مقالات گرافیک

نکات طراحی خلاقانه بروشور

طراحی بروشور

نکات برای طراحی خلاقانه بروشور :

 

مقاله ی نکات طراحی خلاقانه بروشور، راه کار هایی مطمئن را برای رشد کسب و کار شما از طریق بروشور معرفی میکند . بروشور ها خلاصه ایی از محصولات یا خدماتی که  شرکت شما ارائه می دهید را نشان میدهد.  بنابراین ، بروشور یک ابزار مهم بازاریابی است ، که اگر به خوبی طراحی شود ، می تواند وفاداری مشتریان شما را به دست آورد.  طراحی بروشور مناسب و حرفه ای به ارتقا سطح کسب و کار شما کمک می کند.

طراحی خلاقانه بروشور همان طرحی است که منحصر به فرد است و به طور خاص برای مشتری طراحی شده است. ولی بروشورهایی که به صورت معمولی طراحی شده اند ،  هیچ استراتژی برای بازاریابی مشاغل ندارند. توجه داشته باشید که بروشورها از اولین موارد بازاریابی هستند که مشتریان احتمالی شما ابتدا با آنها تماس خواهند گرفت.

مخاطبان، بروشورهای شما را از سالن انتظار شرکت یا محل برگزاری نمایشگاه انتخاب می کنند. بنابراین ، شما فقط همان  لحظه را دارید تا اولین تأثیر را روی آنها بگذارید. کارت های ویزیت را به عنوان تصاویر جذاب برای اهداف بازاریابی خود در نظر بگیرید. بازاریاب ها تصاویر بصری را به عنوان ابزار اصلی در دستیابی به مخاطبان هدف به روشی موثر در نظر می گیرند.

 

وقتی به عنوان صاحبان مشاغل یا مشتری ، در حال استخدام یک طراح بروشور هستید ، موارد خاصی را در نظر  داشته باشید. شما باید  نمونه کارهای گذشته طراح را با دقت بررسی کنید تا بتوانید یک طراح بروشور مناسب را انتخاب کنید. همچنین مطمئن شوید  که پیام برند  خود را به وضوح به طراح مورد نظر منتقل میکنید و طراح با  توجه به پیام برند شما  حرکت خواهد کرد.

 

در اینجا برخی از نکات طراحی خلاقانه بروشور  برای جلب توجه مشتریان شما آورده ایم :

 

1- طراحی برای مخاطبان خود :

یکی از نکات طراحی خلاقانه بروشور ، که نکته ای مهم هم است ، طراحی برای مخاطبان است ! یک طراح گرافیک ابتدا باید درباره مشتریان هدف تحقیق کند تا زمینه های مختلف اجتماعی ، آموزشی ، مالی و غیره آنها را بداند. قبل از اقدام به طراحی بروشور ،باید مشخصات مشتری به روشنی  در ذهن شما وجود داشته باشد .

شما باید از مشتریان خود در مورد دلیل نیاز به بروشور سوال کنید. از آنها بخواهید اهداف تجاری خود را نیز تعریف کنند. این موارد به شما کمک می کنند که کدام عناصر طراحی رنگ و طرح و … برای ایجاد بروشور مناسب ترند.

طراحی برای مخاطبان خود

 

شاید این مقاله را نیز بپسندید : ترند های برتر طراحی کارت ویزیت در سال 2020.

 

2- بیش از دو فونت استفاده نکنید :

بروشورها متن زیادی از اولین صفحه تا آخرین برگ دارند. بنابراین ، ممکن است به فکر تنوع باشید که از فونت های زیادی استفاده کنید. اما استفاده از چند فونت فقط طراحی را پیچیده می کند و هدف بروشور شکست میخورد سعی کنید استفاده از فونت ها را محدود کنید. بیش از دو فونت استفاده نکنید ، یکی برای سرفصل ها و زیرعنوان ها و دیگری برای متن.

نکات طراحی خلاقانه بروشور - استفاده حداکثر دو فونت

 

3- از انتخاب رنگ مناسب برای طرح اطمینان حاصل کنید :

آیا  تجارت مشتری شما با رنگ خاصی  ارتباط دارد؟  اگر چنین است ، پس از آن رنگ ها مطلع شوید و از آنها در طراحی بروشور خود استفاده کنید. با مشاهده لوگو شرکت مشتری خود می توانید از چنین رنگ هایی مطلع شوید. برای سازگاری از رنگ لوگو شرکت مشتری خود در طراحی بروشور  استفاده کنید.

رنگ ها قدرت برانگیختن برخی احساسات را دارند. این به این معنی است که شما باید رنگهایی را انتخاب کنید که دارای ارزشهای تجاری و ویژگیهای شرکت مشتری شما باشد.

 

4- ایده طراحی را ساده نگه دارید :

طراحی ساده از مهمترین نکات طراحی خلاقانه بروشور است . هیچ طرح دیگری به عنوان جایگزین طرح های ساده وجود ندارد. یک طراحی ساده همان طرحی است که بینندگان فوراً تحت تأثیر آن قرار می گیرند و با یک نگاه می توانند آن را درک کنند. یک طراحی پیچیده بینندگان را گیج و متحیر می کند. بنابراین ، برای یک طراحی بروشور ساده ، آن را با عناصر کمی از رنگ ، حروف چاپی و تصاویر طراحی کنید. فاصله زیادی بین پاراگراف های متن قرار دهید و همچنین تصاویر را به طور مرتب در جای خود قرار دهید.

طراحی باید از نظر منحصر به فرد بودن بروشور خوشایند و همچنین شگفت آور باشد. چنین بروشوری چهره شرکت را به عنوان تولید کننده محصولات یا خدمات با کیفیت افزایش می دهد. این امر به ایجاد قابلیت اطمینان  یک برند کمک می کند.برای ایجاد بروشور مناسب، نکات مهم را از مشتری دریافت کنید .

نکات طراحی خلاقانه بروشور - طراحی ساده

 

شاید این مقاله را نیز بپسندید : کارت ویزیت کاغذی و دیجیتالی و جوانب مثبت و منفی آنها.

 

5- از ایده های تبادل فکری بهره بگیرید :

به جای اینکه به تنهایی فکر کنید و منتظر باشید تا ایده ایی  به ذهن شما خطور کند ، با همکاران و طراحان خود بنشینید و  تبادل فکری کنید. با آنها درباره ایده های بروشور خود صحبت کنید و ببینید آنها در این باره چه می گویند.

ایده های آنها را نیز بگیرید. درباره مفهومی بحث کنید که فکر می کنید منحصر به فرد است. این راهی است که می توانید مفهوم منحصر به فرد طراحی بروشور را پیدا کنید و در میان مردم متمایز باشید. به هر حال ، تجارت شما به بهترین طراحی بروشور نیاز دارد.

از ایده های تبادل فکری بهره بگیرید

 

6- تاثیر اولیه فوق العاده بر مشتری :

طراحی گرافیک حرفه ایی اولین تأثیر عالی در بینندگان را بوجود می آورد. فقط چنین طرحی برای مدت طولانی می تواند در حافظه ماندگار شود. صاحبان مشاغل برای جذب مشتریان  به طراحی منحصر به فرد نیاز دارند. در طراحی بروشورِ شما باید چیزی منحصر به فرد وجود داشته باشد که مخاطب را به خود جلب کند . طراحی بروشور باید متناسب با نیازهای  مشتری باشد. اگر تجارت مشتری شما جدید است ، بروشور باید در غرفه نمایشگاهی شگفت انگیز به نظر برسد.

نکات طراحی خلاقانه بروشور - تاثیر اولیه فوق العاده بر مشتری

 

 

7- استفاده از تصاویر با کیفیت بالا :

تصاویر بخشی جدایی ناپذیر در طراحی بروشور هستند. تصاویر بزرگ از محصولات در همه صفحات بروشورها وجود دارد. در واقع ، یک بروشور بیشتر از طریق تصاویر خود با خوانندگان ارتباط برقرار می کند. بنابراین ، موفقیت در طراحی بروشور شما تا حد زیادی به کیفیت بالای تصاویر استفاده شده بستگی خواهد داشت.

یک عکاس حرفه ای استخدام کنید و تصاویر واقعا هیجان انگیز و با کیفیتی از محصولات یا خدمات مشتری خود بگیرید. شما باید از مشتری خود بخواهید که عکس های خوبی به شما تحویل دهد.سعی کنید از تصاویر اینترنتی استفاده نکنید زیرا باعث ایجاد تصویر منفی از تجارت مشتری شما می شود.

استفاده از تصاویر با کیفیت بالا

 

 

8- از الگوها استفاده کنید :

استفاده از الگوها به معنای سازش در خلاقیت نیست. الگوهای طراحی بروشور یک طرح کلی برای کار در اختیار شما قرار می دهد. سپس می توانید اصلاحات  خود را انجام دهید تا الگو را مطابق با نیازهای طراحی خود سفارشی کنید. همیشه یک روش خلاقانه برای استفاده از الگوهای برتر طراحی بروشور رایگان وجود دارد.

نکات طراحی خلاقانه بروشور- استفاده از الگو ها

 

 

شاید این مقاله را نیز بپسندید : 8 دلیل اهمیت کارت ویزیت.

 

نتیجه :

یک  طراحی بروشور چشمگیر و منحصر به فرد می تواند قلب و ذهن مشتریان شما را تحت تاثیر قرار بدهد. اما طراحی باید ساده ، مینیمال باشد و فقط باید دارای یک یا دو رنگ و حروف چاپ باشد. مخاطبان خود را از طریق هر عنصری که در بروشور شما استفاده می شود ، تحت تاثیر قرار دهید. استفاده منطقی از تصاویر و متن ها نشانه طراحی بروشور عالی است .

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *