی خود را به حداکثر برسانید.

 

6- مواد مرجع ملموس برای استفاده های بعدی :

همانطور که قبلاً گفته شد ، بروشورها مواد قابل لمس بازاریابی هستند. یکی از دلایل اهمیت بروشورها ، این است که آنها حاوی اطلاعات مربوط به محصولات یا خدمات هستند. بروشوری که مطابق آخرین روندهای طراحی گرافیک طراحی شده ، روش ابتکاری برای جلب توجه است.  مشتریان از نگه داشتن آنها به عنوان ماده مرجع برای استفاده های بعدی بدشان نمی آید.

مواد مرجع ملموس برای استفاده های بعدی

 

7- ماندگار :

می توانید برای چند دقیقه از یک وب سایت بازدید کنید در حالی که یک تبلیغ آنلاین فقط برای چند ثانیه نمایش داده می شود. برای همین تبلیغات آنلاین فاقد توجه است.  برای همین یکی دیگر از دلایل اهمیت بروشورها ، در ماندگاری آنهاست .

 

8- ایده آل برای پیشنهادات تبلیغاتی :

بروشورها به عنوان ابزاری تبلیغاتی قدرتمند عمل می کنند زیرا می توانند حاوی پیشنهادات جذاب باشد. می توان از آنها برای تبلیغ موثر یک پیشنهاد محدود یا کمپین تبلیغاتی استفاده کرد.

 

شاید این مقاله را نیز بپسندید: ترند های برتر طراحی کارت ویزیت در سال 2020.

 

9- بر نمایش فیزیکی تبلیغات تأکید کنید :

تبلیغات آنلاین به مدت طولانی به نمایش در نمی آیند اما بروشورها نه تنها بر نمایشی فیزیکی برای تبلیغات تأکید می کنند بلکه برای مدت طولانی تری نیز باقی می مانند. آنها تا زمانی که کنار گذاشته نشوند ، به راحتی از ذهن خارج نمی شود.

 

10 اعتبار را اضافه کنید :

طرح های بروشور حرفه ای و چشم نواز با چاپ با کیفیت ، اعتبار ، اصالت و عزت را به یک برند می افزایند.

 

نتیجه :

دلایل بالا به روشنی نشان می دهد که بروشورها همچنان بهترین ابزار برای بازاریابی محصولات یا خدمات شما هستند. بروشورها ابزاری مناسب برای بازاریابی هستند که از بسیاری جهات می توانند به مخاطب برسند. این به عنوان یک آگهی بازاریابی واقعی کار می کند که به شرکت اعتبار می بخشد و جنبه های مختلف آن را متمایز می کند.  یک بروشور با طراحی حرفه ایی ، ضمن تأکید بر پیشنهادات  بی عیب و نقص ، ارزش ها و پیام های یک تجارت را منتقل می کند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *